Slovenská komora zubných lekárov žiada zvýšenie ceny bodu za zubné výkony

stomatológia

(Admin Zzz.sk) #1

Zvýšenie ceny bodu za stomatologické výkony požadujú účastníci jarného snemu Slovenskej komory zubných lekárov (SKZL), ktorý sa dnes uskutočnil v Jasnej pri Liptovskom Mikuláši.

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2518-slovenska-komora-zubnych-lekarov-ziada-zvysenie-ceny-bodu-za-zubne-vykony

(Michal) #2

To by som rád videl, kde u zubára to funguje tak, že prídem a niečo mi poisťovňa preplatí. Viem, že robia preventívnu prehliadku, ktorá trvá 1 minútu maximálne 5 minút a neviem koľko za to chcú. Kedykoľvek idem k zubárovi, tak tam za 15 - 20 minút nechám 2000 Sk. Šak zubári sú snáď najbohatší lekári, lebo ako jediní nie sú závislí od poisťovní. Opravte ma, ak hovorím zle.

(Peter Császár) #3

Chcem vedieť či pacient nad 60 ma narok na celkovu vymeniteľnú zubnu protezu ak si ju dava zhotovit po prvy krat ? Vlani som to cital v jednom denniku. Dakujem!

(Ingrid Arbecikova) #4

Chcem vediet ci mi moja poistovna preplati zubnu protezu ked moj stomatolog nema zmluvu s mojou poistovnou a kolko mi preplati poistovna ak si ju davam robit po prvy krat. Mam 30 rokov a mojou poistovnou je Chemicka Zdravotna Poistovna Apollo. Dakujem.

(Ingrid Arbecikova) #5

Môže mi prosím vás niekto poradit?

(Emil) #6

Tento systém narušuje dôveru medzi lekárom a pacientom. Lekár mi pomáha, ale ak ho mám kontrolovať, čo mi účtuje, potom ho vlastne podozrievam z nepoctivosti. Je to úplne neetické, vhodné len na trhovisko. Ako bežný občan a laik aj tak nemám schopnosť posúdiť o aké úkony ide a aké materiály lekár použil. Ako starodôchodca som si celý život platil nemocenské poistenie. Teraz mám taký dôchodok, že návšteva u zubára mi ho celý zhltne. Vychádza to tak, že sociálne najslabšie skupiny obyvateľstva si musia nechať zuby vyhniť. Alebo viete poradiť čo s tým? Kde nájdem na internete cenník, koľko mám doplácať? Cenníky by mali visieť pred vchodom do ambulancií. Pacient sa obvykle neodváži vyžadovať to. A zas sme pri tej nešťastnej etike, nedôvere k lekárovi. Mal by to kontrolovať niekto iný, nie pacient.