Som alergicka, co moje dieta?

Nevie mi niekto poradit? Pocula som, ze sa da predist, alebo ze sa daju zmiernit priznaky alergie prenasanej z rodica na dietatko, ak sa mu bude po ukonceni dojcenia davat nie obycajna, ale hypoalergenna vyziva. Poculi ste nieco o tom alebo davali ste ju svojim detom? Dakujem za vsetky odpovede.

Mala som tento isty problem, ale dala som na rady kamosiek a zvolila som si vyzivu Nutrilon, podla mna je super! Spytaj sa ale doktorky. Nemusi zdedit dieta po tebe alergiu!

Ahoj Lenulka, ja som alergicka uz od detstva a ked sa mi narodilo babatko, hned som sa s doktorkou rozpravala o nahrdnych vyzivach, ktore maju hypoalergenne sklony. Mala som dostatk mlieka, tak som kojila tri mesiace, to bolo pre dieta zdrave, potom som zacala s HA vyzivou.

Lenka, imunitny system u deti sa vyvija az do troch rokov, preto je prave teraz pre teba najdolezitejsie to, aby si zabezpecila svojmu babatku vyhybanie sa alergenom, ktore by danu alergiu mohli vyvolat.

Pridam aj ja jeden nazor, podla mna by ste to vsetko mali mile maminy nechat na prirodu! Ved ani nase babky nepouzivali ziadne hypoalergeny a nase maminy a otcovia boli zdravi! Cim viac vseliakych “kraviniek” vymyslaju vyrobcovia, tym je to horsie, nezda sa vam?

Mario, podla mna by si mal by rad, ze idu vyskumy a veda dopredu! Mozno keby mali v minulosti taketo vyzivy pre deti, boli by nase maminy este zdravsie, nie? To je vec nazoru. Ja osobne sa priklanam k hypoalergennym vyzivam. Ja tiez uavzujem momentalne o tom aku vyzivu dat malemu a co to som uz pocitala.

Súhlasím s Máriom, farmafirmy sa našli ďalšieho strašiaka a mamičky budú kupovať drahú stravu každý deň.

Ahoj, ja som kŕmila môjho syna Bebou od Nestle, čítala som o tom dosť na rôznych fórach, mali neskutočne veľa reklamy a nekutočne veľa umelo vkladaných reklamných príspevkov do diskusných fór pre mamičky (iné mená, ale rovnaké gram. chyby a použíté frázy) , investovali sme do výživy nášho dieťaťa nemálo peňazí, má 5 rokov, už má náznaky rôznych alergií aj napriek tomu, takže to bol len marketing a ľutujem, že som sa na takú somarinu nechala nahovoriť, lebo sme mu mohli dopriať aspoň to, čo matka príroda pre neho pripravili, takto sme do neho pchali umeliny, teraz čakáme druhé dieťa a určite takú chybu nespravím.