Ranný plač v škôlke. Čo s tým?

Dcérka mi nastúpila do škôlky vo februari na 4 hodiny - adaptačné. Od marca chodí na celý deň a skoro každé ráno plače, že ona do škôlky nejde. Neviem ako ju mám ukľudniť. Dovolím jej si zobrať hračku akú len chce, len aby sa ukludnila. Ako náhle vstúpime do šatne má histerický plač. Ja sa na to už nemôžem pozerať. Je mi jej veľmi ľúto, ale musí tam aj tak chodiť. Už má 3 roky. Ako ďalej poraďte mi prosím, kto má s takýmto skúsenosť a ako ste to zvládli?

Ja som mala podobný prípad, moja dcéra začala chodiť na adaptačný pobyt 2,5 ročná. Ja som večer zaspávala s tým, čo bude zajtra ráno, aký hysterický rev v škôlke. A keď som ju aj dáko uchlácholila, tak som mala celé doobedie pokazené, lebo stále som rozmýšľala, ako ráno revala. Ale všetko prešlo, a veľa podielu na tom majú pani učiteľky. My síce bývame na dedine a ináč to vyzerá ako vo veľkej mestskej škôlke, kde privediete dieťa prv do šatne a tak pokračujete k triede a tu je šatňa hneď pred triedou, kde pani učiteľka keď videla, že už sa ťaháme dovnútra, tak pekne vyšla na dvere privítať našu princeznu, aká je pekne oblečená, učesaná a hneď ju zaujala, tým, že dnes budeš moja pravá ruka, budeš mi pomáhať a podobne a tak to postupne prešlo. Síce po polroku prešla na pobyt celý deň a musela sa naučiť spať, čo bol další problém, čiže ďalší plač, že keď sa napapám, tak pre mňa prídeš! Ale aj to prešlo. A dnes prvá zaspí a posledná vstáva a v škôlke je super. Veľa trpezlivoasti a hlavne sa treba o tom veľa zhovárať, ako je v škôlke dobre a ako radi by sme my starí tam chodili.