Rozodratá koža medzi nohami od športu

dermatológia

(Michal) #1

Dobrý deň, prosím Vás o radu, pri behaní sa mi často zaparí a rozodrie koža medzi nohou a mechúrom. Pokiaľ sa to zanedbá, je to štipľavá a nepríjemná skúsenosť aj pri chôdzi, chcel by som sa spýtať športovcov a tých, čo majú s týmto skúsenosti pravidelne, ako sa toho zbavíte rýchlo, aby ste mohli pokračovať v tréningu? Ja som dostal radu od známeho, napudrovať - kúpil som detský púder a urobil som tak, ráno si to vydezinfikujem propolisom, ale neviem, ako dlho mám v tomto pokračovať? Hneď ako to zmizne mám prestať pudrovať? Môžem popri tom pokračovať v tréningu, alebo radšej prestať? Ak máte skúsenosti aj s inými prípravkami, prípadne návod, ako sa vyhnúť takejto nepríjemnosti v budúcnosti úplne, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti.

(Michal) #2

Poopravil by som to, asi som si tam zaviedol infekciu alebo pleseň, je to už takmer dva týždne a stále rovnaký výsledok, na jednej strane sa mi to striedavo zhoršuje a zlepšuje, nepomáha propolis, kalciová masť ani detský púder. Bolí ma to prí chôdzi, som obmedzovaný v pohybe, na šport nemôžem ani pomyslieť. Neviem, či je to zápar, alebo pleseň. Viete niekto poradiť krém alebo nejaký prípravok na toto?

(R) #3

Netreba skusat vselico, kozny lekar vam da, co sa najlepsie hodi. Aj v lekarni maju nieco bez predpisu na plesne.

(Michal) #4

Dobrý deň, ďakujem za radu, no ku kožnému nechcem ísť, po vypalovaní bradavíc mi ostali jazvy a bradavice sa vrátili, pritom som sa ich neskôr zbavil úplne zadarmo natieraním lastovičníkom, lupín som sa zbavil tiež na základe rád z netu a u kožnej jednej aj druhej a v lekárni som pred tým nechal vyslovene tisíce korún, ja osobne kožným lekárom neverím a mám s nimi zlé skúsenosti, predpíše za čo má províziu a ide sa ďalej. Väčšinou si nechám v lekárni poradiť, je to približne jedno, ale chcel som sa popýtať takto na fóre, čo ľudia berú a poprečitovať si najprv príbalové letáky, aby som si spravil prehľad pred tým, ako zavítam do lekárne alebo nedajbože k nejakému “predpisovačovi”.

(R) #5

Michal, lenze infekcie su rozneho typu a ja sice tiez neverim vsetkym lekarom a zaroven pokus -omyl kupovania vselicoho nie vzdy funguje a zabera, najma, ak to nikto z nas nevidi a bude sa hrat, ze podobne, alebo to iste sme mali aj my… uz sa tyzden o nieco sam pokusate a neprajem vam, aby to trvalo prilis dlho…