Som alergicka, co moje dieta?

gynekológia

(Lenulka) #1

Nevie mi niekto poradit? Pocula som, ze sa da predist, alebo ze sa daju zmiernit priznaky alergie prenasanej z rodica na dietatko, ak sa mu bude po ukonceni dojcenia davat nie obycajna, ale hypoalergenna vyziva. Poculi ste nieco o tom alebo davali ste ju svojim detom? Dakujem za vsetky odpovede.

(WEra) #2

Mala som tento isty problem, ale dala som na rady kamosiek a zvolila som si vyzivu Nutrilon, podla mna je super! Spytaj sa ale doktorky. Nemusi zdedit dieta po tebe alergiu!

(Renus) #3

Ahoj Lenulka, ja som alergicka uz od detstva a ked sa mi narodilo babatko, hned som sa s doktorkou rozpravala o nahrdnych vyzivach, ktore maju hypoalergenne sklony. Mala som dostatk mlieka, tak som kojila tri mesiace, to bolo pre dieta zdrave, potom som zacala s HA vyzivou.

(Sebasty) #4

Lenka, imunitny system u deti sa vyvija az do troch rokov, preto je prave teraz pre teba najdolezitejsie to, aby si zabezpecila svojmu babatku vyhybanie sa alergenom, ktore by danu alergiu mohli vyvolat.

(Mário) #5

Pridam aj ja jeden nazor, podla mna by ste to vsetko mali mile maminy nechat na prirodu! Ved ani nase babky nepouzivali ziadne hypoalergeny a nase maminy a otcovia boli zdravi! Cim viac vseliakych “kraviniek” vymyslaju vyrobcovia, tym je to horsie, nezda sa vam?

(Janura) #6

Mario, podla mna by si mal by rad, ze idu vyskumy a veda dopredu! Mozno keby mali v minulosti taketo vyzivy pre deti, boli by nase maminy este zdravsie, nie? To je vec nazoru. Ja osobne sa priklanam k hypoalergennym vyzivam. Ja tiez uavzujem momentalne o tom aku vyzivu dat malemu a co to som uz pocitala.

(janka) #7

Súhlasím s Máriom, farmafirmy sa našli ďalšieho strašiaka a mamičky budú kupovať drahú stravu každý deň.

(Ingrid) #8

Ahoj, ja som kŕmila môjho syna Bebou od Nestle, čítala som o tom dosť na rôznych fórach, mali neskutočne veľa reklamy a nekutočne veľa umelo vkladaných reklamných príspevkov do diskusných fór pre mamičky (iné mená, ale rovnaké gram. chyby a použíté frázy) , investovali sme do výživy nášho dieťaťa nemálo peňazí, má 5 rokov, už má náznaky rôznych alergií aj napriek tomu, takže to bol len marketing a ľutujem, že som sa na takú somarinu nechala nahovoriť, lebo sme mu mohli dopriať aspoň to, čo matka príroda pre neho pripravili, takto sme do neho pchali umeliny, teraz čakáme druhé dieťa a určite takú chybu nespravím.