Sedemdesiatsedem ambulancií ZZS bude prevádzkovať 16 firiem

Sedemdesiatsedem ambulancií záchrannej zdravotnej služby (ZZS) bude prevádzkovať 16 firiem. Vyplýva to z výsledkov výberového konania, ktoré dnes zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Najviac ambulancií bude prevádzkovať Záchranná dopravná a zdravotnícka služba Bratislava a Falck - Záchranná, a.s. KošiceToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6749-sedemdesiatsedem-ambulancii-zzs-bude-prevadzkovat-16-firiem

Som obcnaom tohto statu, v ktorom ma uz naozaj nic neprekvapi. Pytam sa ako je mozne, ze po rozdeleni licencii na RLP ostal zachovany monopol jednej firmy(Falck), ktora podla mojich skusenosti a ohlasov inych ludi nepatrila k tym najlepsie vybavenym, ci uz technicky alebo personalne. Na druhej strane existuje jedna konkretna spolocnost, ktora si svojou pracou dokazala urobit meno. Ktorej technika, personal a nove, zivot zachranujuce postupy sa nedaju porovnavat s inou spolocnostou, pretoze nema na Slovensku konkurencie, preco takejto spolocnosti neboli opatovne pridelene licencie na RLP? Je to sposobene lobingom, alebo strachom z toho, ze niektori si svoju pracu dokazu robit efektivne a profesionalne, aj nad ramec predpisanej legislativy? Slovenska realita…

Má na to MZ SR finančné prostriedky,aby noví poskytovatelia ZZS vynaložili ďalšie prostriedky a to nie malé na vybudovanie staníc a ich mat.vybavenia/sanitiek/? A čo bude s tým množstvom “nových”- 4-ročných, kde terajší poskytovatelia neuspeli.Aká je to u nás kríza ?

zaujimave je ze kde su ti investigativny novinari teraz? Stale pocuvame ake tunely robia ministri za narodnostnu vladnu stranu. A co je toto ak nie absolutny politicky klientelizmus.
1. ZDZS-statna organizacia s dlhmi sa ako moze zucastnit vyberoveho konania?
2. Cim to je ze ZDZS robilo vyberove konanie na dodanie velkeho poctu sanitnych vozidiel,kt.vysoko prevysovalo ich potreby davno pred vysledkami?
3. Motovsky-konatel sukromnej spolocnosti,riaditel ZDZS-kolko stanic dostali spolu(vsak to nie je konflikt zaujmov ani subeh praxii)

Je to presne tak. Firma Falck neurobí pre odbornosť nič čo, vyslovene neprikazuje zákon. Ich medicína zaujíma len pokiaľ prináša zisk. Ako poslední zaviedli trombolyzu, ako poslední dostali do sanitiek lar.tuby, chválili sa USG v sanitke ale už nepovedali že nikdy s ním nikto nič nevyšetril a že bol len jeden a aj ten len požičaný. Vedia veľmi veľa robiť pre imidž- svoj imidž, ale málo pre pacienta a pre zvyšovanie kvality práce záchrannej služby.

4-ri roky späť-kde ste boli?Tam to bolo ešte horšie a špinavšie,figu,vtedy to bolo priam na grcanie…ale…vyhrali asi tí vaši!Teraz vyhrali asi tí nie vaši.Ako,pýtam sa ,to mení!!

Samozrejme,že ohlasy prichádzajú od tých ,ktorý stoja na tom druhom brehu.Informácie si treba aj overiť nielen šíriť.

Dobre.Pozrite sa priatelia napr. na dnešné cvičenie ZZS v Kľačanoch. Ako sa Falk vyfarbil!!! Listy pre triedenie ranených nanič!, ich lekár a posádka absolutne ignorovali schválené,doporučené a predpísané kompetencie, tlačivá i označovanie. Používali vlastný lístok, ktorý bol totálnym výplodom nejakého fantasmagora, nemal formu, poriadok a dalo sa z neho vyčítať iba jediné-totálny chaos!! Bravo pán Hencel!!! FALK nielen že totálne ignoroval všetky nariadenia a e-maily MUDr. Takáčovej z KOS, ale i zmaril aj so svojimi “záchranármi” mesiace práce a príprav ostatných ZZS, ktorým na zdraví a životoch pacientov, na rozdiel od FALK-u, záleží. Ešte raz bravo!!!

Firma Falck najhoršia firma pod ktoru som pracoval