Škúlenie / strabizmus / v detskom veku - kedy na vyšetrenie s dieťaťom ?

Určite ju daj vyšetriť aj inej očnej lekárke. Syn po roku začal škúliť, ihneď som sa objednala k očnej, nič nezistila, vraj v poriadku, keď bude väčší vyšetrí ho znova. Išla som k inej očnej, ktorá synovi namerala 6 dioptrie.

Mám17rokov a škúlim na jedno oko.rodičia s tým nič nerobia…nejako to zanedbávame.posial ma to netrápilo.ale taraz ako som vyrástla s tým niečo chcem urobiť.okuliare nemám ani poruchy zraku.ale nejak minimálne mi vraj zabieha oko.ale ja to nevidím tak,žeby to bolo minimálne.keĎ plačem a spýtajú sa prečo povioem to maminke a povie mi,že mám iba oči blízko k sebe.čo mám robiť?platí sa za operáciu očí?ďakujem…prosím poraďte

ahojky,prosim ta ked ti nieco odpisu,tak mi to napis na azete,aspon postu alebo email skopirovany s tou operaciou prosim,mam ten isty presne istyprblem moja…:frowning: odpis mi prosim na 15puma15@azet.sk prosim:)

Dobry den,mam 15rokov a od decsta skulim na prave oko. Dost ma to trapi,pretoze 10rokov ich nosim,no chcela by som sa ich RAZ A NAVZDY ZBAVIT. Tak prosim vas,aby ste mi poradili nieco,co mam robit,aby som ich mohla dat uz navzdy dole:( je mozne v mojom veku predstupit niejakej operacie?? Ci nieje to mozne ? Ak ano,tak prosim,kde najdem taku doktorku,ktora by mi to oko vyoperovala,a a mohla by som okuliare navzdy opustit? Prosim odpiste:(

ahoj…ja by som mala podstupit takyto zákrok na buduci tyzden, mam 36 rokov a tento problem ma trapi od mala. chlela by som vediet ci je tento zakrok bolestivy a aka je uspesnost. dakujem a prajem pekny den

zaujímalo by ma koľko taká operácia stojí, a ako koľko by som bola po zákroku v nemocnici…
hanbím sa niekomu pozrieť do očí :frowning:

mam 8 rocneho syna od 2 rokoch chodim po lekaroch s nim kvoli skuleniu jeden lekar mi povedal ze treba pockat do 6 rokov druhy lekar mi poradil operaciu vystriedala som asi 6 lekarov a po 6 rokoch dostal okuliare ako i odporucili operaciu ktoru sme absolvovali pred tyzdnom 16.6.2009 a poviem ti som rada malemu uz nezabieha ocko to znamena ze vsetko je v poriadku co som velmi rada tak ze ti odporucam ist aj inym k ocnym lekarom a opytat sa na nazor a podla toho sa rozhodnut…

stehy sa nevyberaju z oka oni sa vstrebu …

Dobrý deň,
moja dcéra má 9,5 roka a od 7 rokov nosí okuliare. Teraz má dioptriu -2,5; -0,5; 180 stupnov na obe oči.
Až na jeden rok sa jej každých 6 mesiacov dioptria zvýši o 0,25 až 0,5 sféry. Chceli by sme vedieť, či sa to bude stále zvyšovať a či je správne zvýšiť dioptriu, keď dcéra neprečíta posledný riadok na optotype.
Čím by sme tomu mohli pomôcť, cvičenie vitamíny…Manžel má tú istu vadu a stojí na dioptrii 3,5.
Za odpoveď ďakujeme.

ahoj… ja mam tiez 15 a na operacii som bola minuly rok… myslela som, ze po operácii bude vsetko super,po nejakom case prestanem nosit okuliare a uz preslo vyse roka no rozdel nevidim… moj stav sa vobec nezlepsil aj ked okuliare nosim dosledne… neviem v com je u mna chyba, no tebe by mozno pomohla operacia… mna moja doktorka poslala do Bratislavi na Kramáre k doktorke Fischerov…

