Skolióza

a hlavne sa nespoliehaj na liecenie…ja som ho absolvovala 5x a bez vysledku…tam si ides vlastne len oddychnut…

ahoj,prezit to prezijes ja som na tom este horsie, musis sa stym naucit skratka zit si este mlady,a j ja som v tvojom veku mal take pokrivenie casom sa to zhorsi, tak prosim vela cvic a hlavne plavaj aspon to troska spomaly priebeh

Danka,píšeš,že si bola operovaná na skoliózu.Keďže mám dcérku, ktorá má ísť na operáciu, chcela by som vedieť, či Ťa operácia nejak neobmedzovala v niektorých činnostiach, prípadne, či neľutuješ a teraz by si sa rozhodla inak. Jana

ak ti mam poradit musíš chodit na rehabilitáciu

no aj mam tiez silnu skoliozu ak by si mohla ozvi sa mi na mail monicka6666@azet.sk

ahojte…uz som sme razz pisala ale nikto sa mi neozal…a spet k tejto stranke som sa dostala iba omylom,tak prosim ak sa tu najde niekto kto mi konecne otvori oci a donuti cvicit alebo nosit korzet prosiiiiiiiim ozvite sa na moj mail: missiyou@azet.sk----moc moc dakujem a vam setkym ktory si mozete este nejako pomoct prosim noste korzety lebo aj t teraz tak lutujem…to vsetko ze som nepocuvala a teraz vyzerma hrozne…uz aj keby osmchcela byt lubena…nikdy nebudem…cvicte prosima zachrante aspon seba!!!

Ahojte vsetci :wink: ja iba tolko, ze v 13 som dostala korzet, prvy rok som to poctivo nosila ale potom som to dost zanedbala. Tento mesiac som isla na kontrolu a doktorka mi povedala, ze to mam vyrazne zhorsene. A teraz to strasne lutujem, ze som to zanedbala. Tak len by som vam teda poradila, aby ste ten korzet nosili poctivo aj ked to neni najprijemnejsie ale ja som na to doplatila :wink: vela stastia.

Neboj sa, ja mám už 37 rokov, skoliózu mám už od 14 rokov, tiež som cvičeniu moc v detstve nedala, ale napriek tomu som sa super vydala a mám troch zdravých chlapcov. A vykrivenie mám vysoké a panva je tiež plochejšia. Držím palce!

Danka ahoj, neviem síce koľko máš teraz rokov, ja mám 37, mám 3 deti, na operáciu som nešla, aj keď mám zakrivenie vysoké. Ja neviem, či by som to zvládla a či to vôbec stojí za to ísť na operáciu. U teba je to zakrivenie teraz menšie?

Draha Monika, kazdy den prinasa nove prilezitosti, verte, ze aj Vy mozete byt milovana a zdrava! V starsej Regeneracii - cesky casopis o alternative, bol clanok s p. Roni Schneiderom, bol uplne slepy - 5 slepota, vacsia uz nemoze byt. Nikto mu nedaval sancu, ze by mohol vidiet, bol operovany 4x. Ucil sa a zil ako slepec. V 17 rokoch zacal cvicit, cvicil 12,5 hodin denne. Po 3 mesiacoch zacal rozoznavat cierne a biele, svetlo a tmu. Pokracoval v cviceni min. 2 hodiny denne. Po 11 rokoch ho vyskrtli zo zoznamu slepcov. Vsetko sa da, len sa musi chciet. Nic nie je trvale, ani kriva chrbtica.

Nemas to vobec take hrozne, ja mam skoliozu 2 stupna mam 10 rokov a coskoro budem nosit korzet, drzim palce, nech sa ti to nezhorsi.

Ako vyzera korzet? Ako sa to nosi?

ahojte, mam 24 rokov a patrim tiez do tejto kategorie. Nikto mi nehovoril, ze by som mala mat problemy pocas tehotenstva a v pohode som do zaciatku 9.-teho mesiaca donosila dvojicky. Teraz maju nase bambulky 6 mesiacov a velmi sa z nich tesime.
Chcem sa ale spytat, pretoze v zivote som si nedavala robit korzet a ani neviem, ako sa postupuje a ci je to este v mojom veku mozne, resp. poradte mi, co mozem robit… dakujem za vasu priazen :))) vsetkym vam drzim palce

ahoj nika… no ja mam takisto skolózu uz od 12. neni to nic prijemne. ja som rok nosila podstivo korzet ale vôbec mi to nepomáhalo este stale sa to zhorsovalo.cvicila som kazdy den no nic. tak som musela ist na operáciu uz som 3 týždne po operácii. bola to fakt sila bolelo to riadne ale da sa to prezit. teras z 50% mam uz len 5 takze super.mam dvi tyce cez cely chrbat a 14 šrubov. nic prijemne ale da sa stym žiť fakt a pomohlo to urcite nemas sa ceho bat. ak ti povedia ze musis tak chod. nevahaj nic. ja to lenutujem ze som isla. tak ak budes nieco chciet vediet tak sa ozvi:)

Skús sa popýtať na radu na tejto stránke, možno by Ti vedela pomôcť radou aj dáma pod názvom Nikoleta. Tvoja skolióza začína byť povážlivá. Zatiaľ s pozdravom Priateľ.

