Psychologický posudok pre vydanie ZP

Dobrý deň, rada by som sa spýtala ako prebieha vyšetrenie u klinického psychológa za účelom vydania psychologického posudku pre vydanie zbrojného preukazu. Zaujímalo by ma ako také vyšetrenie prebieha, či sa písomne odpovedá na nejaký test, alebo je to ústny pohovor, na čo sa tam pýtajú, koľko to trvá a koľko to asi stojí. Vopred ďakujem za akékoľvek informácie. Jana

Janka, na psychologické vyšetrenie sa treba vopred objednať. Vyšetrenie trvá v rozmedzí 2-3 hod. Stručne anamn. údaje, výkonové testy, osobnostné testy, možné aj prístrojové testy - nahrádzajú testy tuška papier /záleží od vybavenia pracoviska/, podrobný rozhovor. Potrebné je doniesť si zdravotnú dokumentáciu, cena záleží od nákladov pracoviska. Pri objednaní je oznámená. Nie je vhodné prísť po nočnej alebo pri nejakom ochorení, treba si doniesť okuliare na čítanie ak sú potrebné.

Dobrý deň

Bol som na psychologickom vyšetrení ohľadom vydania ZP a posudok lekárka robila dva dni a na tretí mi bolo vydané potvrdenie. Za posudok si vypýtala poplatok 70 eur pred začatím vyšetrenia. Chcem sa opýtať či postupovala správne a aký vlastne postup je správny.