Ročné zúčtovnaie ZP za rok 2010

Ak ste nepožiadala písomne svojho zamestnávateľa do 15.2., aby to urobil za vás, tak áno. RZZP má povinnosť podať SZČO, ktorá mala v roku aspoň jeden deň platné oprávnenie na výkon samostatnej zárobkovej činnosti, zamestnanci s “kolísavými príjmami”. Vy ste pracovala dva mesiace a pravdepodobne ste zamestnávateľa nežiadali, tak treba určite podávať RZZP.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je to keď pracujem v Nemecku a odvody aj dane platím tam, že keď prídem na Slovensko (máme európsky preukaz aj náš), či ma ošetria alebo musím aj ja platiť odvody do ZP? Ďakujem.

Pre vysvetlenie, RZZP sa robí preto, lebo poisťovňa potrebuje zistiť (pretože nie sú schopní sa prepojiť s DÚ), aké ste mali príjmy minulý rok a zúčtovať na základe príjmov z predminulého roka, či máte preplatok alebo nedoplatok. Zúčtovanie je proces, počas ktorého si poisťovňa vypočíta, koľko ste jej zaplatili a koľko ste mali zaplatiť a ten rozdiel vám buď vrátia, alebo to doplatíte. Ak ste čo i len jeden deň mali povinnosť odvádzať zdravotné poitenie, tak máte povinnosť zúčtovať.

Dobry den, som dochodkyna. V r. 2010 som pracovala nepretrzite 6 mesiacov /5500 Eur/. O rocne zuctovanie som byvaleho zamestnavatela nepoziadala. Ziadne velajsie prijmy som nemala, iba dochodok po cely rok. Musim podavat rocne zuctovanie? Dakujem.

Dobry den, chcem sa opytat ci som povinna podat rocne zuctovanie ak som pol roka bola na urade prace a pol roka pracovala v zahranici. Pol roka /pocas ktoreho som pracovala v zahranici/ som bola samoplatcom poistneho. Dakujem.

Dobrý deň, chcem sa poradiť, či mám podať ročné zučtovanie ZP. OD 1.1.2010 do 30.10.2010 som bol na PN od 1.11.2010 do 31.12.2010 som na úrade práce. Dostal som odstupné vo výške 1231 Euro. Zároveň od 1.11.2010 mám priznaný ID vo výške 65%.

Dobrý večer, chcem sa poradiť, či som povinná podať ročné zúčtovanie ZP za rok 2010, keď som od 1.1.2010 do 9.3.2010 bola dobrovolne nezamestnaná a nepoberala som žiadne peňažné dávky a sama som si platila zdravotné poistenie vo výške mesačne 28.92 eur. Od 10.3.2010 do 31.12.2010 som pracovala na dohodu o vykonaní práce a môj celkový príjem za toto obdobie bol 1224,60 eur. Zdravotné poistenie som si platila sama vo výške mesačne 28,92 eur. Ďakujem za pomoc.

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Dnes som sa dozvedela, že môj zamestnávateľ za mňa nespravil zúčtovanie ročného zdravotného poistenia. Počas roka 2010 som menila zamestnanie a zo starej firmy mi vzniká nedoplatok na poistenie. Ako mám postupovať? Mám vyplnené tlačivá odovzdať osobne na centrále a tam uhradiť aj nedoplatok, alebo vyplnený doklad poslať poštou? Akou formou potom vyplatím ten nedoplatok? A aká je pokuta za omeškanie odovzdania tlačiva. Vopred ďakujem za odpoveď.