Spoločne proti fajčeniu

Pri príležitosti 21. ročníka Svetového dňa bez tabaku, ktorý pripadá každoročne na 31. mája, Zzz. sk rozbehlo iniciatívu s názvom Spoločne proti fajčeniu.

Viac na http://www.zzz.sk/?page=spolocne-proti-fajceniu

Prestali ste fajčiť? Podeľte sa o vaše skúsenosti a tipy s ostatnými.

Pekná iniciatíva, podľa mňa zatiaľ ťahajú bojovníci proti fajčeniu za kratší koniec, nefajčiari sa neozývajú a neprotestujú, zákon na ochranu nefajčiarov je zbytočný, lebo policajti to neberú vážne, keď tak akurát pred očami ostatných zahodia špaka pod auto a zapnú húkačku (včera som zaregistroval).

Čo však chýba je naozajstný boj a informovanosť verejnosti. Vzory v politike a na kultúrne scéne, zatiaľ čo by sa mali hviezdy, moderátori a podobné “vzory” ukážkovo vyhýbať fajčeniu a robiť si z fajčenia posmech, aby to masa nasledovala, tak akurát vidno, že sa vo filmoch a seriáloch fajčí. To nepomáha ani tým, čo prestávajú ani tým, čo na tým nikdy nerozmýšlali.

Jedine kto ako tak varuje su malá menšina lekárov alebo úradníkov UVZ, ktorí tiež nefajčia a niektorí učitelia či vedci, ktorí sú pre verejnosť “nudní” a z tých si nebudú ľudia robiť vzor.

Peniaze z daní za tabak idú všade len nie do zdravotníctva, to je prehra na ďalšom fronte.

Prestať Fajčiť treba Náhle. Odhodiť do polovice vyfajčenú cigaretu, a v zásuvke, v taške a vo vreckách treba mať stále otvorenú krabičku cigariet. Každodenné odolávanie cigaretám v otvorených krabičkách vám dodá silu k novému odhodlaniu. Každým dňom a každou hodinou, ktorú ste odolali pokušeniu, získavate vždy novú silu - motív nemusíte mať nijaký, stačí ak žijete “pre nefajčenie” a potom zistíte, že žijete ešte vždy práve preto, že “už nefajčíte”. Prvé dva týždne sú najzaujímavejšie, priam adrenalínové. Potom sa stáva zaujímavým postoj pri partneroch, ktorí vám ponúkajú cigaretu, povedzte “Ďakujem, teraz nechcem.” V žiadnom prípade nehovorte, že ste prestali. To si môžete dovoliť až po siedmich rokoch bez cigarety. Aj ja som tak prestal.

Pozná niekto niekoho, kto vôbec zomrel kvôli fajčeniu? Lebo ja nepoznám nikoho, sa mi to zdá mýtus.

Martin, každý si svoje konanie vie veľmi dobre zdôvodniť pred sebou aj pred okolím. Takže ste zrejme fajčiar. Príde mi tak trochu morbídne, že chcete dôkaz smrti fajčiara. Ale keď to chcete s mŕtvolami - stačí na pitve vidieť pľúca fajčiara a nefajčiara.

Bol už niekto z vás na odvykanie od fajčenia pomocou biorezonancie? Rada by som vedela, či to pomohlo, koľko to stojí a či to nie je placebo. Ďakujem.

Keď som letel naposledy spoločnosťou Ryanair, tak na palube ponúkali elektronickú cigaretu, ktorá nedymí, neviem však, či obsahovala nejaké náplne alebo pre čo bola elektronická, ale asi je to stále lepšie, ako dýchať naozajstný dym, skúste pohľadať nejakú náhradu.

Môj dedo zomrel na rakovinu pľúc 52 ročný, fajčil ako turek.

Ja som prestal fajcit z jedneho dna na druhy, uz nefajcim cez 2 mesiace a vobec mi to nechyba a nemam ani tiky si zapalit. Kludne mozem ist s priatelmi do baru a vobec ma to nelaka. Chce to len pevnu volu. Ak chete prestat fajcit tak treba razatne na to. Ziadne elektronicke cigarety ani podobne oblbovaky netreba, su to len vyhodene peniaze. Ja som fajcil 14 rokov a mozem povedat, ze sa to da prestat.

