Purpura - ako liečiť

Vie mi niekto poradiť ako sa lieči purpura? Syn mal na nohe drobné červené bodky pod kožou, neskôr sa to zhoršovalo, diagnóza - purpura a lieči sa prednisonom. Všetky výsledky má dobré, napriek tomu sa mu stav zhoršuje. Kde je nejaká špeciálna ambulancia na takúto chorobu? Pomôžte nám! Ďakujem pekne.

Mala som to v mladosti. Tiež som brala prednisom. Odporučili mi vybrať krčné mandle, aby sa odstránilo možné ložisko zápalu. Najprv sa zdalo, že lieky ani zákrok nepomohli, postupne však choroba odznela. Celé to trvalo asi 6 mesiacov. Zrejme prospieva kľudový režim. Ja som vtedy krátko po vybratí mandlí mala stužkovú a po prebdenej a pretancovanej noci sa mi na druhý deň stav prudko zhoršil. Červené podliatiny sa mi porobili po celých nohách od členkov až po stehná (predtým to boli len drobné bodky okolo členkov). Za pár dní sa škvrny vstrebali a po čase choroba prešla. Už sa nevrátila.

Tiež by som sa rád opýtal, či sa to dá liečiť. Túto chorobu som mal ešte v roku 2001 a po mesiaci prešla, bohužiaľ mi nikto nepovedal, že budem mať v živote problémy s kĺbmi. Aj tak bolo. Mal som 4 zlomeniny členkov a 2x operované koleno. Hrávam futbal a len pred nedávnom po operácii kolena mi zistili, že preto mávam časté zlomeniny a tak. Ak by vedel niekto, ako sa to dá úplne vyliečiť, nech prosím napíše. Ďakujem

My máme túto chorobu od marca, momentálne sa to zlepšuje, čo sa týka kože, ale zasiahlo nám to obličky. Tiež sme na Prednisone, hovorili nám, že to chce čas.

Chybná diagnóza, Váš syn nemá purpuru. Myslím si, že Váš syn má získanú kožnú chorobu (infekciu) a nie purpuru. Hľadajte infektológa alebo kožného lekára, ktorý vyšetrí kožu Vášho syna na prítomné mikroorganizmy (baktérie, parazity).

Tiež chyba. Purpura musí mať iné systémové príznaky. Obličky sú poškodené prednisonom a toxínmy z kožnej infekcie, ktorá je “zatlačená” pod povrch. Steroidy dokážu podnecovať hojenie kože, ale neodstránia príčinu v tom je zrada. Žiadajte vyšetrenia na infekcie - baktérie alebo parazity, ktoré sa môžu skrývať pod nerovným povrchom kože, pod šedými fľakmi kože. Až keď vylúčia prítomnosť mikroorganizmov, až potom môžu uvažovať o inom ochorení.

Pekný deň, takisto nás prekvapilo toto ochorenie a chcela by som sa spýtať, koľko toto ochorenie trvá. Dcérka je na konci 4 týždňa a naozaj mi jej je ľúto, neustále musí ležať v posteli, už by aj išla do školy, urobí pár krokov a je to späť :- ( Všetko začalo ako jej našli stafilokoka a predpísali biseptol na preliečenie. Po 1týždni, ako to dobrala všetko sa to začalo. Nohy posiate purpurou a bolesť kĺbov, kt. vymizla po 3 dňoch. Teraz nás trápi len nekonečné objavovanie nových purpúr. Kedy to skončí?