Ranné odpadávanie

Zdravím. Chcela by som poradiť v tomto - z času na čas, približne raz za dva tri týždne ráno odpadnem, prípadne stihnem dôjsť do postele. Vstanem do práce 6:15, dôjdem do kúpelne, už sa mi krúti hlava, teplo, studený pot, dunenie v hlave a buď odpadnem a som mimo niekoľko sekúnd - minút - ťažko sa to odhaduje v takom stave, alebo si ľahnem. Potom spím tak dve hodiny a potom mi po väčšine už nič nie je, alebo mám len slabé závrate. Bola som asi na každom vyšetrení a žiadne chyby nenašli, nervové, očné. Nebola som na CT hlavy a myslím na ortopédii, krv v poriadku, RG hlavy i hrudníka OK. Trvá to tak asi od marca min.roka. Vie mi niekto poradiť? Bola by som naozaj veľmi vďačná. Táňa

Pokiaľ je kompletné vyšetrenie negatívne, je veľmi pravdepodobné, že sa u Vás jedná o Panickú poruchu.

Dakujem za prispevok. Vysetrenia vsak nic neukazali. Viete mi, prosim, povedat nieco blizsie k tej poruche? Vopred dakujem. T

Nevstanes nahodou prudko z postele? Nemas nizky tlak? Cervenych krviniek mas dostatok? Stravujes sa normalne? Hlavne jedla, ktore obsahuju zelezo? Aj mne sa to stavalo. Hlavne v obdobi menzesu, teraz niekedy si tiez musim dat pozor, ked rychlesie vstanem zo zeme, ked sa hram s dcerkou, napr. chvilu pockam, hlavu necham sklonenu alebo si sadnem a ono to prejde. Maj pripraveny pohar vody, alebo sladku malinovku pri posteli a ked rano vstanes, najprv sa pomaly posad, napi sa a az potom chod do kupelne.

Skúsila by som povedať, že toto sa jedná skôr na ukazovateľ kolísavého tlaku. Ak by to bola panická porucha, tak by ste problém pociťovali skôr vonku ako doma, aspoň na začiatku. Teda skôr je dobré si to poistiť, ráno, než vstanete, majte pri posteli 2 deci vody, vypite ju, a po piatich minútach sa postavte, nevstávajte rýchlo, vždy pomaličky a naťahujte si nohy ruky, ak bude málo dva deci, tak si podajte aj tri deci. vnímajte , či sa vám počas dňa, ked vstanete z postele nezakolíše, teda pocit kolísania, či niekedy nebýva. Tiež či po jedle, teda hlavnom jedle nebývate unavená. Ak áno, potom máte kolísavý tlak, a na tom môžete meniť to, že budete mať pravidelný pitný režim, pravidelné stravovanie.

Dakujem vsetkym za rady. Stava sa to vzdy len rano, prudko nikdy nevstavam, na to si davam pozor a vzdy mi trvalo kym som vstala z postele, takze rychlostou to nebude. Krvne aj ostatne testy nic neukazali. Vstavam o siestej rano, ak mi pride zle, tak spim dalej tak do osmej a potom mi uz nic nie je, nikdy. Raz som mala slabe zavrate aj pocas dna. Asi pred dvoma rokmi sa mi to stalo pred maturitou, ked som rano vstavala na skusku, 10 minut som sedela s otvorenym oknom a preslo to uplne. Skor mam pocit, ze je to psychicke, aj ked to sa tazko diagnostikuje, ale uz ani neviem ake vysetrenie by mi este mohli urobit, aby nasli nieco somaticke. Este raz vdaka a prajem pekny den.