Slovenská komora zubných lekárov žiada zvýšenie ceny bodu za zubné výkony

Zvýšenie ceny bodu za stomatologické výkony požadujú účastníci jarného snemu Slovenskej komory zubných lekárov (SKZL), ktorý sa dnes uskutočnil v Jasnej pri Liptovskom Mikuláši.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2518-slovenska-komora-zubnych-lekarov-ziada-zvysenie-ceny-bodu-za-zubne-vykony

To by som rád videl, kde u zubára to funguje tak, že prídem a niečo mi poisťovňa preplatí. Viem, že robia preventívnu prehliadku, ktorá trvá 1 minútu maximálne 5 minút a neviem koľko za to chcú. Kedykoľvek idem k zubárovi, tak tam za 15 - 20 minút nechám 2000 Sk. Šak zubári sú snáď najbohatší lekári, lebo ako jediní nie sú závislí od poisťovní. Opravte ma, ak hovorím zle.

Chcem vedieť či pacient nad 60 ma narok na celkovu vymeniteľnú zubnu protezu ak si ju dava zhotovit po prvy krat ? Vlani som to cital v jednom denniku. Dakujem!

Chcem vediet ci mi moja poistovna preplati zubnu protezu ked moj stomatolog nema zmluvu s mojou poistovnou a kolko mi preplati poistovna ak si ju davam robit po prvy krat. Mam 30 rokov a mojou poistovnou je Chemicka Zdravotna Poistovna Apollo. Dakujem.

Môže mi prosím vás niekto poradit?

Tento systém narušuje dôveru medzi lekárom a pacientom. Lekár mi pomáha, ale ak ho mám kontrolovať, čo mi účtuje, potom ho vlastne podozrievam z nepoctivosti. Je to úplne neetické, vhodné len na trhovisko. Ako bežný občan a laik aj tak nemám schopnosť posúdiť o aké úkony ide a aké materiály lekár použil. Ako starodôchodca som si celý život platil nemocenské poistenie. Teraz mám taký dôchodok, že návšteva u zubára mi ho celý zhltne. Vychádza to tak, že sociálne najslabšie skupiny obyvateľstva si musia nechať zuby vyhniť. Alebo viete poradiť čo s tým? Kde nájdem na internete cenník, koľko mám doplácať? Cenníky by mali visieť pred vchodom do ambulancií. Pacient sa obvykle neodváži vyžadovať to. A zas sme pri tej nešťastnej etike, nedôvere k lekárovi. Mal by to kontrolovať niekto iný, nie pacient.