Slzenie očí

Dobrý deň, ak máte skúsenosti s problémom, ktorý ma trápi už štvrtý rok, prosím o Vaše reakcie. Ide o to, že zakaždým čo vyjdem z domu do trochu chladnejšieho počasia, mi intenzívne tečú slzy z očí po celý čas, až kým znovu nevojdem niekde dnu do teplejšieho prostredia. Oči mi vyšetrili na očnom, nič pozoruhodné nezistili, bola som na testy na alergo, brala som dlhodobo tbl. kvôli alergii na buriny a iné, bez efektu, chladová alergia to vraj nie je, dokonca som skúšala liečbu biomagnetickou rezonanciu, tiež bez úspechu. Nevie niekto o niečom účinnom? Vopred ďakujem za všetky reakcie.

Ahoj, tiez mi v zime vonku slzia oci, ale asi po 10 minutach mi to prestane, takze tomu nevenujem az taku pozornost, tak isto sa casto smejem, ze az placem. Este ma napadla suvislost s kozmetikou, ktoru pouzivas na tvar, hm?

Ja mám ten istý problém. Napr. dnes ráno som celých desať minút, kým som neprišla do roboty utierala oči plné sĺz, ako keby som celú cestu plakala. Akonáhle som vošla do budovy, slzenie prestalo. Ten problém zo slzením mám len keď prejdem z tepla do chladu. Oči ma ale nerežú, ani neštípu. Nikde som s tým nebola. Poraďte prosím.

Milá Marta aj ja mám ten istý problém, slzia mi obidve oči, používala som kvapky a teraz mi lekárka povedala, že je potrebné prepláchnuť slzné kanáliky. Som objednaná na jún.

Bebka, zdôvodnili Vám, prečo je to potrebné a čo sa tým vyrieši? Mne to totiž nikto z lekárov ani len nespomenul. Ďakujem za odpoveď, Marta.

Martuška, je to neprechodnosť slzných ciest. Pani Dr. hovorila, že sa to načas upraví. V júni, keď budem po tomto preplachu napíšem. Bebka

Ďakujem za odpoveď, budem čakať na info a veľmi Vám prajem, aby to pomohlo.

Kamarátke tiež často slzili oči a už aj ja niečo hľadala na internete čo by jej pomohlo a uvidela som kvapky https://onlinelekaren.sk/p/phyteneo-occusept-ocne-kvapky-2x20-ml/ . A dosť jej pomohli.

Mala som nieco podobne ale bolo to stale nie len v chlade a bolo to alergiou na kozmetiku :slight_smile:

…alergiou na kozmetiku?..aku si pouzivala, ked si mala problemy??..

kozmetika alebo chladova alergia?

Mne slzia oči iba keď mám alergiu a to je niečo strašné. No našťastie mi pomôžu kvapky, ktoré si kupujem v lekárni a potom to je fajn.