Slováci si chcú na Valentína dopriať. Na darčeky míňajú viac

I keď ľudia nakupujú darčeky na Valentína aj na poslednú chvíľu, tento rok sa opäť o čosi viac ukazuje, že zamilovaní myslia na obdarovávanie aj trocha skôr. „Predaje ukazujú, že Slováci začali riešiť Valentína aj 2-3 týždne vopred,“ potvrdzuje PR a marketing manažér ZľavaDňa Peter Blažečka. Minuloročný záujem zákazníkov o valentínske darčeky na portáli ukázal, že viedli večere a za nimi boli privátne vstupy do wellness. Tento rok sa niesol v podobnom duchu. Najpopulárnejšie sú stále romantické večere, avšak tento rok vzrástol predaj vstupov do wellness centier. Napríklad vstup do privátneho deluxe spa v hoteli Arcadia sa nám takmer okamžite vypredal,“ doplnil Blažečka. Predaje podľa čísel ZľavaDňa medziročne rástli o 10 až 30%, a to aj napriek rastúcej cene. „Ceny vzrástli v priemere o 10%, avšak na predajoch sa to negatívne neodrazilo. Práve naopak. Výborne sa predávali viacchodové večere a vstupy do privátnych wellness centier, ktoré sú drahšie,“ upresňuje Blažečka. Medzi najpopulárnejšími reštauráciami na romantický večer v Bratislave boli Restaurant Parlament či reštaurácia hotela Apollo alebo Hradná hviezda. Tradične zaujímavé sú aj pobyty v kaštieľoch, ktoré sa pred Valentínom predávajú výborne. Zaujímavými valentínskymi darčekmi sú napríklad aj autoškola pre pár alebo zamilovaný zoskok z mosta vo dvojici.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14219-slovaci-si-chcu-na-valentina-dopriat-na-darceky-minaju-viac

No a naco je to dobre?

musím sa priznat že já som toho roku na Valentina dostala krásnu kabelku a šperky. :slight_smile:

Podľa mňa valentín by sme mali mať celý rok vo vzťahu

Ako keby toto všetko bolo len o darčekoch :confused:

a kto im dopraje, ked nie oni sami???

to je tiez pravdou, ale zadlzit sa netreba

nic nove pod slnkom! budu sa stazovat, ze malo zarabaju a nemaju peniaze ale ked sa jedna o darceky, tak na tie budu vyhadzovat velke peniaze aj ked niekedy to nie je az tak potrebne!

S mojim drahym si na valentina vzdy kupime len nejaku malickost. Zbytocne nerozhadzujeme peniaze

to ste nejaku statistiku robili, ked ste toto zistili??

je to predsa ale každého osobná vec koľko minie na valentína a iné sviatky peniaze, no nie??

…ved jasne ze ano, nikto ti nemoze zakazat a prikazat kolko smies minut!!..su to tvoje peniaze, ktore si zarobis tak si ich aj min…toto je len prieskum a hovori, ako su Slovaci na tom…nemusite to hned brat vazne…

ved o zadlzeni tu predsa ziadna rec nebola, ci sa mylim???

najviac miniam na Vianočne darčeky pre moju rodinu a hlavne na deti. toho roku dostanu obriu stavebnicu tehličky a už sa tešim, ked sa spolu budeme hrat

co to vlastne tie tehlicky. su niekde som o nich co to uz citala, ze to zienky nakupuju teraz vo velkom, no este som take veru nevidela

nechala som nam z onglazz spravit plaketu (fotka v skle) , takže to bude tzv. spoločny darček a velmi sa na to tešim

Americký sviatok a ľudia sa idú zblázniť, to ešte to aby som nejaké drahé veci kupovala na takýto sviatok

Paci sa mi a ocenujem, ked si na valentina muz spomenie, no nie je to nieco co vyzadujem, skor ma potesi nieco tak povediac neplanovane