Sklerotizácia žíl a modriny

Pred rokom som podstúpila sklerotizáciu a zostali mi po nej modriny. Vie niekto prosím poradiť, ako sa ich zbaviť? Ďakujem.

Som sokovana z vasich modrin. Podstupila som sklerotizaciu, je to viac ako tri tyzdne a zda sa mi, ze hojenie stagnuje a modriny mam aj ja. Ako je to mozne? Kompresivne pancuchy nosim uz stvrty tyzden a musim povedat, ze mi uz riadne lezu na nervy. Ako dlho ste ich nosili ak sa smiem spytat? Ma vyznam ich este nosit? Moja lekarka mi doporucila 4 az 6 tyzdnov, ale z odbornych clankov tu na nete som sa dozvedela, ze stacia dva tyzdne. Zatial mam stale hrcky a velke modriny a hlavne tam, kde predtym neboli no a stracanie ziliek sa mi akosi nevidi, kolko trvala u vas rekonvalescencia a co vam doporucili na tie modriny? Dakujem, s pozdravom Ivana.

Mne lekar povedal, ze pancuchy nesmiem dat dole 48 hodin a potom staci uz len elasticky obvaz. Odporucil mi natiert nohy s Viatromb forte spray gel, ale ziadne zazraky to nespravilo. Skusala som modriny natierat Heparoidom, Heparinom, Calciovou mastou ale nic nepomohlo. Hrcky som si silou masirovala smerom hore, bolelo to ale pomohlo. Zilky na stehnach stale mam, tie modriny mam na lytkach. Asi ma caka dalsie leto v dlhych nohaviciach. S pozdravom, Viera.

To som prekvapena, ze pre zmenu budem mat plno modrin. Ktore sa mne hoja aj bez vpichov strasne dlho. Vcera som podstupila slerotizaciu. Tiez som si na odporucanie kupila Viatromb forte. Tak sa zda, ze nepomaha. Zacinam hladat maste na modriny. Ak by ste mali nieco, co naozaj pomaha, budem Vam vdacna. S pozdravom, Blanka.

Modriny som mala rok, doktor mi povedal, ze je to normalne, po roku mi ale zmizli a po zilach ani stopy. Bohuzial nic neni natrvalo, ked je to geneticke, tak sa vratia, mne po 5 rokoch, takze sa chystam na dalsiu sklerotizaciu. Pancusky som nosila mesiac.

Prosim vas a cim ste si natierali tie modriny? Mne sa hned vedla modrin vytvorili znova krcove zily a aj male cervene zilky,a to som bola na sklerotizacii pred 16 mesiacmi. Asi som tie pancuchy mala nosit dlhsie, co mi moj lekar nepovedal.

Vcera som bola na sklerotizacii zil a dnes pri sprchovani som zistila, ze mam velke modriny, opuchnutu a zapalenu nohu. Absolvovala som to 2x po 6r., ale predtym som to nemala a vsetko bolo bez problemov, ale brala som lieky na riedenie krvi a teraz nie. Vy ste mali nejake lieky proti tromboze?

Predtým si asi bola u odborníka a teraz, nie.

Ten istý lekár, ktorý vám pichal žily odstráni aj modriny tým istým spôsobom…

Ja nemam modrini ale cela zila mi zmodrela, stuhla, je viduta a bolestiva, Dr povedal ze ked do roka nezmizne bude ju viberat, trapi ma ci je to v poriatku? ma niekto podobni problem? dakujem.

Ja som bola na sklerotizacii pred 2 rokmi. mala som fakt skaredu zilu na lytku. modrina mi mizla skoro 8 mesiacov, ale vysledok je dokonaly :slight_smile: teraz som bola na kontrole, opichal mi dalsie mini zilky, ale uplna spokojnost.

Ja som podstúpila sklerotizáciu na obidvoch predkoleniach vo februári a na jednej nohe mam stale dva tmavsie flaky, nie su to vlastne modriny, tie zmiznu vacsinou do 2 tyzdnov, su to zvysky poskodeneho tkaniva okolo tych zil. To tkanivo sa musi vstrebat a obnovit, a to moze trvat aj rok. Zalezi aj od veku, vo vyssom veku ta regeneracia trva dlhsie. Takze treba trpezlivost, urychlit sa to velmi neda. Co sa tyka hrciek, su to vlastne krvne zrazeniny, tie sa objavia tak po 1-3 tyzdnoch a tie by mal lekar pri prvej kontrole napichat a vytiahnut normalne striekackou. Mne to tak urobili a hrcky uplne zmizli. Jedna sezona bez opalovania je po takychto zakrokoch normalna, je to aj po laserovom osetreni. Tolko moja skusenost.