Sexuolog

zdravim ty mas taky isty problem ako ja tiez to dosiahnem velmi rychlo a partneska s toho nic nema uz ma to dost trapi neviem co mam robit citim sa trapne a k nicomu uz ti niekto poradil mohol by si poradit mne co s tym

Volám sa Lukáš a mam 18r. a priatelka 17.
Terás by som vám chcel napišať môj príbeh. S mojou partnerkou som
bol na chate a tam som mal prvý sex s ňou, bol krátky ale s toho si
až také veľa nerobím.

Asi o také 2 týždne prišla do mňa a malý sme zase sex. Asi dve dni
pred tým keď sme sex zase malý som masturboval… Je sexi a ale
neviem prečo ale neurobil som sa hrozne ma to trápilo… a tak o cc
1hod a 30 min som to skúšal zase s ňou…No žiaľ ani vtedy som sa
neurobil no nechápal som tomu, milovali sme sa až do vtedy do kým som
nevládal neviem koľko.

Tak ak vám to nestačí, Kladne sa pýtajte ďalej… A skúste mi v
tom poradiť.

Ďakujem

Dobrý deň chcela by som vedieť váš názor na môj problém. Som šťastne vydatá 6r. máme dve deti. Teraz mám bábätko. Mám 26r. S manželom sa ľúbime, je trpezlivý, ale ja sa nedokážem uvoľniť pri milovaní a neviem čo s tým mám robiť. Veľmi ma trápi, že nič pri tom necítim. Aj keď sa snažím uvoľniť nič z toho menám. Už si začínam myslieť, že nikdy nezažijem orgazmus. Mám hrozné nutkanie na močenie a na WC idem niekoľkokrát pred spaním, potom aj počas milovania musím si odskočiť aj po ňom. Tento problém mám už roky. Ešte keď som bola slobodná. Bola som aj u urológa. Mám hyperaktívny moč. mechúr-dráždivý. Mala by som robiť cviky na spevnenie panvového dna(inkontinencia), ale neviem či mi to pomôže, aby som si vychutnala milovanie. Hlavný problém je asi v mojej hlave. Čo mám robiť. Som hanblivá a neviem sa uvoľniť. Trápi ma to, lebo už prestávam mať chuť na sex. Môže byť môj problém prepojený aj s urologickými problémami? Asi pôjdem zase urológovi, keď prestanem kojiť. Prosím povedzte mi svoj názor. Neviem s kým sa mám o tom ešte porozprávať. Ďakujem.

ahoj pordi mi niekto kde je problem a ako ho riesit ked sa velmi rychlo urobim a moja partnerka nie?som z toho sam zufaly a neviem ako dalej ale smeruje to az do krachu vztahu.prosim vie mi niekto pomoct???vdaka

Poradiť ti môžem, ale neviem, či by si naozaj chcel aj pomôcť s priateľkou. Ja by som to riešil dlhou predohrou, vrátane masáže partnerky (najlepšie pri sviečkach), s postupným prechodom od klasickej masáži k erotickej. Aktívny však musíš byť len ty, povedz partnerke, že ju chceš celý večer rozmaznávať, aby sa uvoľnila a užívala si to. Nikam sa neponáhľaj, máš na to celý večer a k dispozícii 11 pomocníkov. Ale nedaj sa pomýliť, ten jedenásty je jazyk. Ten večer robíš všetko pre partnerku a na seba zabudni. Ak to dokážeš, uvidíš, čo sa bude diať…

Dobry den,
V sexualite sa odráža celý náš život, to ako myslíme,cítime, aký máme k sebe vzťah, k svojmu telu,duši.Čo všetko si môžeme dopriať, či sme veriaci a ako nas viera ovplyvňuje, alebo niekedy obmedzuje naše myslenie a cítenia , z akej rodiny pochadzame, ake sme mali detstvo a dospievania, vztah k rodicom… atd…
Osobne si myslim, ze to nie je tema na mail, nakolko je spojena s pocitom hanby a vyzaduje skor intimne prostredie a atmosferu velkej a hlbokej dôvery.
psychologička ,psychoterapeutka Rita Švihranová www.zzz.sk

dobrý podvečer.Mám 3 ročné manželstvo.chodili sme 5 rokov spolu.mám dosť veľký problém,že ja myslím na sex skoro stále ale partnerka nie.kde môže byť problém?náš sexuálni život je na bode mrazu!neviem si radi.ustavičné hádky kvoli sexu

