Sestry pre platy odkázali lekárom, zašlite ste priďaleko

Slovenská lekárska komora (SLK) zašla podľa prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) Márie Lévyovej v aktivitách ohľadne zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek priďaleko



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11931-sestry-pre-platy-odkazali-lekarom-zaslite-ste-pridaleko

Suhlasim s nazorom dosetrit pravidla odmenovania sestier, a som za audit naplne prace za co ziadaju zvysenie. Skutocnost naplne je trochu ina, ako je na predlohe.

Len aby taký audit a pracovná skupina nepoukázali na niečo, čo ste nechceli, Vážené sestry. Myslím si, že je extrémny rozdiel, či je sestra niekde v nemocnici a o rána do večera behá okolo pacientov, prenáša a polohuje ťažkých pacientov a je iné, ak niekde znudená pozerá televízor večer na vrátnici počas pohotovosti alebo nočnej, takisto je rozdiel, či sedí za počítačom niekde v súkromnej ambulancii a nehovoriac o rozdieloch Bratislava vs. zvyšok Slovenska. Zapamätajte si, že vždy najlepšie dopadne iba tá skupina, ktorá to najmenej potrebuje a vôbec sa nebúri, prilepšia si bez roboty, ostatní budú len sklamaní, lebo nakoniec sa možná zistí, že niektorým treba ubrať a niektorým pridať, neráda by som to videla v praxi, ale osobne si myslím, že je to naozaj tak, niektoré sestry si nezaslúžia určite viac, s úžasnou dávkou sebakritiky si myslím, že asi ani ja, lebo by som nešla do ulíc za viac a keby mi moja lekárka a zároveň zamestnávateľ niečo ubral s odôvodnením, že na to nemá, tak by mi nezostalo nič iné, iba to akceptovať, lebo pracovať musím a kde inde nie je, nie je toto náhodou zákon trhu a trocha aj spravodlivosť, ktorú sme tu tak strašne väčšina po 89tom chceli?