Prvá pomoc – umelé dýchanie, masáž srdca a ich pomer, postup pri poskytovaní a základné zásady

Zachrániť život je povinnosťou každého človeka. Neposkytnutie prvej pomoci môže byť dokonca trestné. Nikto z nás nikdy nevie, kedy a za akých okolností bude musieť poskytnúť prvú pomoc



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11798-prva-pomoc-umele-dychanie-masaz-srdca-a-ich-pomer-postup-pri-poskytovani-a-zakladne-zasady

Keď som v šoku a neviem si spomenúť na to, čo mám robiť, čo mám robiť? Moja otázka je, ako sa mám dostať čo najskôr zo šoku a rozpamätať sa? Ja som totiž už minimálne sto krát bol na školení, BOZP, kurze pred vodičákom a podobne, ale nedávno skolabovala jedna pani v meste a keby tam nebol jeden známy, tak neviem, čo by som robil, ostal som ako obarený a mal som “výpadok”.

Volaj 122 radšej ak nevieš.

Hm, ak zavola 122, tak je v haji uplne… lebo mal volat 112.

Pri každom volaní na linku 112 sa vás operátor pýta, či viete ako máte pokračovať, či už pri KRP alebo každom jednom kroku čo robíte, ak poviete, že neviete operátor vás navedie postupnými krokmi čo máte robiť. Sú nato školený a robí sa to stále.