Redukcia VšZP skomlikuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti

Redukcia objemu nákupu zdravotnej starostlivosti alebo korigovanie jej štruktúry sa v Trenčianskom kraji dotkne štyroch zdravotníckych zariadení. Riaditelia dotknutých nemocníc v Novom Meste nad Váhom, Bánovciach nad Bebravou, Handlovej a v Ilave sa zatiaľ k vyhláseniu VšZP vyjadrujú opatrne. Redukcia im poskytovanie zdravotnej starostlivosti skomplikuje, nemala by byť však likvidačná. Definitívne stanovisko zaujmú až po doručení návrhu zmluvy na ďalšie obdobie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4625-redukcia-vszp-skomlikuje-poskytovanie-zdravotnej-starostlivosti

Male nemocnice ako V Banovciach N/B by sa mali zrusit. Aj napriek tomu, ze by pacienti dochadzali cca. 30 km do Trencina. Kazdy ma predsa pravo na slobodny vyber poskytiovatela zdravotnej starostlivosti. Ako moze nemocnica, ktora iba preziva poskytnut dokladnu starostlivost pacientom? Ja osobne mam velmi zle skusenosti s nemocnicou v Banovciach. Nic som nedosiahla ani staznostou. Trenciansky samospravny kraj odd. zdravotnictva a humannej farmacie na podnet mojej staznosti doporucil preskolenie zamestnancov. Podotykam, doporucil nie nariadil. Ako to tam bude vyzerat, ked budu mat menej financii? Budu musiet prevadzkovat nemocnicu s personalom, ktory si je vedomy ze pre nemocnicu je nenahraditelny a preto nema dovod menit stare zauzivane praktiky. Prava pacientov su im vzdialene. Alebo ozaj ide iba o predaj sluzieb? Ponuka + dopyt = cena. KDE JE KVALITA? A cena je vyplatena poistovnou aj ked je sluzba poskytnuta neprofesionalne a bez etickych zasad! Chapem postoj zdravotnych poistovni. PACIENTKA