Psycholog ci psychiater?

Mam taky problem, ze strasne casto musim nad niecim rozmyslat. Asi ide o nutkave myslienky. Uz dlhsiu dobu mi to prekaza, ale aj obmedzuje. Neviem sa toho zbavit sam a rad by som s tym nieco urobil. Poradte mi ci s tymto problemom mam ist za psychologom alebo psychiatrom. Ak viete poradte nejakeho dobreho v BA.

Psychiater má jednu liečbu, teda lieky, ktoré utlmia tento problém, ale utlmia nielen tieto problémy, ale všetko, celého človeka, ja mám tiež nutkavé myšlienky, ale neubližujú mi, skús osloviť Dr. Sivekovú, na tejto web stránke, myslím, že by ti vedela poradiť, pomôcť, ale asi skôr súkromne sa dohodnúť na stretnutí.

Ibaze mna to obmedzuje. Nie je dna, aby som nemal nutkave myslienky. Aj ked som vonku musim ich riesit, aj v skole sa mi neda sustredit na ucenie. Uz aj ked si idem precitat noviny, rozmyslim si najprv ci mi to stoji za to. Lebo aj to staci, aby som dostal nejake nutkave myslienky.

Moj 16 ročný syn nám doma opakovane kradne peniaze a nie sú to vždy malé sumy. Občas sa prizná, ale často krát tvrdí, že on nič neukradol. Je si vedomý, že všetci doma vieme, že to robí on. Absolvovali sme spoločne niekoľko rozhovorov a aj napriek tomu, že slúbil, že to už neurobí, stane sa to znova a znova.

Ahoj Rado ak este stale trpis nutkavymi myslienakmi tak sa ozvi, ja som na tom podobne, mozno si navzajom poradime.