Ahoj prosim ta mohla by si mi napisat na moj email co ta stala operacia?Chcela by som ju aj ja podstúpit kedze mam ten isty problem.Skulim na lave oko a dost ma to trapi.Som z Kosic.A este by som sa ta chcela opytat aka je asi podla teba uspesnot operacie.Ak mi odpises budem velmi rada.Na moj email ciki22@azet.sk.
Ďakujem

Dobrý deň, mám 21 rokov, do 6-tich rokov som absolvovala dve alebo tri operácie škúlenia. Nikto mi vtedy nenastavil liečbu cvičením a namáhaním očí. Odvtedy škúlim dodnes. V detstve, v puberte, v podstate stále mi ubiehali obidve oči smerom von. Skúsila som troch doktorov, ktorí mi povedali, že operačne nie je možné to riešiť, že také operácie sa uskutočňujú do 6-teho roku života dieťaťa. Od 14-tich nosím kontaktné šošovky /okuliare som viac nestrpela/ s opačnými dioptriami, aby mi oči ťahalo k sebe i keď potrebujem dioptrie do diaľky pretože nedovidím ďaleko. Šošovky mi znemožňujú dobre vidieť, avšak škúlenie občas pozorovať. Bez šošoviek som stratená, hanbím sa na hocikoho pozrieť, škúlim aj pri chorobe alebo pri požití alkoholu. Navyše mi opačné dioptrie dosť poškodili zrak, bez nich veľmi zle vidím. Aké mám možnosti? Bolo mi povedané, že sa s tým mám zmieriť, lebo mi nikto nepomôže.

Dobry den
Chcela by som sa opytat moj syn ma 5 rokov a ked pozera telku ma hlavku natocenu do prava alebo do lava, proste pozera z boku boli sme aj u ocnej dokonca u dvoch… jedna mu dala okuliare cez ktore nepozeral dobre ta druha ho vysetrila este raz a okuliare vylucila. vidi dobre ani ocka mu neutekaju… stretli ste sa s takymto pripadom ? Dokonca aj na detskej neurologii sme boli vsetko mal v poriadku…

Dobry den
Chcela by som sa opytat moj syn ma 5 rokov a ked pozera telku ma hlavku natocenu do prava alebo do lava, proste pozera z boku boli sme aj u ocnej dokonca u dvoch… jedna mu dala okuliare cez ktore nepozeral dobre ta druha ho vysetrila este raz a okuliare vylucila. vidi dobre ani ocka mu neutekaju… stretli ste sa s takymto pripadom ? Dokonca aj na detskej neurologii sme boli vsetko mal v poriadku…

Ahoj
Dcerka ma osem mesiacov a obe oci jej trocha no trocha viacej smeruju k nosu proste skuli a neviem ci mam ist k lekarovi s nou ale obe ocka jej vsetko sleduju rovnako skusal som to no bojim sa ci tak neostanu :- (
pomoooooc
vdaka

Dobry vecer… Mam 20 rokov a tiez mam problem s okom. Mám vrodený šedý zákal a niekedy mi to oko ubieha. Mohlo by sa stať že by mi oko tak ostalo a žeby som navždy škúlila? Dakujem

Dobrý den. Mám 3 r. syna a od 1 r. nosí okuliare pre strabizmus, najprv to boli dioptrie 6, potom 5 a od poslednej kontrolu zvýšili na 6, 5, zo začiatku nám povedali, že že dioptrie pojdu stále nižšie, kým sa strabizmus nezlepší, ale nám idú stále vyššie a, že nás čaká operácia, laesrom. Hladám už pár dní, nejakú kliniku, kde by sme ho dali odoperovat, ale neviem nič nájst pre detský strabizmus v KE okrem FN L. Pasteura, sme z Rožňavy preto by sme chceli čo najbližšie, preto prosím o radu, ak má niekto skusenosti, dakujem