Sebapoškodzovanie

Režem sa a neviem prestať, možno by som zvláádla prestať, kebyže veľmi chcem , ale neviem či chcem, je to ako droga. Aj keď mi je dobre, tak je tam to nutkanie “urob to”. Nerežem sa každý deň, skôr raz za týždeň po dobu už vyše roka a tak nejako…Pomožte prosím, uvítam vaše rady, názory a skúsenosti…

Ahoj Eliska, chcem Ta povzbudit k vyhladaniu psychologa. Pomoze Ti riesit problem, ktory je za tym, hladaj ale takeho, ktoreho pristup Tebe bude vyhovovat. Su rozne smery psychoterapie a treba najst co Ti sadne.

1 Like

Dobry den, Eliska. Ak Ti mozem dat radu, skutocne si na vyhladaj psychoterapeuta, alebo psychoterapeutku. Ked si najdes k nej / k nemu , vztah a budes doverovat, casom pochopis svoje nutkanie “urob to”. Drzim Ti palce v skumani samej seba. Psychoterapeutka, psychologicka, Rita Svihranova

Ahoj Eliska, mam taky isty problem ako ty, ak by si chcela, mozme si pisat a popripade si nejako pomoct a mozno si uz v liecbe pokrocila, ja som sa zatial neodvazila zajst ku psychiatricke ci psychologicke, lepsie by mi bolo sa s niekym, kto ma ten isty problem a lieci sa porozpravat, ak budes mat chut, tak napis budem rada.

Dara, to je velka skoda, ze nemas odvahu vyhladat psychologa, psychoteraputa, zda sa, ze je nacase nielen zdielat s kamaratkou Eliskou podobne nutkanie a sebaposkodzovanie, ale aj skumat, co ta k tomu vedie? Alebo mas chut este dlho si ublizovat? Co ti chyba? Co ta trapi, ake mas sny, po com tuzis, co by si chcela v zivote hladat, objavovat, ake mas zaujmy a napada ma vela roznych otazok, predpokladam, ze si mladunka, ze mas cely zivot pred sebou a mozno si aj smutna alebo aj nahnevana, na koho? Nemas chut spoznat, co ta k tvojim cinom vedie? Psychologicka, Rita Svihranova

Ahoj Eliska. Tiez mam podobny problem. Uz asi od 9 triedy s odmlkami az do teraz a to som na vysokej. Je to hrozne, najma sa vykrucat, ked sa niekto vypytuje. Potom si tvrdit, ze uz znova to nespravim, potom sa zas nieco stane znenavidim sa a musim sa potrestat. Nedokazem to vsak povedat nahlas, lebo potom to uz bude naozaj pravda a nebude sa to dat vziat spat. Som uz z tohto vsetkeho zufala. Mohla by si dat vediet, ako to s tebou pokracuje. Zaujimalo by ma, ci to nejako riesis. Mozno by ma to k niecomu nakoplo.

Cat uz si to povedala nahlas, prave tymto prispevkom. Skoda kazdeho dna, v ktorom neskusis hladat aj nieco ine ako trest voci sebe, nenavist… Psychologicka Rita Svihranova.

Aj Ja mám problémy so seba poškodzovaním a aj napriek tomu, že sa to už niekoľko rokov snažím riešiť sa mi to vôbec nedarí. Mám za sebou aj pokusy o samovraždu a žiaľ napáda ma to aj teraz. Ani sama už neviem čo mám robiť.

Ahoj, je to Bordeline syndrom, trpim tym tiez, ale sa nerezem, som len zavisla na psychickom tyrani, psychickej bolesti. Robi mi to dobre, ked sa napr. zalubim a potom to ukoncim, hoci chcem byt s tym chlapom, nedokazem dalej vo vztahu pokracovat. A to trapenie potom sa neda ani opisat, ale bez toho hrozneho pocitu neviem zit. Psycholog ti nepomoze, iba ty.

Ja sa režem už rok. Neznášam to a predsa to musím robiť. Oslobodzuje ma to od všetkých problémov. Tak strašne by som stým chcela prestať, ale nemám odvahu zájsť za psychológom. Vie o tom len moja kamarátka, ktorá ma stále presviedča, že to mám nechať tak. Raz som to skúšala, vydržala som skoro týždeň, ale potom prišla strašná rana a bolo to ešte horšie. Bojím sa a neviem čo mám robiť.

Ahojte všetci a hlavne Eliška. Mám tesne po 18. Rezala som sa asi v 15. Nie veľmi len kružidlom a nie pravidelne. Je to hrozné a neopísateľné. A hlavne je to ako droga! Ale dá sa prestať! Ver mi a aj všetci čo ste tu. Som čistá už asi 3 roky no stále to chcem. Ale nemôžeš to spraviť. Kúp si zvieratko, nájdi si nejaký krúžok, niečo čo ťa baví. Stále to budeš chcieť, ale nesmieš to spraviť! Ak bude mať niekto záujem kľudne mi napíšte, budem rada ak sa porozprávam s niekym kto ma pochopí. A možno si navzájom pomôžeme…

MOHLI BY STE MI NAPISAT NA MOJ E-MAIL MAM VELA OTAZOK OHLADOM SEBAPOSKODZOVANIA

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že hľadám ľudí - konverzačných partnerov pre svoju bakalársku prácu, ktorá je zameraná na zámerné sebapoškodzovanie. Výskum bude prebiehať formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

Neviem si vobec predstavit, co moze cloveka viest k tomu aby sa takto tryznil a ublizoval si. Musi to byt nieco strasneho ak sa clovek k niecomu takemuto uchyli. Najlepsie je prekonat sa a vyhladat odbornu pomoc.

Toto je veru silna kava pre nask, ktori si nieco taketo nedokazeme predstavit. Bohuzial tito ludia musia neuveritelne trpiet ked su niecoho takehoto schopni

Mne cely tento prispevok praveze pride len ako keby sa niekto nudil. Ludia co si sami sebe ublizuju to predsa nevykrikuju do svete. Su to zvacsa ubolene a utiahnute duse a nie takto sa verejne priznavajuce. Potom by sa to dalo brat ako vikrik o pomoc.

nieco na tom bude ale tak nikdy nevies je to tazko ja bych si taketo problemy netrufla riesit lebo to je tema na odbornika

toto su pripady len na hospitalizaciu na psychiatrii neviem si predstavit do akeho stavu by som sa musela dostat aby som bola toho schopna a sama sebe zacala ublizovat

Ak by ste potrebovali psychologa, ktorý si naozaj vzdy najde na klienta cas, vie velmi dobre poradit a ja osobne s nim mam suuper skusenosti, tak je to Robert Langer v Kosiciach. Jeho organizacia je www.paralelnysvet.sk a naozaj mne velmi v podobnom probleme pomohol.

U nas sme mali take dievca co skoncilo na psychoske lebo sa rezala. Kvoli nejakemu chalanovi jej preplo a skoncila az takto. No po case sa dala dohromady a teraz by take nieco na nu tazko niekto povedal