Prvá menštruácia sa 3 krát opakovala, ako postupovať?

Prosim Vas, moja kamaratka ma jeden problem, ma 14 rokov a pred mesiacom dostala prvy krat menstruaciu / trvala 7 dni / no po 10 dnoch ju znovu dostala / trvala 6 dni / po 10 dnoch znovu / trvala 5 dni / … nevieme, co ma robit, ale s mamou sa o tom nedokaze porozpravat, poradte prosim co s tym a keby aj ide ku gynekologovi mala by ist s mamou, alebo moze ist aj sama? Myslite, ze je to vazne? Vopred dakujem.

Ahoj, kazdopadne by mala ist ku gynekologovi - vysetri ju aj bez mamy. Navyse ide o prilis caste krvacanie. Moja kamoska mala a aj ma ten isty problem uz 13 rokov. Ked bola vo veku tvojej kamaratky, bola koli tomu v nemocnici, lebo tak casto a silno krvacala az odpadla a musela ist na infuzky.

Mam 13 a pred 3 mesiacmi som dostala menstuaciu, ale medzi tym mam iba 15 dni zozdiel, je to normalne?

Ahoj Barborka, ku gynekologovi Tvoja kamarátka potrebuje doporučenie. Až od 16. rokov ho nie je treba. Osobne si myslím, že tá menštruácia ešte môže byť dosť napravidelná, keďže ju dostala prvý krát pred mesiacom.

Myslim si, ze to je este celkom v poriadnu, aj ja som mala zo zaciatku taky isty cyklus, no teraz sa mi uz o nieco zvacsil, pokial si to len teraz dostala a mas len 13 rokov, tak by to malo byt v poriadku, ale pokial by sa cyklus este zmensil, tak by si sa o tom mala informovat viac, alebo sa poradit s mamou.