Problémy s trávením - nafukovanie

Ano najma to je rozdiel, ide o to, ze ked su na vodnom zaklade, tak nespustaju travenie, takze bakterie, ktore tieto probiotika obsahuju sa dostanu presne tam kam maju. Dalsi rozdiel je v tom, ze v akom stave su tie bakterie, ktore obsahuju probiotika. Mali by byt zive, lenze v tabletkovej forme asi len tazko mozu byt zive, su susene, co podla mna od zivych bakterii ma teda na mile daleko :wink:

Mila kajty, prečítala som si tvoj príspevok a chcem Ti poradiť. Počúvala som jednu reláciu UV hovory na radiu Lumen a tam hovorili: Funkčné potraviny- napomáhajú trávenie a sú to: probiotika, prebiotika, zelenina, slovenská bryndza nepasterizovana - je najúčinnejšia funkčná potravina, banány zvyšujú účinok probiotik. jesť kyslomliečne potraviny, jogurty s priateľskymi bakteriami, kyslú kapustu. Kravské mlieko a výrobky z neho nafukuje a tiež aj pšeničná múka nafukuje.Toto treba vylúčiť z jedálnička. Jesť výrobky z ovčieho mlieka a kozie mlieko a výrobky z neho - jogurty.

…v tabletkovej su susene, naco je to dobre…ze ich takto spracovavaju? Ono tym padom tie mnozstva co udavaju na obaloch, ze kolko zivych bakterii tak to je zavadzajuce? Tie hodnoty, mnozstva nie su realne?
…lenze ako si clovek ma vybrat probiotika, ked uz ani tomu co je na obale nemoze zrejme verit? toto mi akoze vysvetli :-/

Podľa mňa si treba správne nastaviť stravovanie a hlavne zloženie jedál. Aby bolo všetkého dostatok a no čo je asi najhlavnejšie tak v pravidelných intervaloch. Aby človek nehladoval a potom nevie čo od radosti zjesť.

Proti nafukovaniu v článku: https://www.indickekorenie.sk/rimsky-kmin/

taketo problemy sem-tam mavam aj ja ale presne uz viem z ktorych jedal. Takze ked viem, ze mam nejaku akciu kde nechcem aby som bola nafuknuta tak proste tym potravinam sa vyhybam

a z coho ta tak najcastejsie nafukuje??

Znie to ako helicobakter pylori. Vygoogli si. Najlepšie by bolo zajsť na gastro, kde by ti urobili testy a zistili co s tebou je, moze to byt aj syndrom drazdiveho creva, helicobakter pylori alebo premnozenie bakterii v creve. Vsetko sa da liecit, na h.pylori aj premnozenie bakterii dostanes antibiotika v spojeni s probiotikami. Tie by ti mali zabrat, ak nie, dostanes dalsie po urcitej dobe. Neviem ci sa niečo dava na syndrom drazdiveho creva…