Sexualita je len jedna z oblastí manželského spolužitia, a sexualna potreba nie je stale rovnaka a suvisi s mnohymi faktormi.Casto chut na sex ovlyvnuje celkova spokojnost, nespokojnost vo vztahu, ktora je podmienena tiez mnohymi skutocnostami.
Ak chcete skutocne hladat riesenie , zamyslajte sa v sirsich suvislostiach, a uvazujete aj o inych vplyvoch na sexulany zivot vo vasom vztahu.Co vsetko je OK , co funguje, co nie , ako sa viete rozpravat o VSETKOM… nie len o sexe…atd…
Ani jest Vam nechuti kazdy den rovnako .Predstavte si napr.ze by ste mali jest niekolko x viac a nie tolko , ako vam naozaj chuti a tie jedla ktore vam niekto stale predklada a nie tie, na ktore mate chut.
Skuste sa vzit do “koze” vasej partnerky a nachvilu si predstavit, ze by ste boli na jej mieste.Partneri sa obdaruvaju aj telesnou blizkostou a sexualnou vasnou,ale sex nefunguje tak, ze nam ma niekto sluzit len podla nasich potrieb a predstav!
Nakoniec ani laska , ani radost nepada len tak z neba.Vo vztahu su rozne pravidla a principy , dohody, predstavy,tuzby,plany…a ak sa nedodrziavaju, odraza sa to aj v sexualnom zivote.
Zacnite znovu tam, v com si rozumiete, v com sa chapete , co je este pekne…co pekne sa da este rozvinut., kde dokazete mysliet aj na partnerku, …ostatne intimnosti , nebudem na mail rozoberat…
psychologicka Rita Švihranova,www.zzz.sk

Zdravim.som na dne s mojho vztahu a potrebujem radu.ako dost inych zien aj moja priatelka si nevie spravit na mna chut niekedy je to 4x do mesiaca no inokedy skoro vobec.trapi to oboch a mne neustale beha porozume co mam spravit ci sa mam s nou rozist a najst si taku co ma castejsiu chut a ktora rada skusi aj inu polohu ako tu klasicku alebo to mam vydrzat co si myslim ze to uz nezvladnem asi psychicky,ja mam dost casto chut na sex asi aj preto lebo 2roky som sa snazil byt chapavy.problem je v tom ze sa stale dost lubime a neviem si predstavit ze nebude uz mojou nevestou.

Existuju psychologovia,psychoterapeuti,sexuologovia, s ktorymi moze vasa priatelka skumat samu seba v pripade , ak je to naozajstna jej motivacia, ak aj ona vnima ,ze ma problem.Mozne je ,ze to ona tak nevnima.
Treba o tom komunikovat…
psychologicka, psychoterapeutka Rita Švihranova

ona vnima ten problem ze je v nej a velmi rada by chcela aby to fungovalo.len nepoznam a nenasli sme nejaku sexuologicku v NR a vobec ani jedno odporucenie.

osobne si myslim, ze to nemusi byt vylucne sexuolog., pretoze intimita a sexualita suvisi s mnohymi inymi temami .
skuseny psychoterapeut moze byt sprievodcom aj v skumani intimnych tem.Dôlezite je nadviazat vztah s terapeutom-terapeutkou…, v ktorom moze zacat doverovat ,je to tema s ktoru suvisia pocity hanby a pristup a vztah klient-terapeut je velmi dolezity.
Zatial sa skuste opytat ,ci si vie predstavit, ze by ste jej mohli byt vy podporou a napomocny a , co by jej pomohlo z vasej strany…podstatne je otvorene sa bavit, nevztahovat si veci prilis osobne , neurazat sa …ale skumat v dvojici, ake tempo,postupy, a co by ocenila z vasej strany…komunikovat…komunikovat… a spominat na chvile ,kedy to bolo krajsie,lahsie,kedy to fungovalo apod…

pozrite si slovensku psychoterapeuticku spolocnost,kde by mal byt zoznam psychoterapeutov aj s roznym zameranim.
ja pracujem v Ba.

