Spanie - dieťa nechce spať

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 2 ročného syna, ktorý mi nechce chodiť na obed spať a večer už vôbec, je aj desať, keď konečne zaspí a ráno o siedmej je už hore. Prosím o nejakú radu. Ďakujem.

Ahoj, mala som podobný problém s deťmi, lekárka mi predpísala peritol - je to na podporu chuti do jedla a zároveň troška ukľudňuje, deti boli ospalé a spinkali, myslím, že je to niejaký vitamínovy doplnok, ako medicína, ale je len na lekársky predpis, ahoj.

Moj maly je taky isty, uz to neriesim, ma sice uz 3 roky, ale nespi min rok cez obed, vraj to napravi skolka. Tam bude musiet aspon spat. Aspon tak to bolo so synovcom.

Teraz trochu teórie - spánkom sa všeobecne zaoberala a aj u detí Prof. Nevšímalová, všeobecne sa ľudia delia na spáčov a nespáčov. Nespáči potrebujú na reparáciu energie a funkcie mozgu veľmi málo času a spia “ako myšky na vreci”. Oni sú vždy čerství a okolie zničené, hlavne matky. Ale podľa mojich skúseností netreba na to žiadne lieky, tie len tlmia, ale spánok nenavodia, ani neprehĺbia. Vyrastú s nich ambiciózny bystrí ľudia, ale bohužiaľ treba to s nimi fyzicky vydržať.

Mne sa tiez nechcelo spat za mlada a neda sa povedat, ze by zo mna vyrastol bystry, alebo ambiciozny clovek.

Moja dcéra nechcela spávať ani doma ani v škôlke, vždy cez obedňajší spánok jej dávali pani učiteľky vystrihovať nejaké veci na okná, čo si vyzdobovali, lebo inak by pobudila asi aj ostatné deti, no a dnes má 16 rokov a veru večer o 12 hod má oči ako sova, spať ani za svet, stačí jej málo spánku, no čo už, každý sme nejakí.

Aspoň úprimný.