Slovenský Červený kríž vyzýva na darovanie krvi

(Admin Zzz.sk) #1

Slovenský Červený kríž, územný spolok Bratislava – mesto sa v spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) SR obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri darovaní krvi

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6703-slovensky-cerveny-kriz-vyzyva-na-darovanie-krvi

(miro) #2

JE NEDOSTATOK KRVI LEN V BRATISLAVE, RESP. NIE JE DOLEZITE V KTOROM MESTE DARUJEM KRV?
KEDY MOZNO DARCU VYLUCIT Z ODBERU, BERIEM LIEKY NA UPRAVU CHOLESTEROLU.

(mária červenáková) #3

dobrý deň
chcela by som darovať krv ale užívam prednizon 2,5mg,môžem darovať kvr?
ďakujem

(jan) #4

aj keby som chcel tak uz nemozem.neviem skade ale nakazil som sa hepatitidou b ze vraj.urcite to nebolo pri sexe.ziadny som este nemal.

(peter) #5

som 20-nasobny besprispevkovy darca krvi. zo zakona je zamestnavatel povynny zaplatit mi smenu kedy som bol darovat krv.aj zaplati,ale potom mi to stiahne z premii,lebo nemam vyrobeny cely mesiac a potom mi to stiahne este raz s trinasteho platu ,lebo v priebehu roka som mal tzv. paragraf.a som presvedceny ze tak je to vo vatsine fyriem a podnikov teda jedno darovanie krvi ma stoji cca 75eur

(jano) #6

Som 30 nasobny darca krvy a ked moj otec ochorel a musia ho operovat,odkladaju mu operaciu, ze neni krv.je to smutne,ze sa takto stavaju k rodinnym prislusnikom darcov krvi a preto som sa rozhodol ze koncim s darovanim krvy

(Ivet) #7

Tiez som darca krvi a ak mas zaujem darujem krv.ked teda mas zaujem napis mi na cucoriedka12@azet.sk.

(bety) #8

Ahoj, ak je to este aktualne, pojdem v najblizsej dobe tiez darovat krv, tak ak sa to da adresne na meno, mozem skusit pomoct…