psychologicka ,psychoterapeutka Rita Svihranova, www.zzz.sk

Dobrý den,
Prosim vas o radu, chcem sa opytať…ked sa chceme milovať s partnerkou, mame na to chuť obaja ale pri predohre je všetko ako ma byť no ked pokračujeme ked ma prisť ku styku cely penis mi ochabne, skušali sme vzalomne sa vzrušovať ale stale sa to opakuje.pri predohre mi niečo “vytečie” ale necitim to ako ejakulaciu. Som z toho dosť smutny že nedokažem uspokojiť partnerku…chcem sa opytať či je problem v mojej psichyke alebo je to porucha erekcie ôpredčasna ejakulacia" …Dakujem

Marek,
neviem , ake su vase sexualne skusenosti, kolko mate rokov a myslim, ze to ani nie je celkom tema na internet.
Ak ste mali predtym ine skusenosti,ktore boli pre vas lepsie,krajsie ,pozitivnejsie skuste sa k nim vratit , a kde ste v sebe citili podporu pre svoju muznost.??..
Mozno tato vasa priatelka je ina zena, a zmena zeny niekedy prinasa aj zmenu reakcii tela…kedze neviem nic presnejesie, tak su to len moje hypotezy…ja osobne tuto temu povazujem za nie celkom vhodnu na mail, a ak tak nie celkom verejne. Zvazte ochranu seba a svojej intimity .Sexualita suvisi aj s inymi temami ako je blizkost vo vztahuk ludom, k zenam…, vztah k sebe samemu, k zenam, skusenosti z minulosti vo vztahu k zenam , ,niekedy aj k zenam v rodine a podobne…Mozno sa mozete poradit u odbornika psychologa, psychoterapeuta, sexuologa.to, co si vy zvolite, to bude Ok…Prajem uspech v skumani seba a hladani vhodnej podpory pre seba…
psychoterapeutka,psychologicka Rita Svihranova

Dobrý deň,

mám problém, ktorý ma veľmi trápi, no ešte viac môjho priateľa. Sme spolu dva roky, no sex sme mali asi len 5-krát. Veľmi ho milujem, no nemám v sebe tú potrebu ísť sa milovať. Veľmi by som to chcela zmeniť. Dokázala som mu o tomto probléme povedať až po roku a pol. Pretože ho veľmi trápilo, že 8 mesiacov sme spolu nič nemali. Chápe to, je veľmi trpezlivý, je rád, že to chcem riešiť, ale neviem ako…za kým mám ísť?e mi to veľmi trápne a trápim sa, že ho nemôžem robiť šťastným.

Ďakujem za vašu odpoveď.

M.M.

vyhladajte odbornika, psycholog, psychoterapeut, alebo sexuolog, podla miesta bydliska.bud zo stranok zzz.sk, alebo zo zoznamu slovenských psychoterapeutov.
ja osobne povazujem tieto temy nie celkom vhodne na mail a internet,som skor za ochranu intimity.Pricin moze byt viacero, a nema zmysel hadat hypotezy.
psychologicka Rita svihranova

ahoj velmi rada by som sa s niekym vyspala ale mama mi to nedovoli

tak prveho co stretnes pretuahni

Sú sexuologovia - psychiatri a sexuologovia - urologovia. Predpokladám, že viac poptrebuješ psychiatra. V BA: Dr. Jamborova. Pozri na zzz
psychiatrické ambulancie. Celoslovensky najlepšia je Dr. Caisova, tá je však v Košiciach, adresa tiež na zzz- psychiatri

Dobry den,
obraciam sa na vas s prosbou,ci by ste mi nemohli poradit.Som vydata 2 a pol roka, s manzelom pracujeme na babatku uz skoro 2 roky a zatial este nemame prirastok. Menstruaciu mam da sa povedat v poriadku po tych 27 dnoch,niekedy sa stane ze dostanem aj po tych 26 alebo po 28dnoch kazdy.Manzel bol na vysetreni u urologa po svadbe, pohyblivost spermii ma v poriadku, ja som bola u doktora tak isto vraj som tiez v poriadku. Napriek tomu mame problem splodit babatko. Neviete nahodou, kde moze byt problem? Skusala som si robit ovulacne testy ale podla vypoctov tie dni ktore by som mala ovulovat, tak testy ukazali opak.Ako by sa dalo pomoct? Vopred vam velmi pekne dakujem. Marta