Sexuolog v Ba

Dakujem velmi pekne za radu, ale co ak manzel nechce vyhladat pomoc odbornika? Hovorili sme o tom nekonecne vela krat, teda hovorila som ja, on mlcal, povedal, ze casom to bude lepsie, ale to uz pocuvam dlho a nieje to lepsie.

Sklamana, spytajte sa manzela, ako mu mozete pomoct, co by od vas potreboval, alebo, aku podporu a od koho by potreboval, co ho tak “zobralo” aky zazitok? Je mozne, ze sa zazitok z porodu, spojil s niecim inym, z jeho zivota, na co si “nepamata” v obrazoch, len pocitovo, ak by to bolo tak, je podpora odbornika doporucena. Este mozete ponuknut, ze pojdete s nim k odbornikovi, ak by to pokladal za podporu. Okrem toho, sa mozete pytat, ako dlho chce este takto zit, ci netuzi uz zmenit vztah a postoj k danej veci, teme, atd. … Mozno je to o niecom uplne inom, o com sa vy dvaja nedokazete spolu rozpravat, resp. manzel. Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o radu. Niekedy mám problémy s erekciou, ide o situácie, kedy sa odo mňa “očakáva výkon”, pričom nemám problém sa vzrušiť v iných situáciách, teda si myslím, že môj problém nie je fyziologického ale psychologického charakteru. Riešim to tabletkami na podporu erekcie, ale s tým by som chcel skončiť, lebo si nemyslím, že by to malo byť dlhodobé riešenie. Počul som, že vo svete existujú niečo ako partnerské terapie, kde sa takéto problémy riešia. Vedeli by ste mi poradiť, či niečo podobné existuje na Slovensku? Ďakujem.

Algul, samozrejme su na Slovensku partnerske terapie. Robia ich psychologovia aj psychoterapeuti - su zoznamoch slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti alebo v komore psychologov. Niektori to maju aj na svojich www strankach, niektori robia parove terapie, len si to nepopisuju. Dokonca si myslim, ze tento problem mozete aspon na uvod riesit sam v individualnej psychoterapii a potom uvidite, ci je potrebna aj parova terapia. Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut, www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobry den, viete mi poradit dobreho sexuologa v Bratislave? Zacal som mat problemy s erekciou asi pred rokom, rokom a pol. Mal som tazky psychicky rozchod s byvalou partnerkou - rozchod trval skoro 1,5 roka (vztah 6 rokov). Bol som na nu velmi citovo napojeny, este teraz na nu myslim. Kedysi som sa pri pohlade na zenu hned vzrusil, da sa povedat, ze som sa mohol milovat takmer nonstop. Potom z nicoho nic, ked jedna kamoska raz povedala slovo impotencia to cele zacalo a vzrusim sa len, ked sa sam stimulujem, a styk je mozny az potom. Teraz, ked mam ten problem, tak si vobec neverim nadviazat novy kontakt a mam to v hlave takmer nonstop. Na byvalu som prestal mysliet asi len predvcerom (aj to som si nie isty).

Valo, ako sam popisujete problem, asi mate viac v psychike, aj v rozluceni sa s byvalou partnerkou aj myslienkami na sex. A na to mozete navstivit aj psychologa, psychoterapeuta, nielen sexuloga. Sexuolog moze byt lekar, ktory je potrebny pri medicinskej liecbe aj liekmi, psychicke problemy v suvislosti aj so sexom lieci aj psycholog, psychoterapeut, ktory sa aj tymto smerom orientuje vo svojej praci. Zoznam najdete na stranke slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti, alebo komore psychologov. Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut, www.psychoterapeut.zzz.sk

Dakujem pekne za odpoved aj radu. Asi by som rad dal skontrolovat aj psychologicku aj medicinsku stranku teda. Viete mi prosim odporucit aj link na dobreho sexuologa, kedze na psychoterapeuta ste mi uz odporucili.

