Ročné zúčtovanie ZP za rok 2007

Diskusia na tému ročného zúčtovania za rok 2007.

Podávajú ročné zúčtovanie aj tí žívnostníci, čo už platia mesačne odvody do zdravotnej poisťovne? Viete niekto povedať, kto všetko je povinný? A ešte jedna otázka, kamarát má živnosť a nevydal ani jednu faktúru za rok 2007, ale má ju od augusta 2007, musí tiež robiť to zúčtovanie.

Ročné zúčtovanie je povinné aj pre študentov, ktorých platiteľom poistného je štát?

Ten “nejaký softvér”, ktorý treba inštalovať pre vypĺňanie elektronických formulárov RZZP je k dispozícii zdarma a na stránke rzzp.sk je odkaz na stiahnutie (autor článku by si mal pred publikovaním článku najskôr zistiť konkrétne informácie, aby nebol nútený publikovať “nejaké údaje”, ktoré nemajú žiadny informačný charakter). A čo sa týka inštalovania “nejakých softvérov” pre prácu s dokumentami, tak napríklad pre PDF súbory je takisto nutné si nainštalovať nejaký Acrobat Reader.

Ahojte, tiez by ma zaujimalo, kto vsetko to musi podat. Ja som na materskej dovolenke, mna sa to asi netyka vsak?

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, či do Listu SB - položka č. B07 - Základ dane z príjmu fyzických osôb podľa osobitného predpisu dopĺňám z daňového priznania základ dane (čiastkový základ dane) riadok 42 daňového priznania alebo základ dane z riadka 68 daňového priznania. Ďakujem

Podávajú ročné zúčtovanie ZP zamestnanci, ktorí popri zamestnaní vykonávali prácu na dohodu a bola im zrazená zrážková daň z tohto príjmu?

Nemusíte podať žiadne ročné zúčtovanie.

RZZP sú povinní podať: všetci SZČO, ktorí vykonávali samostatnú zárobkovú činnosť čo len jeden deň v roku 2007, zamestnanci, ak počas roka mali „kolísavé príjmy“ – t.j. mali mesiace s príjmom do, ale aj nad 51 822 Sk, samoplatitelia, ak ich príjem bol vyšší ako úhrn minimálnych základov, t.j. presiahol sumu 59 232 Sk (od 1.1.2007 do 31.12.2007 12 x {[7600 x [(4% x 17 274) / (14% x 7600)]} = 59 232 Sk). Poistenci štátu, ak ich príjem bol vyšší ako úhrn minimálnych základov, t.j. presiahol sumu 59 232 Sk (pre rok 2007 sa berie do úvahy príjem v období od 1.1.2007 do 31.12.2007)

Ak je osoba SZCO so zarobkom 42 000 rocne a pobera starobny dochodok, teda poistenie plati za nu stat, musi podavat rocne zuctovanie? Dakujem.

PLS, som vo VZP, na aku adresu to mam poslat ?

Ahojte, je normálne, keď mi z ročného zúčtovania vyšiel preplatok a zdravotná poisťovňa mi ho znížila o 19 % daň z príjmu, odvolávajúc sa na zákon č.595/2003, ktorý je platný až v januári 2008?