Ročné zúčtovanie ZP za rok 2007

(tematická diskusia) #1

Diskusia na tému ročného zúčtovania za rok 2007.

(Michal) #2

Podávajú ročné zúčtovanie aj tí žívnostníci, čo už platia mesačne odvody do zdravotnej poisťovne? Viete niekto povedať, kto všetko je povinný? A ešte jedna otázka, kamarát má živnosť a nevydal ani jednu faktúru za rok 2007, ale má ju od augusta 2007, musí tiež robiť to zúčtovanie.

(Martin) #3

Ročné zúčtovanie je povinné aj pre študentov, ktorých platiteľom poistného je štát?

(braneq) #4

Ten “nejaký softvér”, ktorý treba inštalovať pre vypĺňanie elektronických formulárov RZZP je k dispozícii zdarma a na stránke rzzp.sk je odkaz na stiahnutie (autor článku by si mal pred publikovaním článku najskôr zistiť konkrétne informácie, aby nebol nútený publikovať “nejaké údaje”, ktoré nemajú žiadny informačný charakter). A čo sa týka inštalovania “nejakých softvérov” pre prácu s dokumentami, tak napríklad pre PDF súbory je takisto nutné si nainštalovať nejaký Acrobat Reader.

(tina) #5

Ahojte, tiez by ma zaujimalo, kto vsetko to musi podat. Ja som na materskej dovolenke, mna sa to asi netyka vsak?

(zuzano121) #6

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, či do Listu SB - položka č. B07 - Základ dane z príjmu fyzických osôb podľa osobitného predpisu dopĺňám z daňového priznania základ dane (čiastkový základ dane) riadok 42 daňového priznania alebo základ dane z riadka 68 daňového priznania. Ďakujem

(Kaja) #7

Podávajú ročné zúčtovanie ZP zamestnanci, ktorí popri zamestnaní vykonávali prácu na dohodu a bola im zrazená zrážková daň z tohto príjmu?

(doctor) #8

Nemusíte podať žiadne ročné zúčtovanie.

(berika) #9

RZZP sú povinní podať: všetci SZČO, ktorí vykonávali samostatnú zárobkovú činnosť čo len jeden deň v roku 2007, zamestnanci, ak počas roka mali „kolísavé príjmy“ – t.j. mali mesiace s príjmom do, ale aj nad 51 822 Sk, samoplatitelia, ak ich príjem bol vyšší ako úhrn minimálnych základov, t.j. presiahol sumu 59 232 Sk (od 1.1.2007 do 31.12.2007 12 x {[7600 x [(4% x 17 274) / (14% x 7600)]} = 59 232 Sk). Poistenci štátu, ak ich príjem bol vyšší ako úhrn minimálnych základov, t.j. presiahol sumu 59 232 Sk (pre rok 2007 sa berie do úvahy príjem v období od 1.1.2007 do 31.12.2007)

(Smolkova) #10

Ak je osoba SZCO so zarobkom 42 000 rocne a pobera starobny dochodok, teda poistenie plati za nu stat, musi podavat rocne zuctovanie? Dakujem.

(Igor) #11

PLS, som vo VZP, na aku adresu to mam poslat ?

(Miriam) #12

Ahojte, je normálne, keď mi z ročného zúčtovania vyšiel preplatok a zdravotná poisťovňa mi ho znížila o 19 % daň z príjmu, odvolávajúc sa na zákon č.595/2003, ktorý je platný až v januári 2008?