Rozodratá koža medzi nohami od športu

Dobrý deň, prosím Vás o radu, pri behaní sa mi často zaparí a rozodrie koža medzi nohou a mechúrom. Pokiaľ sa to zanedbá, je to štipľavá a nepríjemná skúsenosť aj pri chôdzi, chcel by som sa spýtať športovcov a tých, čo majú s týmto skúsenosti pravidelne, ako sa toho zbavíte rýchlo, aby ste mohli pokračovať v tréningu? Ja som dostal radu od známeho, napudrovať - kúpil som detský púder a urobil som tak, ráno si to vydezinfikujem propolisom, ale neviem, ako dlho mám v tomto pokračovať? Hneď ako to zmizne mám prestať pudrovať? Môžem popri tom pokračovať v tréningu, alebo radšej prestať? Ak máte skúsenosti aj s inými prípravkami, prípadne návod, ako sa vyhnúť takejto nepríjemnosti v budúcnosti úplne, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti.

Poopravil by som to, asi som si tam zaviedol infekciu alebo pleseň, je to už takmer dva týždne a stále rovnaký výsledok, na jednej strane sa mi to striedavo zhoršuje a zlepšuje, nepomáha propolis, kalciová masť ani detský púder. Bolí ma to prí chôdzi, som obmedzovaný v pohybe, na šport nemôžem ani pomyslieť. Neviem, či je to zápar, alebo pleseň. Viete niekto poradiť krém alebo nejaký prípravok na toto?

Netreba skusat vselico, kozny lekar vam da, co sa najlepsie hodi. Aj v lekarni maju nieco bez predpisu na plesne.

Dobrý deň, ďakujem za radu, no ku kožnému nechcem ísť, po vypalovaní bradavíc mi ostali jazvy a bradavice sa vrátili, pritom som sa ich neskôr zbavil úplne zadarmo natieraním lastovičníkom, lupín som sa zbavil tiež na základe rád z netu a u kožnej jednej aj druhej a v lekárni som pred tým nechal vyslovene tisíce korún, ja osobne kožným lekárom neverím a mám s nimi zlé skúsenosti, predpíše za čo má províziu a ide sa ďalej. Väčšinou si nechám v lekárni poradiť, je to približne jedno, ale chcel som sa popýtať takto na fóre, čo ľudia berú a poprečitovať si najprv príbalové letáky, aby som si spravil prehľad pred tým, ako zavítam do lekárne alebo nedajbože k nejakému “predpisovačovi”.

Michal, lenze infekcie su rozneho typu a ja sice tiez neverim vsetkym lekarom a zaroven pokus -omyl kupovania vselicoho nie vzdy funguje a zabera, najma, ak to nikto z nas nevidi a bude sa hrat, ze podobne, alebo to iste sme mali aj my… uz sa tyzden o nieco sam pokusate a neprajem vam, aby to trvalo prilis dlho…