Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia SZČO

Zdravím,

som SZČO a chcel by som za rok 2006 podať ročné zúčtovanie. Na stránke rzzp.sk http://www.rzzp.sk/ je tzv. pomôcka, ktorú keď vyplním, tak mi napíše: “Formulár Pomôcka nie je správne vyplnený! Vyplňte ho, prosím znova!”. Ja osobne som presne napísal, čo bolo treba, takže si nemyslím, že formulár vôbec mohol byť zle vyplnený.

Poraďte ktorý formulár si mám vybrať, ak som FO živnostník, nemám zamestnancov, nie som platca DPH, čiastkový základ dane som mal cca. 92 000 Sk a minulý tok 2006 som neplatil odvody, lebo ich ešte ako za študenta platil štát a nemal som povinnosť.

To neviem, ale niečo také som počul, že plat mesačne by mal prekročiť hranicu 48 tisíc, teda som si myslel, že mňa sa to netýka, keď platím odvody, tak ako to je? Minulý rok som poslal, a nemal som, tak vznikol problém s preplatkom, to by sa jeden.

No vzťahuje sa na teba formulár typu B, ak si mál taký základ dane, tak to podľa formulára vydelíš 2,14, potom vydelíš 365 a vynásobíš 32. Výde Ti niečo okolo 3769 Sk a to je menšie ako 41 400 Sk -> potom bude naďalej platiť za teba štát.

Ak by to bolo inak a riadok 33. v ročnom zúčtovaní by bol viac ako 41 400, bude potrebné doplatiť. (toto je celkom svinstvo, ale v tomto prípade ťa obišlo)

A ešte by som dodal, že zaokrúhľovanie pri ročnom zúčtovaní sa robí nahor. Nikde to tam nie je napísané, dozvedel som sa to až po telefonáte do poisťovne.