Ahojte vsetci! Volam sa Valentina a mam 14. Skoliozu mi zistili, ked som mala 10. Mala som vtedy len 20 stupnov, no korzet som zacala od prvej chvile nosit poctivo, aj ked povedali, ze staci na noc - ja som ho vdaka mojmu ocinkovi nosila aj doskoly, hambila som sa, bolo mi z toho strasne, poctivo som plavala kazdy den okrem vikendov, ked som neplavala, tak som cvicila, to co mi zakazali som dodrziavala a nerobila to. Zakazdym na kontrole mi doktor povedal, ze to je ok a ze mam dalej cvicit plavat, nosit korzet. Az teraz v maji 2008 mi povedal, ze to je na operaciu. Bolo mi hrozne, isla som od doktora s placom, lebo viem, ze riziko operacie je, ze mozem zostat aj na vozicku, kazdy den som plakala placem aj teraz. Predstavte si, ze jedneho dna sa zobudite z narkozy a zistite, ze musite mat vozik. Je to nieco strasne, neprajem to nikomu zazit, velmi sa bojim a neviem co mam robit. Je mi zle, ked viem, ze mam len 2 moznosti: 1. Bud bude vsetko ok a zacnem zit ako ostatni, normalne sa obliekat, cvicit na telesne a budem bez odstavajucej lopatky alebo 2. zostanem na vozicku a cely zivot sa mi zruti, ako domcek z kariet, velmi sa bojim, stale myslim na to, ako to so mnou bude a co dalej. Stale len placem, nemozem spavat. Vsetkym Vam drzim palce a prajem vela stastia, dufam, ze nedopadnete podobne ako ja a ani horsie. Ak budete chciet, napiste mi na: amalka610@azet.sk Sem nepiste, lebo som sa sem dostala nahodou a nevedela by som to najst, tak ak volaco, tak mi poslite mail. Kazdemu odpisem a drzte sa!

Ahojte decka, pubertaci aj už dospeláci. Chcem vám všetkým odkázať asi toto. Ak nebudete dodržiavať pokyny ortopéda a rehabilitačných pracovníkov, tak zbytočne prosíte o radu. Tu platí jedno a to tvrdá disciplína na seba. Píšem z vlastnej skúsenosti. Som sestrička na rehabilitácií. Ja osobne som po operácií chrbtice. Skúsenosti mám až-až. A zákon schválnosti - moja teraz už 18 ročná dcéra má od 8 rokov skoliózu. Zo všetkého najviac sa jej páčilo chodiť na liečenie. Nehovorím, že to nepomáha. Deti si tam vymienajú skúsenosti a to je tiež niečo. Korzet - mala ich 3. Nosila ho, ale nie tak, ako si to predstavovala ortopédka. Cvičiť chodila, keď sa jej nechcelo do školy. Na plávanie nemala čas. Roky plynuli a na chrbáte má jeden obrovský hrb, za ktorý sa hanbím ja a nie ona. Doteraz ju nič nebolelo a to bola podstata toho, že to brala akože -veď sa nič nedeje. Zo zadu sa nevidí a mne ide srdce puknúť, čo ju čaká, keď bude mať 30 - 40 rokov. Dúfam že ste pochopili, že iba vaša pevná vôľa vám pomôže vo vašich problémoch. Ak si zvyknete od začiatku nasadiť správny cvičebný režim, budete k tomu viesť aj svoje deti. Bude to ako vaša potreba jesť a piť. Dnes nech sa už nikto nevyhovára, že nevie nájsť človeka, od ktorého chce nejaké cviky. Do dnešného životného štýlu patrí aj denno denné oddávanie sa športovým aktivitám a cvičeniu. Praktizujte to spoločne rodičia a deti a vytvorite si tak aj krásnu fungujúcu rodinu. Prajem vám veľa životného elánu a radosti so života. Vaša mamina.

Chcem napísať na tému korzet. Ako liečebný korzet sa dáva ďeťom do 18 rokov. Je to obdobie, kedy sa končí vývoj a stavba kostí, do 18 roku veku sa môžu korzetom stabilizovať stavce a kosti najlepšie. Môže sa dávať aj po 18 rokoch ale tu už ťažko povedať či bude účinný. Tu sa skôr dávajú stabilizačné korzety a rôzne ortézy, ktoré skôr len udržiavajú daný stav aby sa nezhoršil. Asi toľko. čaute.

Ahojte vsetci! Mne zistili skoliozu pred rokom, to som mala 16. Dostala som korzet, cvicila som. Zhorislo sa mi to po roku z 31st. na 36st. Teraz som zacala na sebe makat, lebo mi povedali, ze mam na to uz len rok, bolo by som stastna, keby sa mi to upravilo o takych 10 st. Bolo som aj na Lieceni v kupeloch, kde sa mi velmi pacilo. Naucili ma cviky, ako mam spravne drzat telo. Drzim vam palce.

Chcela by som povedat len to, ze korzet nesluzi k nicomu, lebo nemal pre mna ziaden ucinok, najlepsie je plavanie a cvicenie. Drzim palce. Pa.