Sebapoškodzovanie

Tak ale jazvy jej ostali nie? Myslim si, ze to aj tak bude mat tazke ako si da kratky rukav a ak si bude chciet najst partnera tiez to podla mna nebude len tak lebo raz na tuto temu pride rec.

Mozno otvorim trocha tuto temu. Pred par dnami som prisla na to, ze sa moja kamoska po rozchode s priatelom porezala na rukach. Velmi som na nu vtedy nakricala lebo som sa velmi zlakla. Teraz sa so mnou ani nerozprava a tvari sa urazene, no co by ste robili vy na mojom mieste?

este som sa s takym niecim veru nestretla a ani nechcem, neviem ako by som reagovala ak by sa takto zacal spravat niekto z mojich blizkych

Takéto niečo sa nedá riešiť inak ako poslať danú osobu na liečenie. Aj keby to malo medzi vami zle dopadnúť, čo sa týka kamarátskej stránky ale ono by sa časom ukázalo, že ste chceli len pomôcť.

ako pises netreba sa pytat a niekde to nahlasit lebo tito ludia su len krocik od toho najhorsieho a to siahnutia si na zivot

Mali sme aj my kamosku, ktora skoro doplatila na nestastnu lasku, no chvala bohu si v poslednej chvili si uvedomila, co je spravne a od vtedy sa zda byt v poriadku.

tomuto som nikdy nejak nepochopil ako moze nieco take clovek robit a este aj sam sebe to je fakt chore na hlavu a ziadna ina pomoc ako liecenie tu nepripada do uvahy len pekne na psychiatriu a dufat ze sa tam z toho vystrabi

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že hľadám ľudí - konverzačných partnerov pre svoju diplomovú prácu - Stigmatizácia a sebastigmatizácia u zámerne sebapoškodzujúcich osôb. (Bakalársku prácu som mala na tému Zámerné sebapoškodzovanie). Výskum bude prebieha formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

mala by si cim skor vyhladat odbornu pomoc… lebo teraz sa rezes tak, aby sa ti nic nestalo ale niekedy sa moze stat, ze to prezenies a bude po tebe… rob s tym nieco!!

Na to sa neda ani asi nic povedat, myslim si, ze to je zalezitost nejakeho hlupeho trendu. Nie niecoho psychickeho.

Ahoj, mne naapdlo, že niekedy pomoze aj ked sa porozpravas napriklad s knazom… Ti vedia pomoct a povzdbudit. Nemusis byt veriaca. Radim, lebo poznam vela ludi, ktorym knazi pomohli a boli to ateisti. Niekedy staci ak ti clovek rozumie a vie sa s tebou porozpravat na spravnej inteligencnej urovni a povedat ti ako to vidi on…mozno dat nejake rady

no neviem, ako by sa niekto, kto je neveriaci, len tak obrátil na kňaza. predsa len by sa dostali k otázke viery a nie každému to musí byť po chuti

to suhlasim, vela ludi s tym ma problem :confused:

  • len niektorí kňazi bývajú zaujatí :confused: -

Nie je hanba vyhladat odbornika, aj ked ten nie vzdy pomoze, skor byt tebou zdoverim sa blizkej oobe, tie maju na nas asi najlepsi vplyv.

Blizka osoba jej nijako nepomoze. Toto musi riesit bud psycholog alebo psychiater. Najlepsie cudzi clovek, ktory ju nepozna!!

Ahojte, touto cestou by som Vás všetkých chcela poprosiť o pomoc. Som študentkou posledného ročníka psychológie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a oslovujem Vás prostredníctvom tohto príspevku z toho dôvodu, že hľadám mladých ľudí od 18 rokov, ktorí by boli ochotní zúčastniť sa výskumu pre moju diplomovú prácu, ktorá znie Sebapoškodzovanie u mladých ľudí a možnosti jeho zvládania. Výskum bude prebiehať formou rozhovorov, pričom všetky poskytnuté informácie budú kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí, ktorí sa v minulosti sebapoškodzovali a dokázali sa nejakým spôsobom z tohto životného obdobia už dostať. V prípade akýchkoľvek otázok ma pokojne kontaktujte prostredníctvom e-mailu: simona.tittelova@gmail.com.

to ti maju na mail napisat ci ako?

tiez som to nejako dobre nepochopila

Ahoj, ano kľudne na e-mail alebo aj na fb: Simonka Tittelová