Valo, sexuologii sa venuju po medicinskej stranke na Slovensku najcastejsie lekari-urologovia, treba sa popytat, ktori sa orientuju aj tymto smerom. Urcite aj na internete najdete informacie. A potom, ako som pisala niektori psychologovia psychoterapeuti.
Rita Svihranova, www.psychoterepeut.zzz.sk

Dobry den, myslim, ze mam uz dlhsie problem so svojou sexualitou a neviem ako to vyriesit, kazi mi to partnersky vztah. V zivote som mala iba malo sexualnych skusenosti s viacerymi ludmi, v podstate milovanie som zazila len s svojim priatelom. Sme spolu uz pat rokov a vsetko je stale rovnake, kedysi som bola zalubena a sex s nim sa mi pacil, no teraz je to nuda, bez vasne, korenia, aj ked sa ja prezleciem do erotickeho pradla, je to stale o tom istom, tie iste polohy, ta ista miestnost, podobny priebeh. Mam 23 rokov a nechcem svoju mladost prezit nudou, no partnera nechcem opustit. Chyba mi vzrusenie, som z toho velmi nestastna. A zacinam citit, ze preto svoju sexualitu v sebe potlacam a nechcem si priznat, ze takto som nestastna. Podvedome citim, ze potrebujem novy zazitok, no vedome robim hociake ine cinnosti a hovorim si, ze tento stav niekedy snad prejde.

Sandy, ak nechces priatela opustit, mozes sama vnasat nove veci, polohy a fantaziu do vasho sexualneho zivota. Nemusis cakat, na to co spravi partner. Daj svojim tuzbam a fantazii volny priebeh. Dolezite je doverovat si a rozpravat sa o vsetkom otvorene. Cast sexuality tvoria aj intimne debaty o sexe a vsetkom, co snim suvisi. Aj o tuzbach, hovor s partnerom o com snivas a skuste to aj realizovat, alebo mas zabrany sa rozpravat. Tusis, aky novy zazitok by si chcela a nieco ti brani ho realizovat? Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut, www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobry den, mam taky specificky problem, mam takmer 20 rokov a za sebou jeden vztah, ktory trval 3 mesiace. Nepreslo to do sexualneho vztahu, nechcela som to, aj bozkavanie sa mi nejako nepacilo, priam hnusilo. Vlastne ani neviem, ci som s nim bola kvoli vztahu alebo pre to, ze som ho mala rada, no vzdy pri fyzickom kontakte mi v hlave srotovalo, ze sa mi to nepaci. Uz vyse roka nie sme v kontakte, no obcas nanho este myslim. Nemozem vsak porovnat, kedze to bol moj prvy vztah. Dievcata sa mi nepacia, keby nahodou. Ide o to, ze neviem, ci je chyba vo mne, ze sa mi to nepacilo alebo ako. Dalsia vec je to, ze mam sklony k niektorym bdsm praktikam, hlavne teda ds, to viem uz davno, niektore ma vedia asi aj vzrusit, hoci ide hlavne o psychicke uspokojenie. Stretla som sa s nazorom, ze ludia, ktori maju problem s psychikou by sa do bdsm nemali velmi pustat a uz mi jeden clovek, ktoremu verim povedal nezavisle na tomto, ze by som mala vyhladat psychologa (sebavedomie, asi aj urcita socialna fobia), tak neviem, cele to nejako sklbit, nechcem totiz byt divna, aj ked sa tak kvoli niektory veciam citim - hlavne ma teda znepokojuje to, ze aj pri fyzickom kontakte s chalanom mi podvedomie vravi, ze je to nechutne, nie vsak ako bozkavanie vo vseobecnosti, nevadia mi ine pary, len, ked som bola sama priamym ucastnikom.

Lusk, ak ta zaujima skumanie samej seba a otazok, ktore popisujes naozaj vyhladaj psychologa, alebo psychoterapeuta. To, co popisujes moze suvisiet s historiou tvojej rodiny, tvojho detstva, a mnohych inych suvislosti v tvojom vyvoji od detsva. Tato rubrika na to nestaci, pretoze je to z mojho pohladu intimna tema. Skumanie roznych veci, ktore vzrusuju casto suvisi s psychickym vyvojom. Nejde o to, v kom je chyba, lebo o ziadnu chybu nejde, ale o hladanie seba samej a najdenie spokojneho, radostneho zivota napr. aj v partnerskom spoluziti. Zaroven, niektori ludia su samotari a vyhovuje im to. Takze rozhodnutie kam ta to taha, ktorym smerom badat -je na tebe. Rita svihranova, psychlog, psychoterapeut, www.psychoterapeut.zzz.sk

Internetový portál http://www.impotent.sk sa zaoberá tematikou mužskej potencie, možno niekomu informácie tam uvedené pomôžu…

Dobry den. Rad by som sa informoval vo veci ktora ma dost znepokojuje a tou je. Mam sex s manzelkou, vsetko je v poriadku, len pri konci ako ma byt po vsetkom mi penis zmekne a vyvrcholenie nenastane. Viete mi poradit co je to za problem ? Dakujem.

Ja mám 20nku,napis mi.

Napíš mne,mám 20 cm vtáka. Každá dostane orgazmus len keď jej ho tam vložím.