Ročné zúčtovnaie ZP za rok 2010

(tematická diskusia) #1

Diskusia na tému ročného zúčtovania za rok 2010.

(nika) #2

Dobrý deň Vám všetkým! Vysokoškolák, čiže poistenec štátu za rok 2010 mal príjem z dohody o vykonaní práce 3500 Eur. Bude platiť odvody do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne? Ako sa to má vyrátať. Ďakujem za pomoc pri riešení!

(viera hrabovska) #3

Fi. si pre svoju invest. rozvoj zobrala z banky uver. Konatel si musel z tohto dovodu uzavriet zivot. poistenie. Fi. za neho zaplatila toto poistenie 2 300, - €. Mam pri RZZP za rok 2010 mu zvysit VZ za rok o tuto ciastku? Dakujem

(Martina ) #4

Dobrý deň, chcem sa poradiť, či som povinná podať ročné zúčtovanie ZP za rok 2010, keď som mala v marci 2010 vyplatené odstupné, čiastkový základ dane vo výške 2978 €. Do marca som bola na rodičovskom príspevku, keď sa mi aj rozviazal pracovný pomer a potom som bola vedená na úrade práce do konca roka. Ďakujem za pomoc.

(Denisa ) #5

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či musím požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, keď som celý rok bola iba u neho zamestnaná a môj hrubý príjem za rok 2010 bol 3319, 51 Eur. Za odpoveď vopred ďakujem.

(Michal) #6

Pozrite si túto stránku na Zzz. sk http://www.zzz.sk/?page=poistovne_rocne_zuctovanie_zp tam sa píše, že zamestnávateľa môžete požiadať iba do 15. februára.

(ica) #7

Dnes som spolu s manželom, ktorý je SZČO, bola podať RZZP 2010 vo VšZP. Potrebovali sme k tomu výpis z daňového priznania (pre vykonanie RZZP je doležitý udaj o základe dane z r. 44 daňového priznania). Ďalej sme mali so sebou potvrdenie zo socialnej poisťovne ohľadne poberania nemocenských dávok v priebehu roka 2010. Pracovníčka v systéme VšZP na zaklade info o ZD vykonanla RZ. Manželovi vystavila potvrdenie o podaní RZ. A je to:-) )

(janet) #8

Vyplnujem rocne zuctovanie a neviem nikde zistit – v VI. oddiele aky ma byt minimalny zaklad, ked cely rok som SZCO.

(Beáta) #9

Dobrý deň, chcem sa poradiť, či je potrebné podávať ročné zúčtovanie ZP, ak som v roku 2010 bola nezamestnaná. Nemala som žiaden iný príjem iba dávku v hmotnej núdzi. Ďakujem.

(b_erika) #10

Nie

(b_erika) #11

319,57 €

(miroslav Galba) #12

Dobry den, chcem sa opytat 1-7 mesiac som pracoval vo firme Skanska a 8-12 mesic som vedeny na UP, som povinny podat zdravotne zuctovanie? A ako mam postupovat, co potrebujem na to? Velmi pekne dakujem.

(chiara27) #13

Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, ako treba vyplniť tlačivo v prípade SZČO, ak bol PN aj v januári /9 dní/ , aj vo februári /6 dní/ a od 22.marca až do 31.decembra. V roku 2010 bol ako SZČO bez príjmu. Ďakujem za odpoveď.

(siska) #14

Dobrý večer, nevie mi niekto poradiť či mám dať aj ja ročné zúčtovanie ZP keď so do 25.mája 2010 žila v Anglicku a do konca roka 2010 som bola na Úrade práce. Je potrebné, aby som si aj ja podala ročné zúčtovanie aj napriek tomu, že som bola na úrade práce?

(Patrik) #15

Čaute. Chcem sa opýtať do konca mája 2010 som robil v zahraničí a do novembra 2010 som bol nezamestnaný. Takže v roku 2010 som robil iba posledné 2 mesiace som povinný podať ročné zúčtovanie?

(Juraj) #16

Mal by si, su tam aj kolonky na vypisanie presneho poctu mesiacov, v ktorych si pracoval.

(Juraj) #17

Si povinný, choď na poisťovňu, vyplň si formulár tak, aby bolo treba už dopísať iba čísla (vyplň svoje iniciály a všetko čo vieš) a oni ti poradia, ako ďalej, ale maj na papieriku aspoň presne od kedy do kedy si pracoval a podobne. A ak nevieš, ktorý formulár vypĺňať a kde hozohnať, tak tam choď s tým, že budeš zmierený čakať rad dva krát, prvý krát si vypýtaš formulár a pôjdeš si ho vyplniť a druhý krát už pôjdeš konzultovať a odovzdáš.

(Marika) #18

V roku 2010 manžel pracoval na pracovný pomer od 1.1.2010 do 15.12.2010, od 15.12.2010 je vedený na úrade práce ako nezamestnaný. Je povinný urobiť zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2010 a podať ho?

(anka) #19

Ja myslím, že áno, lebo robil skoro celý rok, tak za tie mesiace, čo bol zamestnaný, by mal urobiť, či?

(Katarína) #20

Dobry den, chcem sa opytat, ci si musim podavat rocne zuctovanie do poistovne. V maji 2010 som koncila vysoku skolu, popri ktorej som robila na dohodu, a od juna som zacala robit na trvaly pracovny pomer, a od septembra som bola evidovana na urade prace ako nezamestnana. Tak teda musim alebo nie, lebo aj danove priznanie som si podavala sama. Dakujem.