Splenektómia

Dobrý deň. Mám málo krvných doštičiek. Liečba bola prednison, nezaberala. Teraz Euqoral, po týždni zatiaľ nezabrala. Doktorka na hematilógii povedala, že ak to do mesiaca nezaberie, že bude nutná splenektómia - chirurgické odstránenie sleziny. Máte s tým niekto skúsenosti? Zabralo to u Vás? Ďakujem.

Dobry den. Ja mam AITP a tiez som mal malo trombocitov, tak som sa na zaklade svojej hematologicky odhodlal pre splenektomiu sleziny. Som skoro 3 tyzdne po splenektomii a teraz mam zase opacny problem, ze mam privela trombocitov. Este pred tym som mal rovnaku liecbu Prednisonom no nezaberal. Tak mi dali ludsky protein Imunoglobulin a ten po tyzdni zabral. Za dva mesiace som bol uplne stabilizovany a pripraveny na splenektomiu, ale neviem, ci to bol najlepsi napad ist na operaciu, nakolko teraz mi zase hrozia krvne zrazeniny a mozno skoncim na Heparine, ktory si budem musiet kazdy den pichat na zriedenie krvi. Neviem ako ste teraz na tom Vy, no ak ste este nepodstupili splenektomiu, tak sa riadne informujte o vsetkych pozitivach aj negativach a rozhodnutie bude uz len na Vas. Verim, ze sa Vam zdravotny stav zlepsi aj bez chirurgickeho zakroku. Treba sa vyhybat stresu, velkej fyzickej namahe a hlavne predchadzat alebo riadne doliecit kazdu chripku ci nadchu alebo ine choroby, aby ste mali dostatok imunity a dopriat si spanku ked sa citite unaveny. Drzim Vam palce, vela stastia.

Chcem sa vás spýtať, pán Milan, ako ste na tom dnes po splenektómii. Ja som operáciu ešte nepodstúpila, ale asi ma to neminie. Ďakujem.

JA SOM PO OPERACII 5MESIACOV VSETKO SOM ZVLADLA DOBRE, HOCI PREDTYM SOM MALA VELA PROBLEMOV, LENZE TERAZ MAVAM HOCI KEDY TEPLOTY, BERIEM PENICILIN a12h. 2 ROKY ALE KED MAM TEPLOTY BERIEM INE ANTIB. STALE SA MI CHCE SPAT UNAVA JE MOJ SPOLOCNIK.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či máte invalidný dochodok po splenektomii. Ja som ju absolvovala pred polrokom a po dlhodobej liečbe nemám už teploty. Cítim sa dobre, ale aj po ľahšej práci ss rýchlo unavím. Neviem prečo Vám slezinu operovali ale ja som bola tiež dlho v nemocnici kvoli vysokým teplotám. Brala som tam antibiotiká. To mi pomohlo.