Skolióza

Ahojte, potrebovala by som zistiť, či sa robia korzety na chrbticu (skolióza) aj v dospelosti. Bohužial mne robili rtg chrbtice až v 19.r. Hoci problémy mám už od detstva, no ale to je nadlho. Teraz mám 25 a cvičenie neprináša žiadne zmeny. Myslím, že korzet by mohol pomôcť. Skúste poradiť. Ďakujem.

ja mam tiez skoliozu od detstva a korzety nocny aj denny mi robili ked som mala asi 17 rokov no ked som prestala rast povedali mi ze moj stav je stabilizovany a ze korzety si nemusim davat tak casto ako dovtedy alebo nieco v tom zmysle ze to uz by sa mi vyrazne zhorsit nemalo tak si myslim ze u teba by to nemalo vyznam pokial teda este nerasties ale ak chces dam ti cislo na dr. joj ani uz neviem ako sa vola tolko som unho nebola z NRC-narodne rehabilitacne centrum v kovacovej kde sa specializuje zrovna na protetiku on by ti urcite vedel poradit a teraz sa chcem spytat zase ja nepocula si nieco o tom ze je velmi rizikove otehotniet so skoliozou?

aj ja mam skoliozu mam15rokov mam nejaky viedensky alebo ako sa to vola korzet a neda sa mi v nom ani jest ani spat…ten kto ho nenosil nikdy nepochopi nas co ho musime aj ked ho musime ho nenosime teda aspon ja sme hlupi ze to nerobime…na zaciatku som mala20stupnove vychylenie este som nemusela nosit korzet ale vdaka tomu ze som ho uz dostala ale aj tak som ho nenosila a necvicila sa mi tio zhorsilo a teraz to lutujem

pocuj vraj ked si uz dospela tak ti to nepomoze akurat utlmi bolest lebo sa uz nevyvyjas ale mala by si stael vela plavat a hlavne cvicit

Ahoj,chcela by som Ti napísať niečo k tomu tehotenstvu so skoliózou. Ja mám od detstva dosť ťažkú skoliózu, bola som aj operovaná a napriek tomu mám dve deti. Dnes sú už skoro dospelé, sú zdravé a stáli za to riziko i námahu. Tehotenstvá som síce mala rizikové, ale nič zvláštne sa nedialo, ani pri pôrodoch. Je však dosť možné, že sa zakrivenie po deťoch môže zhoršiť, aj dosť výrazne. Ale to sa môže stať v priebehu života aj z iných dôvodov, napríklad mne sa v poslednom období výrazne zhoršila chrbtica preto, že som kvôli inej vážnej chorobe niekoľko kíl schudla. Veľa zdravia Ti praje Danka.

no mne teraz tiez zistili skoliozu a to mam 23 rokov. parada, ze si to doteraz nikto nevsimol ze? povedali mi, ze nemam ziadny svalovy korzet, resp. ako 10-12 rocne dievcatko. Korzet nikto nespominal, takze si myslim, ze to uz v dospelosti ani nepomoze. povedali mi, ze iba vela cvicit do konca zivota, lebo iba svaly tu skoliozu udrzia pokope a to sa tyka aj spominaneho tehotenstva a skoliozi. este mam vraj aj plochejsiu panvu…tak neviem

Ja budem mať 15 a už dva roky nosím korzet. Chrbtica sa mi zlepšila o tri spun, takže mám už iba 25°. Dúfam, že sa mi to zlepší aspoň na tých 18°.

