Ranne tazkosti s hrdlom

Dobry den. Strasne dlho mam kazde rano problem s hrdlom - uz sa ani nepamatam kedy som sa zobudil s tym, ze by bolo v poriadku. Je vysusene, tazke prehltanie - niekedy byvalo aj bolave, dokonca sa niekedy objavili male znamky krvy. Navyse mam kazde rano karpiny v ociach. Bol som na niekolkych vysetreniach no nic z toho. Nejaka rada? Dakujem

Ahoj, skús vysadiť mlieko a sladkosti, úplne všetko čo je produktom mlieka: syr, tvaroh, prášok do kávy, … , všetko mliečne, vysaď sladkosti, konzumuj iba cukry v ovocí alebo nutné v strave. Zmena trvá okolo 3 až 7 dní, ale väčšinou to funguje, mlieko strašne podporuje zápaly, ak máš pevnú vôľu, tak skús prejsť na vegetariánsku stravu, vysaď aj mäso alebo ho jedz iba raz za týždeň, to zníži zápal viac ako lieky.

Ďalší dôvod môže byť skrytý zápal, napríklad nevyrezanú osmičku. Skús si pritlačiť prstom okolo zadných zubov, ak sa ti zmení chuť v ústach, že pôjde z okolia ďasien taká žltkasto-biela tekutina s nie bežnou príchuťou, to je hnis, treba vyliečiť alebo vytrhnúť zub, môže spôsobovať veľa problémov, zápal sa môže preniesť aj na iné časti tela, v najhoršom prípade na srdce.

Problémom môže byť aj nakazený partner s ktorým ste intímny, alebo pitie zo spoločného pohára či fľaše, zdieľanie cigarety / jointa a podobne.