Rok na ministerstve podľa I. Uhliarika charakterizovala záchrana systému

Rok na ministerstve zdravotníctva po nástupe vlády Ivety Radičovej bol podľa šéfa rezortu Ivana Uhliarika (KDH) rokom záchrany systému pred kolapsom



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10640-rok-na-ministerstve-podla-i-uhliarika-charakterizovala-zachrana-systemu

Pán doktor Raši u mňa ako minister prepadol. Bol len “kukučkou v kukučkových hodinách”. Ale v jednom s ním rozhodne súhlasím: rovnako negatívne hodnotím chýbajúcu komunikáciu (a dôrazné a dôsledné informovanie) o zásadných rozhodnutiach a pripravovaných reformách nie len so zdravotníckou verejnosťou, ale aj s laickou verejnosťou, pretože finálne to aj tak budeme všetko platiť my poistenci. Takže rovnako pán doktor Uhliarik, štyri mínus. Ale potencial na zlepšenie máte. Lekárske odborové združenie (LOZ). To je čo za komické zoskupenie? Žiaden portál, protichodné požiadavky. Aj ja sa pýtam pána doktora Kollára a tých, čo Deklaráciu o pripravenosti k ukončeniu pracovného pomeru podpísali: “Prečo nechcú lekári vyššiu kontrolu vedenia nemocníc a ako nakladajú s peniazmi od poistencov?” Viete to racionálne zdôvodniť? “Nesmieme dopustiť aby sa nemocnice stali fabrikami, aby sa zdravie stalo biznisom a aby sa pacient stal klientom,” zdôraznil Kollár. Ja teda chcem byť v nemocnici za svoje peniaze klientom, pan doktor Kollar. Nedostatočná!