Seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída alebo seboroický ekzém je chronické kožné ochorenie, ktoré má recidivujúci priebeh. Patrí medzi pomerne časté ochorenia. Postihuje oblasti bohaté na mazové žľazy a kožné záhyby. Vrchol výskytu ochorenia je medzi 30. – 60. rokom, kedy postihuje asi 5 percent populácie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10523-seboroicka-dermatitida

Mal som SB 8 rokov, schvalne pouzivam slovo mal som. Podarilo sa mi ju uspesne potlacit. Uz vyse 2 mesiacov mam pokoj. Nepomohli mi ziadne chemikalie, ziadne sampony, ziadne lieky. Liecba je jednoducha, rano nalacno a vecer pred spankom si dam cajovu lyzicku oleja z pestreca marianskeho. Ten mi uplne vycistil pecen a vsetky problemi sa stratili. Naozaj to stoji za vyskusanie.

Zaujal ma Vas prispevok, trapim sa tiez uz dlhsie so seboreou, mohla by som su s vami o tomto probleme pohovorit viac?

Uz vyse 30 rokov sa yrapim s touto chotobou a este navyse sa mi k tomu pridal stafilokokus aureus a este nejake bakteria uz som z tpho na nervy. Ak by mi niekto pomohol bolz by som vdacna lebo uz mam svoje roky a velmi ma to vyceroava. dakujem

Ok

Netreba sa hlavne stresovat, to tu chorobu potom zhorsi : (