Slováci si nevedia predstaviť svoj deň bez chleba a pečiva

Chlieb a pečivo majú aj dnes u nás významné postavenie v jedálničku. Viac ako polovica (55 %) ich konzumuje viackrát denne, kým len 1 % Slovákov neje pečivo vôbec. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý v apríli robila spoločnosť BILLA na vzorke 500 respondentov. Zaujímavé je, že až 43,4 % Slovákov chce svoj podiel pečiva v strave znížiť, ale vylúčiť úplne sa ho nechystá. Práve takto odpovedala polovica slovenských žien oproti vyše tretine mužov. Avšak až vyše tretina opýtaných sa nechystá vôbec meniť svoje stravovacie návyky v súvislosti s pečivom. „Zo štatistík nášho obchodného reťazca je zrejmé, že Slováci pekárenské výrobky naďalej milujú. Pečivo patrí medzi najčastejšie artikle v nákupnom košíku našich zákazníkov,“ zdôraznila hovorkyňa spoločnosti BILLA Kvetoslava Kirchnerová.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14231-slovaci-si-nevedia-predstavit-svoj-den-bez-chleba-a-peciva

Je to sranda. Ale je to tak aspoň u väčšiny rodín.

Tak s tymto suhlasim ale zase najde sa aj male percentov slovakov, ktore prezije bez peciva a ktore dokonca zije bez peciva!!

tak ale zoberme si to sme proste my, my máme podľa mňa najlepší chleba na celkom svete

no ale zase kedysi sme ani ten chleba nemavali az tak casto presne tak isto ako maso

na tom niečo pravdy je. neviem si predstaviť, že by som cez deň nemala jeden kúsok pečiva. vždy ho proste mám, či už na raňajky alebo večeru

Nie je to o všetkých. Niektorí slováci vôbec nejedia pečivo a taktiež žijú! Patrím medzi takých!

skor si neviem predstavit den bez polievky a nie peciva!