Viete niekto poradit cviky na skoliozu?
Ja som bola asi pred rokom a pol u lekarky s bolestami kolien a ta mi len ako mimochodom povedala, ze ci na tu “skoliozicku” cvicim?
A ja ze nie, ze ani neviem ze ju mam. A ona na to, ze mam cvicit a tym to skoncilo. Neuvedomovala som si, ze je to moze byt vazne.
V poslednej dobe mam ale dost bolesti chrbta, skor z pravej strany a hladam teda nejake cvicenia na skoliozu. Snad mi to pomoze.
Mam totiz sedave zamestnanie a presedim za den min. 11 hodin.
Dakujem vopred za odpovede.

ja mam to iste. mam troska skoliozu a tiez v pravej spodnej casti chrbta bolesti. najlepsie je ak ti lekar predpise rehabilitaciu - cvicenia na svalovy korzet. to zbehnes do nejakeho rehab. strediska a tam ta tie cviky naucia cvicit tak ako sa maju. ja som potom este dostala taky papierik ofoteny, kde su obrazky s tymi cvikami. niekto ti to moze vysvetlit ale ak to nebudes robit spravne nema to ziaden vyznam. ja som tam bola 3x a aj tak si vsetky poriadne nepamatam. takze postup: obvodny-rehabka…

Ahojte. Mám 16 rokov a dnes som bol u ortopéda, ktorý mi povedal, že mám skoliózu.Chcem sa opýtať, či sa to dá úplne odstrániť cvičením a rehabilitáciami alebo navždy ostane nejaký znak skoliózy na mojom tele. Stupeň zakrivenia ešte presne neviem, no vyzerá to asi takto -->
http://i25.tinypic.com/2ursfoj.jpg
je to vážne, alebo “prežijem to” ? :slight_smile:

Ja by som sa len chcela opýtať, či existujú centrá, v ktorých sa precvičujú cviky na skoliózu?Ďakujem

ano, mne ked zistili skoliozu, tak ortopedicka ma poslala na rehabilitaciu, kde som cvicila pod dohladom nejakeho na to urceneho cloveka a potom som mala tie cviky na posilnenie chrbtoveho svalstva a zlepsenie celkoveho drzania tela opakovat aj doma. to som ale nerobila…co dnes lutujem

Dobrý večer, nevedel by mi niekto poradit, ci su na skoliozu dobre kolieskove korcule? Dakujem za radu, Peta

4i sú dobré, to neviem, ale dúfam že áno, keďže na korčule chodím dosť často :)…mne doktorka povedala, že sú dobré všetky športy, okrem robenia kotúľov a preskokov

hej…aj mne doktorka najprv zakazala:behy skoky kotule a stojky…ale myslim ze take otrasy (aj pri korculovani) chrbtici moc nepomozu…mne bolo zo sportov odporucane iba plavanie…

prezit to prezijes urcite…ja mam az 31 stupnove zakrivenie…ked moja sestra uvidela moj rontgen skoro jej prislo zle…ja som tiez jedna z tych co tomu cviceniu moc nedala…a taktiez to lutujem…takze ti to vrelo odporucam…cvicit kazdy den…ani jeden den nevynechat!ja osobne si myslim ze cvicenie je na to aby sa ti to nezhorsilo a nie na zlepsenie takze asi ak budes makat tak ti ostane chrbat taky aky ho mas teraz…:slight_smile:

moc dakujem…a na rizikovom ste boli kvoli vasej chrbtici?a…ak sa mozem spytat…porod ste mali cisarsky?

nemate prosim niekto mi ako poslat cviky na skoliozu?presny zoznam cvikov?

ahojte…ja mam skoliozu asi od 12tich…bo som rychlo vyrastla…a dnes som bola na kontrole …a hore mam 41 stupen…a pohrozil mi…ze ak sa to do septembra nezlepsi…pojdem na operaciu…no mam vyhodu…ze budem mat 18…ma niekto cviky na taku silnu skoliozu…alebo mi neviete niekto poradit…aky druh cviceni mam cvicit…bo som pocula ze joga je tiez dobra…uz som z toho zufala…pretoze si uvedomujem ake mam problemy…ale som lenoska…a asi pojdem do nejakych kupelov…ak by mi niekto vedel poradit…prosim napiste mi…dakujem

ahoj vyhladaj neakeho ortopeda a nasledne fyzioterapeuta ktory sa specializuje na skoliozy (ak budes hladat najdes) su na to rozne cvicenia napr. cvicenia na bradielkach podla dr. Pedana alebo podla šrotovej. Ale hlavne sa o to pokus. Je tazko ti povedat co mas cvicit bez vysetrenia…