Psoriáza vplýva na psychiku pacientov horšie ako rakovina

Dopad na psychický stav pacientov trpiacich kožnou chorobou zvanou psoriáza je väčší ako pri kardiologických a onkologických ochoreniach či cukrovke. Vyjadril sa tak na dnešnej tlačovej konferencii hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre dermatovenerológiu Juraj Péč. Tlačová konferencia sa dnes konala v rámci Svetového dňa psoriázy



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3444-psoriaza-vplyva-na-psychiku-pacientov-horsie-ako-rakovina

Všetkým pekný deň, chcela by som spýtať, čo znamenalo z článku “liečba pomocou biologík”? O čo ide? Poznáte to niekto? Mám 24 rokov, lupienka sa mi objavila v poslednom ročníku na vysokej škole, bohužial hneď veľmi agresívne. Mám fľaky skoro po celom tele. Školu som síce dokončila, ale ako vyštudovaná psychologička by som samozrejme mala pracovať s ľuďmi, avšak narážám na predsudky zamestnávateľov (ktorí sa oháňajú predsudkami klientov) a nemôžem si nájsť prácu. Takže moje dôvody k depresii nie sú prvotné v chorobe, ale v spôsobe, ako sa väčšina ľudí na mňa díva. Ak viete niečo o tej biologickej liečbe, určite dajte vedieť.

Milá Zuzka. To je mi veľmi ľúto a nemohla by si pracovať napríklad na nejakom výskume z domu? Syn je postihnutý (na vozíku) a viem, aké je ťažké bojovať s predsudkami okolia (ako keby nestačilo jeho postihnutie). A pritom je to šikovný a múdry chlapec.

Biologikami asi mysleli biologickú lliečbu. Skús si nájsť na nete napríklad Remicade, to je názov jedného z biologických prípravkov.

Jožo strašne ďakujem. O Remicade som si našla správu EPARU, takže o lieku viem celkom dosť. Ale nedozvedela som sa, aké musím spĺňať podmienky, aby ma ako pacienta zaradili do liečby Remicadom.

ahojte,som jedna zo psorkov zijem snou uz sest rokov a stale sa neviem tym problemom vzit,zmierit prijat to.som nestastna a neviem sa tesit z nicoho.mam ju po celom tele od vleni asi preto ze mam stale depku nic mi nezabera.prosim o radu.ma niekto skusenosti z biologickou liecbou?pa dik

Chcem Vám len poradiť.
13 rokov som sa trápila s “atopickým eksemom”(namala som moc vážne, skoro cez celu dlaň, na bruškách prstov a na chodidlách)
a konečne jedna milá doktorka mi pozrela na ruku a povedala: To máte psoriázu" usmiala sa a dodala, ze za týždeň mi to zmizne.
Dala mi mastičku a za týždeň mi to zmizlo. Na nohách si to ešte mastím, ale už to ide dolu.
Mastička sa volá DERMOVATE a dá sa kúpiť iba v ČR alebo v Rakúsku.

S “vernou kamoskou”-psoriazou zijem uz okolo sest rokov…objavila sa prvy krat v mojich 15tich rokoch,hned po tom, ako som prekonala najviac stresove obdobie mojho zivota…bola vsade…na nohach,na bruchu,na prsiach,na rukach a laktoch,vo vlasoch…uprimne,uplne vsade…mala som nou pokryte cele telo… Okolo roka som skusala vsetko a dokopy…pomohlo…nepomohlo…ked som sa konecne zacala tesit ze konecne odchadza,vratila sa spat…este v horsom prevedeni…brala som antibiotika,chodila som na injekcie,skusala som bio liecby…az raz,ked uz som stracala nadej…ocitla som sa v celkom prijemnej slanej vode pod solarnym ziarenim… Vsetci tam boli super,kazdy ma povzbudzoval,po kazdej terapii mi pani doktorka davala vacsiu a vacsiu nadej,ze moj zivot bude opat plnohodnotny ako predtym…ze moje sny sa mozu stat realitou… Po mesiaci pravidelneho vymeskavania poldna v skole kvoli terapiam,na ktore som musela cestovat denne hodinu autobusom,mi moja nic netusiaca triedna profesorka oznamila ze som neklasifikovana z viacerych predmetov…no zvladla som…pretoze sa moje sebavedomie vracalo spat a moja pokozka taktiez… Uz nebolo dovodu sa v mojom zivote stresovat,uz som nemusela byt nestastna a obliekat si dlhy rukav v 30 stupnovych horucavach,uz som si nemusela viac prefarbovat moje tmavo-gastanove vlasy na blond,aby boli moje kusky koze v nich menej viditelne…zmizla…nadobro… :wink:
…ale nie na veky…mam ju opat…po piatich rokoch pokoja vdaka Tomese,prisla opat…a usadila sa na laktoch a kolenach…ale teraz je slabsia ako ja!!!
no ved pockaj,kamoska…jaaa sa ta raz zbavim :wink:

…ak sa na to pozerate z ineho uhlu pohladu…viete ze ludia si vas vazia pre to aky ste,a nie ako vyzerate…vase zdrave sebavedomie stupa pri kazdom pokroku…vazite si kazdy kusok svojho tela…a ste vdacni ludom,ktori vam dopomohli k uspechu,tak ako ja som nesmierne vdacna mojej pani doktorke a vsetkym,ktori ostali mojimi vernymi kamaratmi…cize aj jej - PSORIAZE

JA MAM PSORKU 20 ROKOU TIES PO CELOM TELE MOZES MI DAT VEDET KDE SI CESTOVALA NA TIE KURI JA BERIEM US DLHODOBO NEOTIGASON TEN MI TROCHA POMAHA ALEINAc nic dakujem

tomesa je v Trencianskych tepliciach, v bratislave , kosiciach