RECENZIA: Krém s návykom, ako obľúbená šálka kávy

Bratislava, 3. júl 2017 - Mám rada prírodnú kozmetiku. Pre jej vôňu a konzistenciu a samozrejme, v neposlednom rade, pre jej účinky. Krém proti vráskam a starnutiu pleti Q10 od Dulcia Natural ma prekvapil už svojím balením. Netypická krabička, vo forme trojuholníkového hranola a folklórnymi prvkami, vyniká. Vo vnútri nájdete balenie s praktickým dávkovačom, čo ocenia hlavne dámy s dlhšími nechtami. A tá vôňa a farba! Hneď viete, že máte v ruke prírodný produkt. Dvoma stlačeniami si zabezpečíte dostatok krému na všetky potrebné miesta. Krém má hustejšiu konzistenciu, ale stačí niekoľkokrát prejsť krúživými pohybmi po pleti a krásne sa vpije do pokožky. Samozrejme samotnej aplikácii krému predchádza dôkladné vyčistenie pleti. Pleť ostáva svieža, hydratovaná, napnutá a pritom úplne prirodzená. Čo vás možno prekvapí, je farba krému, ktorá je sýto žltá. Spôsobuje to olej z mrkvových tkanív s vysokým obsahom betakaroténu. Krém obsahuje aj kokosový olej, ktorý je bohatý na antioxidanty. Do tretice obsahuje ešte aj šípkový olej, ktorý redukuje jazvy, vrásky a pôsobí proti starnutiu pleti. Na prvý moment bola vôňa krému pre mňa prekvapivá, a rozmýšľala som, či sa mi páči alebo nie. Potom som si ju zamilovala a spojila s rituálom. Až sa stala návyková a zvyšky krému si zvyknem votrieť na ruku, ktorú si potom ovoniavam. Čo vás na nej upúta, je na prvé vyskúšanie, závan kávy. Prenikavá vôňa vám prednastaví zmysly na relax. Krém sme v redakcii skúšali mesiac a pol, a už po tomto období sú viditeľné zmeny na pleti. Pleť je viditeľne napnutejšia, menej unavená a oddýchnutejšia. Občasné akné, ktoré sa mi objavuje na pleti, sa počas používania krému minimalizovalo. A čo ma asi najviac potešilo bola redukcia kruhov pod očami. Náročnejšie pracovné obdobie a ponocovanie si totiž vyžiadali daň v podobe kruhov pod očami. Vďaka tomuto krémiku tmavé kruhy zmizli a viditeľne sa zjednotil celkový tón pleti. Čo som si ďalšie všimla pri testovaní tohto produktu bolo zmiznutie suchších miest na pleti, hlavne pri koreni nosa. Zároveň tento krém poteší všetky ženy, ktoré majú problém s T-zónou a nechce sa im používať dva krémy. Dulcia krém proti vráskam vďaka svojmu zloženiu reguluje tak tvorbu mazu v problematickej časti pleti, ako aj vyživuje a hydratuje suchú pleť. Veľkým plusom, hlavne s prichádzajúcimi letnými mesiacmi, je prirodzená ochrana pokožky pred slnečným žiarením. Pod make-up som zvykla používať podkladovú bázu, tá sa mi však počas testovania minula a tak som prešla na Dulcia krém. A musím povedať, že som bola príjemne prekvapená, lebo som krém spôsobil, že som sa menej leskla počas dňa. Takže už nevidím dôvod kupovať opäť podkladovú bázu :). Krém som používala, tak ako to aj výrobca odporúča, na tvár, krk a dekolt, dvakrát denne – ráno a večer. Cena 19,90 eur mi príde prijateľná, keďže balenie vydrží skutočne dlho. Ale čo si predovšetkým cením sú viditeľné účinky tohto krému. Stávam sa fanúšikom tejto značky. A určite vyskúšam aj iné prípravky z rady Dulcia. Milé čitateľky, budem veľmi rada, keď sa s nami podelíte aj so svojimi skúsenosťami. Zdroj: Kvetoslava Kirchnerová, redakcia zzz.sk


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14131-krem-s-navykom-ako-oblubena-salka-kavy