Psychosomatika detí - keď sa vyskytne vážny problém

Určite každý z vás aspoň raz v živote pocítil, ako jeho telo reaguje na stres. Poriadne vás prehnalo, vracali ste, alebo ste mali zápchu, alebo ste na všetkých bezdôvodne kričali. Dospelý človek vie pomenovať pocity, ktoré práve prežíva



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2116-psychosomatika-deti-ked-sa-vyskytne-vazny-problem

Stalo sa mi to, ale fakt je to už dávno. Nepomočovala som sa z toho, ale na dlhé roky som sa nevedela sústrediť. Mala som problém vidieť čo píšem, a podobne. Teda so školou som vlastne začala až v dospelosti, kedy som pochopila, čo sa to vlastne v tom mojom malom veku stalo a pochopila som to všetko teda až o 12 rokov neskôr. Je to veľká škoda, lebo tie roky nesústredenosť mi priniesla veľmi silný vnútorný emočný stres, vyhýbala som sa ľuďom len som sedela za klavírom a hrala som. To bolo jediné, čo mi nevadilo. Tak to aj dopadlo v škole, preto som musela študovať neskôr. Tá pani učiteľka keby vedela ako veľmi zasiahla do mojej duše, tak by plakala, ale ja som jej možno aj vďačná, dnes som silná osobnosť, viem pre veci bojovať. Keby mi všetko išlo ľahko, kto vie ako by to dopadlo, možno by bol fakt ten, že by som nazmeškala čas.