Ročné zúčtovnaie ZP za rok 2011

Diskusia na tému ročného zúčtovania za rok 2011. Viac o ročnom zúčtovaní nájdete na: http://www.zzz.sk/?page=poistovne_rocne_zuctovanie_zp

Naozaj už ročné zúčtovanie za minulý rok netreba vypĺňať na špeciálne tlačivo? Čítal som, že to bude robiť už za mňa poisťovňa, ale nechce sa mi tomu veriť, tak sa len uisťujem, či som to správne pochopil a či nemám ako SZČO nejakú povinnosť predsa len, alebo nevzniklo niečo nové? Ďakujem za každú odpoveď.

Volala som do poisťovne, je to tak, netreba vraj robiť nič, za živnostníkov to urobí poisťovňa automaticky, iba zamestnávatelia majú povinnosti naďalej.

Zaujímalo by ma, či je nejakým spôsobom možné vopred zistiť, či budem mať nejaký nedoplatok. Lebo keď si ako živnostník platím minimálny odvod, tak mi ľahko môže vzniknúť nedoplatok a tých 45 dní na uhradenie je dosť málo. Neviete niekto poradiť, ako si to vopred vypočítať?

Iba ak požiadate o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania, tak to musíte nahlásiť poisťovni. Inak nie je potrebné im nič posielať.

Dobry den, ak robi rocne zuctovanie prislusna zdravotna poistovna, vykaze nedoplatok, oznami tento vysledok nam, ako organizacii, ale zamestnanec uz u nas nerobi. Co v takom pripade, kto ho upovedomi, ze ma nedoplatok na zdravotnom a bude od neho vymahat tento nedoplatok? Dakujem, V. Gavornikova

Dobrý deň. Nie je mi to úplne jasné. Ak som časť roka pracoval ako SZČO a časť ako zamestnanec - robí za mňa ročné zúčtovanie zdravotná poisťovňa? Nemusím vyplniť a doručiť žiadne tlačivo? Ďakujem.

Ahoj, nemusíš, za SZČO to spraví poisťovňa a za zamestnanca predsa zamestnávateľ s poisťovňou.

Chcela by som sa informovať, či v rozpise podľa zamestnancov a kal. mesiacov mám znížiť počet dní o doby PN, OčR a materskej? Ďakujem

Dobrý deň, som SZČO, mám príjem zo zahraničia. Zamestnávateľ mi platí iba úrazové poistenie (v zahraničí) a ja si dobrovolne platím na Slovensku zdravotné poistenie. Zaujímalo by ma, či pri ročnom vyúčtovaní sa mi bude zarátavať príjem zo zahraničia? Ľubica

Prosím Vás, som SZČO, ale môj základ dane bol nižší ako tých cca 3900 EUR, čo je hranica od kedy robí rozúčtovanie zdravoná poisťovňa. Mám si to rozúčtovanie urobiť teraz sama? Len neviem nikde násjť žiadne tlačivo, lebo predpokladám, že by mi vyšiel preplatok? Ďakujem