Rakovina krčka maternice

Dobry den. Mam 40 rokov a tri deti. Diagnostikovali mi rakovinu krcka maternice. Chcu mi amputovat hrdla maternice, ja by som to vsak chcela vsetko von. Aky mate na to nazor?

Treba sa dôkladne porozprávať s lekárom. Za a proti …

Hovorila som s nim dlho. Povedal, ze najprv ta amputacia a potom vsetko von, aj ked to bude zle, aj ked to bude dobre, naco dve operacie. Mama mala to iste, tak sa bojim.

Ahoj, všetky dysplatické (pred rakovinové) zmeny na krčku maternice, spôsobujú HPV vírusy, najviac HPV 16 a 18, ktoré patria spomedzi onkogénnych vysokorizikových typov medzi najagresívnejšie, a sú zodpovedné za viac ako 70% všetkých prípadov rakoviny krčka maternice.

Rakovina krčka maternice nie je dedičné ochorenie! Žena s abnormálnym nálezom na krčku maternice, by mala byť odoslaná na biopsiu, al. kolposkopické vyšetrenie. Pri kolposkopickom vyšetrení sa vyštikne kúsok tkaniva z krčka maternice a podľa výsledku z histológie sa potom indikuje – konizácia. Konizácia sa u ženy indikuje vtedy, ak sa potvrdí výsledok z histológie - CINII (stredne ťažký) a CINIII / CIS (ťažký pred rakovinový stav) a CIS – tj. O-té štádium rakoviny. Ak výsledok z histológie potvrdí prechod do mikroinvazívneho al. invazívneho procesu, tak vtedy sa indikuje hysterectomia. Takže – musí sa dodržať liečebný postup, najprv konizácia a podľa výsledku z histológie žena podstúpi hysterectomiu. Tak sa zbytočne nestresuj, rakovina krčka maternice, nie je dedičné ochorenie, možno výsledky z konizácie budú dobré, a nebude potrebné u teba vykonať hysterectomiu. Držím palce – nech je to OK!

Len ja som zabudla napisat, ze mne uz konizaciu robili v roku 1999 a potom to bolo v poriadku v roku 2007 sa mi narodila dcera a stale to bolo ok, az teraz. Co mi odstrania teraz?

To neva, že si už podstúpila konizáciu, krčok maternice ti môžu opäť skrátiť, tzn. spravia ti - rekonizáciu. Najdôležitejší bude výsledok z histológie po rekonizácii. Ddržkám palce.

Ahoj, tak už mám po tom. Vybrali mi maternicu aj s miomom, vaječník mi nechali, tak som rada. Bolo to bolestivé hlavne prvý deň po operácii, ale už som doma a je mi lepšie o moc. Čakám na výsledky.

Skatika, ja za mnohymi operaciami a ochoreniami v suvislosti so zenskymi organmi, maternica, vajecniky a ine vnimam hlboky zensky proces, casto suvisiaci aj so vztahom k sebe ako zene v roznych rovinach, ktore sa ma ako zeny tykaju. Aj v suvislosti so zenskou liniou matka, stara mama a dalej… viem o com hovorim. Skumala som to dost hlboko posledne roky u seba. Drzim vam palce, nech najdete spokojnost, varovnanost a harmoniu, ci uz so skumanim dalej alebo bez neho. Psychologicka Rita Svihranova.

Ahoj pacientik! neboj, výsledky budú OK, pretože si mala na krčku maternice len pred rakovinovy stav, spravili ti hysterectomiu - všetko bolo odstránené. A čo sa týka toho myomu - tak to je nezhubný tj. benigný nádor. Prajem skoré uzdravenie!

Ahoj baby. Tiez ma čaká zázrak menom konizácia. No snažím sa to brať v pohode, už aspoň kôli mojej rodine! No tí, ktorí ma poznajú sa boja, aby mi s toho nepreplo, pretože nechcem zaťažovať okolie a dusím to v sebe. Tak sa chcem posťažovať aspoň tu. Veď kto o tom vie viac ako vy, ktoré ste to všetko už prežili! Ste fantastické a držím vám palce.

Ahoj, konizácia je malý operačný zákrok, trvá zhruba 15 min. Držkám palčeky, všetko dobre dopadne. Dokážem si predstaviť, čo teraz prežívaš, pred rakovinový stav na krčku maternice spôsobujú HPV vírusy zo skupiny HR. (už si si určite prečítala). Odporúčam aj: www.facebook.com/liquidbasedcytologia a na www.cytologia.sk

Ahojte mna caka konizacia v utorok 26.1.2016 a dost sa bojim :) dva roky mam zlu citologiu

Zdravim, je tu prosim mlada zena 30-40r. , ktora ma za sebou simplhysterectomy kvoli karcinomu krcka maternice??? Prosim velmi o info ako sa ma po tejto operacii, nekolko sa jej zmenil comfort zivota. Dakujem velmi pekne

Ako zlu?

Ahojte nedavno mi diagnostikovali rakovinu krcka maternice,mam 31 rokov a mam mala to iste ,len som jej to este nepovedala ...bojim sa mam zasebou Ct-cko a skener v stredu idem k learovy ,bojim sa no dufam ze to bude dobre,neviem co ma caka ..hoc by som musela dat celu maternicu prec ako moja mamka spravim to kvoli mojej dcerke malicke chcem byt pri nej co najdlhzsie ...a vidiet ju vyrastat ...na nete citam rozne veci ze sa doziju po operacii zeny 5 rokov ,,,,prosim vas kto ma o tom viac informacii ,piste ,dakujem vam :) s pozdravom Majka