Psychológ-Schyzofrénia?

Zdravím všetkych. Chcem sa spýtať či má niekto z vás skúsenosť s dobrým psychológom, alebo niekto z vás trpí schyzofréniou je mi jasné že niekto z vás to sem neprizná… ale mám pocit že potrebujem odbornu pomoc ale bojím sa to celé naštartovať… v poslednej dobe mavam uzkostlive pocity halucinacie zobrazuju sa mi tiene v zrkadle sami strašne rozširuju zreničky mala som už aj sklony k sebevražde v hlave mi behaju myšlienky ako keby sa moj mozog rozpraval sám za seba a mňa s toho vynechaval mam pocit že všetky veci okolo mna su snove, trpim poruchami spanku 3 dni som poriadne nespalaa jednu noc som z ničoho nič plakala v kuse potom ma bolela hlava… v noci sa zobudim na to že sa mi neda spať… a jedavam čudne kombinacie jedál… a niesom tehotna… v hlave sa mi vynaraju stale nejake hlasy… mam strašne vykyvy nalad a bojim sa že spravim niečo zle už tym padom sa nespoznavam ked skonzumujem trochu alkoholu… čo mám prosím vas robiť ?

Megy, navstivte psychologa, psychoterapeuta, psychiatra… a oni vas nasmeruju ako sa liecit. necakajte, kym sa vas stav zhorsi.
Z ktoreho mesta ste?,
rita svihranova

Nemám z toho dobrý pocit čo ak mi povie len aby som sa mu vyrozprávala a to je tak všetko… potrebujem vedieť či pozná niekto naozaj niekoho spoľahlivého čo mi fakt poradí… nie že vyhodím 3O€ za vyrozpravanie… a pridem domov s tym istym…

Megy,
tato stranka neumoznuje reklamu jednemu odbornikovi. casto taketo doporucenie vymazu. V kazdom pripade, to, co popisujete nie je na jedno sedenie, a mozete skusit pohladat klinickeho psychologa, ktory pracuje aj na poistovnu, ostatne specilaizacie pracuju na hotovost, vascinou.
r. s

Ak si aj na alternatívy a chceš aby ti stav naozaj prešiel, odporúčam terapeutov, pretože idú po príčine a nájdu koreň tvojho problému. Dobrá kniha je aj Já to mám jinak od českého autora. Je to len smerník, ale odporúčam si zájsť aj ku odborníkovi. Na stránke máš aj spätné väzby a môžeš sa aj na čokoľvek opýtať. Veľa šťastia.

…lenze knihy nevyriesia tieto problemy…

SUHLAS - je to zlahcovanie situacie, co sa mi celkom nepozdava

Knihu môžem odporúčať, stránky, metódy a jednotlivé firmy nie. Ak niekto chce hľadať pomoc, tak ju nájdete podľa tohto smerníka a podľa toho si urobiť svoj vlastný názor.
A určite to neberiem ako zľahčovanie situácie. Schizofrénia už je vážnejší problém a potrebuje k tomu odborníka. Poukazujem len na metódu, ktorou by sa to mohlo dať. Kniha obsahuje, akým spôsobom funguje človek a obsahuje konkrétny postup, ako si vyriešiť ľahšie problémy, ktoré sa vyskytujú v živote, ako taký “návod na život”. Ak je vážny problém, už treba navštíviť odborníkov-terapeutov, ktorý mu vie s tým pomôcť a ktorý sa tomu venujú dlhodobo a majú roky praxe.
Mám skúsenosť, že takto sa to tak dá vyriešiť, ale je na vás, či vám to vyhovuje takto alebo nie.

…vaznejsi problem?..myslim, ze to je zavazne a v celku dost…

moj brat ma tuto chorobu a vobec to nie je jednoduche. takyto ludia potrebuju odbornu pomoc a vobec nestaci psycholog, treba psychiatra.