S akými najčastejšími ochoreniami prichádzajú pacienti do neurologickej ambulancie?

Odbor neurológie zahŕňa v sebe nespočetné ochorenia nielen nervového systému ale i vertebrogenného, pohybového, duševného systému a iné. Frekvencia neurologických ochorení je veľmi vysoká. Patria k ním závažne ochorenia, ktoré sú na prvých miestach v rebríčkoch chorobnosti, úmrtnosti, ako i invalidity a dlhodobej práceneschopnosti.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/19-s-akymi-najcastejsimi-ochoreniami-prichadzaju-pacienti-do-neurologickej-ambulancie

Pred piatimy rokmy som sa pol rok liečila na problem chrbtice a teraz sa my to vratilo zasa.Som z Krtišskeho okresu a tu nemame lekara ktory by my povedal diagnozu .mam prudke bolesti hlavy a vydim v rohu oka hviezdy s tym že nevydim dobre.Ako keby my pol hlavy chybalo ak sa pozeram do zrkadla.Po čase my začnu trpnut prsty potom ruky a nakoniec usta.To ale nie je všetko,silnejšie počujem ale tupo.Neviem či je to neurologicka porucha.Ak by ste my vedeli poradit čo s tym alebo ako sa liečit .ZA odpoved vam vopred dakujem.S pozdravom pani Maria.

Je konštatovanie že zarovno s prírodou a zrážkami daždivého počasia ste znovu ochorela.S pozdravom ND

Za odpoved o ktoru vas prosim, vopred dakujem. zacalo sa to koncom jesene min. roku. myslim ze to zacalo koli tomu ze vsetko robim pravou rukou cize som naklonena na lavu stranu. mavam bolesti v lavom boku pri bedrovom klbe-take vystrelovanie a trva to kratko. prichadza to aj ked robim prudsie aj pomalsie pohyby, pri zohynani proste stale a niekedy aj v noci kedze musim vstvat k dietatu. len niekedy je to menej krat niekedy co pohyb to bolest. aj obycajne natiahnutie lavou rukov to sposobi. bola som uz 2 krat u neurologa a stanovil liecbu M51. 1. liecil ma 2x plynove enjiekcie, magnet-2x. rebox 1x, a aj infuzne a aj injekcie ketonal, kludovy vertikalny rezim som dodorziavala. a ani liecba neskoncila sa mi to vratilo. konkretne dnes som vybrala poslednu liecebnu davku a poobede sa to zacalo ozyvat. neviem co mam robit? som na materskej mam 2deti a je to dost narocne sa obracat. zacinam pochybovat ci je to neurologickeho druhu. liecba ma vela stala a uz si nemozem dovolit a ani nechcem tolko platit ked mi to doteraz nepomohlo. preto vas prosim o radu co mam robit. ja by som chcela este vyskusat ineho doktora-iny nazor. ine ma nenapada. este raz dakujem a budem cakat na odpoved.