Spazmy

Ahoj. Nevie mi prosím vás niekto poradiť s mojim problémom? Asi pred 2,5 rokom som utrpel vážny úraz. Mal som zlomený 5. krčný stavec s léziou miechy. Zostal som na vozíku, ochrnuli mi obidve nohy a čiastočne aj ruky. No a akoby toho nebolo dosť, teraz ma strašne trápia tie prekliate spazmy. Najhoršie je to v noci alebo aj cez deň po cvičení. Nevie mi niekto poradiť nejaké lieky alebo mi aspoň poradiť, ako by som tie spazmy mohol zmierniť? Beriem len Baclofen 25 mg, ale ten už takmer nič nezaberá. Za odpoveď vopred ďakujem!

Peťo, objednaj si domov maséra, nech Ti spazmy dobre rozmasíruje.

Davaj si Asa foetiga 30 ch - 3 x denne a na ochrnutie - Lumbricus terrestris 10 M - 1 x mesacne + Papaver rhoaes 10 M - 1 x mesacne. Su to homeopatika, tak pol hod. pred a po uziti nejest, nepit, iba vodu a caj.

Ahoj! Až teraz som pozrel, že či náhodou niekto nezareagoval na môj príspevok, kedže predtým nikto nič nepísal. Chcem sa spýtať, že čo sú vlastne tie homeopatiká a kde ich dostanem, či ich majú aj v lekárni, koľko stoja a či ich hradí aj poisťovňa. Máš s nimi skúsenosť ty osobne, alebo niekto z príbuzných? Mal si tiež dáky úraz? Ak hej, tak aký? Ako dlho už tie homeopatiká berieš a ako si s nimi spokojný? Napíš niečo viac, zatiaľ ti dík!

Ahoj, pracujem v zdravotníctve resp. oblasti rehabilitácie a môžem Ti len povedať, že chiropraktikov Ti určite neodporúčam. Zväčša zvyknú viac ublížiť ako pomôcť. Spazmy Ti odstráni masér nejakou masážou (KM, RM, a pod. ). Skús aj fyzioterapeuta. Ten Ti pomôže s cvičením a pod. Keď to skĺbiš, malo by to mať oveľa väčší účinok. Čo sa týka liekov, skús Mydocalm alebo Dorsiflex, avšak nespoliehaj sa na dlhotrvajúcu medikamentóznu liečbu. Po čase prestane fungovať!

Ahoj, mam syna s takym problemom ako ty a spazmy vieme liecit chladenim… pod stehna podkladame kryo flase s ladom z mrazaku zabalene v handricke aby to nebolo priamo na pokozke s prestavkami na dobu kym sa lad vo flasi nestopi… skus, on ziadne lieky neberie na to… zbytocne skodia

Mne pomohol rucny stroj s nazvom Infrared masage maser s ultracervenim ziarenim, ktory si prikladam na postihnutu nohu, spasticku v clenku a ruku, dg. hemipareza. Po pravidelnom osviecovani a masazami sa mi svaly uvolnily, clenok mi pocas spanku par dni sam sa hybal, svaly na ruke si masirujem aj cele predlaktie a nedam dopustit na jeho ucinky. Niekedy si nim masirujem cele nohy a velmi pomaha. Lepsie ako skutocny maser.

Ja uzivam www.mumio.sk

Dnes som citala, že svalove krce vyvolava v tele nedostatok soli, magnezia a horcika, ktory je dostupny aj v strave.

Pozri www.citaminy.sk

Proti spazmom je dobry Tiapridal.