Skolióza a tehotenstvo

Ahojte, mám skoliózu v dolnej časti chrbta, chcela by som mať deti, ale bojím sa, či by sa mi nepoškodil viac chrbát, mohlo by mi tehotenstvo ublížiť?

Ja mam 2 deticky a vidim to na sebe, ze po tehotenstve sa mi skolioza stale zhorsila, uz mam 50 percent.

Linda a kolko si mala predtým, než si mala deti? To sa ti zhoršilo teda kvôli tomu tehotenstvu?

Ahoj. Ja mam skoliozu 32 stupnov uz od puberty. Do 20 rokov som nosila aj korzet, 22 hodin denne. Teraz mam 25, som v siedmom mesiaci tehotenstva a mozem povedat, ze som ocakavala, ze to bude omnoho horsie. Jedine, co ma trapi, su vecer bolesti chrbta. Velmi dolezite ale je, dbat v tehotenstve na zivotospravu. Neprestat sa hybat, hlavne plavat a striedmo jest, aby si k tomu prirastku na vahe, co pride s babatkom nepridavala zbytocne este aj kila tuku navyse. Kazde kilo totiz zvysuje zataz na tvoj chrbat. Lekarka mi povedala, ze ak by bolo babatko pred porodom nespravne otocene, alebo by boli bolesti neunosne, budem musiet rodit cisarskym, ale inak nejake riziko nehrozi, takze sa naozaj nemusis bat. Vela stastia a drzim palce.

Pred 6 rokmi som mala 32 stup.