Ročné zúčtovnaie ZP za rok 2010

Diskusia na tému ročného zúčtovania za rok 2010.

Dobrý deň Vám všetkým! Vysokoškolák, čiže poistenec štátu za rok 2010 mal príjem z dohody o vykonaní práce 3500 Eur. Bude platiť odvody do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne? Ako sa to má vyrátať. Ďakujem za pomoc pri riešení!

Fi. si pre svoju invest. rozvoj zobrala z banky uver. Konatel si musel z tohto dovodu uzavriet zivot. poistenie. Fi. za neho zaplatila toto poistenie 2 300, - €. Mam pri RZZP za rok 2010 mu zvysit VZ za rok o tuto ciastku? Dakujem

Dobrý deň, chcem sa poradiť, či som povinná podať ročné zúčtovanie ZP za rok 2010, keď som mala v marci 2010 vyplatené odstupné, čiastkový základ dane vo výške 2978 €. Do marca som bola na rodičovskom príspevku, keď sa mi aj rozviazal pracovný pomer a potom som bola vedená na úrade práce do konca roka. Ďakujem za pomoc.

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či musím požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, keď som celý rok bola iba u neho zamestnaná a môj hrubý príjem za rok 2010 bol 3319, 51 Eur. Za odpoveď vopred ďakujem.

Pozrite si túto stránku na Zzz. sk http://www.zzz.sk/?page=poistovne_rocne_zuctovanie_zp tam sa píše, že zamestnávateľa môžete požiadať iba do 15. februára.

Dnes som spolu s manželom, ktorý je SZČO, bola podať RZZP 2010 vo VšZP. Potrebovali sme k tomu výpis z daňového priznania (pre vykonanie RZZP je doležitý udaj o základe dane z r. 44 daňového priznania). Ďalej sme mali so sebou potvrdenie zo socialnej poisťovne ohľadne poberania nemocenských dávok v priebehu roka 2010. Pracovníčka v systéme VšZP na zaklade info o ZD vykonanla RZ. Manželovi vystavila potvrdenie o podaní RZ. A je to:-) )

Vyplnujem rocne zuctovanie a neviem nikde zistit – v VI. oddiele aky ma byt minimalny zaklad, ked cely rok som SZCO.

Dobrý deň, chcem sa poradiť, či je potrebné podávať ročné zúčtovanie ZP, ak som v roku 2010 bola nezamestnaná. Nemala som žiaden iný príjem iba dávku v hmotnej núdzi. Ďakujem.

Nie

319,57 €

Dobry den, chcem sa opytat 1-7 mesiac som pracoval vo firme Skanska a 8-12 mesic som vedeny na UP, som povinny podat zdravotne zuctovanie? A ako mam postupovat, co potrebujem na to? Velmi pekne dakujem.

Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, ako treba vyplniť tlačivo v prípade SZČO, ak bol PN aj v januári /9 dní/ , aj vo februári /6 dní/ a od 22.marca až do 31.decembra. V roku 2010 bol ako SZČO bez príjmu. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý večer, nevie mi niekto poradiť či mám dať aj ja ročné zúčtovanie ZP keď so do 25.mája 2010 žila v Anglicku a do konca roka 2010 som bola na Úrade práce. Je potrebné, aby som si aj ja podala ročné zúčtovanie aj napriek tomu, že som bola na úrade práce?

Čaute. Chcem sa opýtať do konca mája 2010 som robil v zahraničí a do novembra 2010 som bol nezamestnaný. Takže v roku 2010 som robil iba posledné 2 mesiace som povinný podať ročné zúčtovanie?

Mal by si, su tam aj kolonky na vypisanie presneho poctu mesiacov, v ktorych si pracoval.

Si povinný, choď na poisťovňu, vyplň si formulár tak, aby bolo treba už dopísať iba čísla (vyplň svoje iniciály a všetko čo vieš) a oni ti poradia, ako ďalej, ale maj na papieriku aspoň presne od kedy do kedy si pracoval a podobne. A ak nevieš, ktorý formulár vypĺňať a kde hozohnať, tak tam choď s tým, že budeš zmierený čakať rad dva krát, prvý krát si vypýtaš formulár a pôjdeš si ho vyplniť a druhý krát už pôjdeš konzultovať a odovzdáš.

V roku 2010 manžel pracoval na pracovný pomer od 1.1.2010 do 15.12.2010, od 15.12.2010 je vedený na úrade práce ako nezamestnaný. Je povinný urobiť zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2010 a podať ho?

Ja myslím, že áno, lebo robil skoro celý rok, tak za tie mesiace, čo bol zamestnaný, by mal urobiť, či?

Dobry den, chcem sa opytat, ci si musim podavat rocne zuctovanie do poistovne. V maji 2010 som koncila vysoku skolu, popri ktorej som robila na dohodu, a od juna som zacala robit na trvaly pracovny pomer, a od septembra som bola evidovana na urade prace ako nezamestnana. Tak teda musim alebo nie, lebo aj danove priznanie som si podavala sama. Dakujem.