Od dnes prestavam fajcit, zahodil som dve krabicky, vytiahol a rozlamal do kosa nejake tie cigaretky, co mi ostali v zalohe krizove a uvidime, nejdem si kupovat ani naplaste, ani zuvacky, skusim najprv bez toho, to necham na neskor, keby nieco, ale usetrene peniaze idem odkladat, kazdy den 5 euro do prasiatka, tolko som priblizne prefajcil, za rok by to malo byt vyse 1 800 eur, ide sa na poriadnu dovolenku, a to som si myslel, ze take drahe dovolenky si mozu dovolit iba bohaci, ale pravdou je, ze aj tie najvacsie socky to rocne prefajcia.

Spoločnosti tajili rádioaktivitu v cigaretách http://veda.sme.sk/c/6084604/tabakove-spolocnosti-tajili-ze-cigarety-su-radioaktivne.html boh vie, čo taja teraz.

Som nefajciar, na nasledky fajcenia zomrel moj otec aj svokor. Vsetkym, ktori sa rozhodnu prestat s fajcenim, drzim palce, nech sa im to podari. A ono sa to podari, len treba chciet. Chcite!

Fajčiari mi pekne lezú na nervy, snažím sa aspoň dva krát za deň vetrať v byte, predstavte si, keď teraz v -10tich stupňoch pekne vyvetráte byt a sused pod Vami si začne “páliť zobák” von oknom a všetko mi to vojde dnu, ja to potom musím trpieť alebo vetrať ďalej. V tejto zime nám ešte k tomu niekto fajči aj vnútri vo vchode, to je úplne hrozné, keď kedykoľvek vyjdem von, tak cítim len cigaretový dym, neviem s tým nič spraviť, sused na mňa kašle a fajčí si takto ďalej, môžem sa nejako brániť legálne? Dá sa na toto využiť nejako zákon o ochrane nefajčiarov? Nechcem ho zbiť, je to starý dedo, ale znepríjemňuje život mne, susedom aj mojim deťom. Ja proti fajčiarom nemám nič, ale najradšej by som bol, keby neboli - keď si chce niekto ale ničiť zdravie, nech si ničí iba svoje, mne takýto blb ničí pľúca a psychicky aj duševné zdravie.

Ľudkovia moji, som fajčiar. Moje lepšie ja hovorí prestaň a to druhé ja, hovorí len fajči ďalej, veď ako budeš relaxovať a bez cigarety to bude nuda. Skúšala som už nespočetnekrát prestať, no nikdy som to nevydržala. Jednoducho mám slabú vôľu a strašne sa za to hanbím hlavne pred svojimi deťmi. Môžem čítať všakovaké príspevky o následkoch fajčenia ako na môj zdravotný stav, tak aj zlý príklad deťom, nič nepomáha. Tak čo mám robiť? Ako s tým skoncovať? Ďakujem

Čo mám spraviť? Nejaký sused mi stále fajčí na balkóne, keď vetrám, všetko mám dnu, teraz v lete je to fakt nepríjemné. Už som ho i dvoch o ktorých viem na to upozornil asi sto krát, o ničom inom sa s nimi ani nebavím, keď ich stretnem vo výťahu, tak im hovorím, ako mi to vadí, napriek tomu ma ignorujú, máte nejaké skúsenosti, čo by mohlo zabrať? Zákon o ochrane nefajčiarov vôbec toto nepozná, všetkých možných vrátane väzňov chráni, ale obyčajných ľudí doma, na tých každý serie.

Treba pevnú vôľu, nehľadať dôvody, neospravedlňovať si nič, vnútri si presvedčený, že to je zlozvyk, tak to máš v podstate ľahké, len sa vyhováraš. Najťažšie to majú tí, čo musia kvôli zdravotnému stavu a vôbec si neuvedomujú, resp. nie sú presvedčení, že im to škodí. Bohužiaľ, taký bol môj dedo, ten naozaj trpel, ale keď človek vie, že je to svinstvo, je to ľahké, skúste si pozrieť výstavu Bodies, alebo “vygoogliť” pľúca fajčiara, mne to pomáhalo, ale nakoniec som prestal na základe stávky, už som sa k tomu nikdy nevrátil.

Prečítaj si tento článok, http://www.zzz.sk/?clanok=9433 http://www.zzz.sk/?page=spolocne-proti-fajceniu a pochopíš, že sú ich tisíce. Problém vidím skôr v tom, že nežiješ v zdravotníctve a nepoznáš pomery, úmrtie sa nenahlasuje z dôvodu, že človek fajčil, vždy zomiera na nejaké následy, ochorenia pľúc, srdca, … ale článok, ktorý som vložil do príspevku vysvetľuje si myslím všetko.

Wuden viem o čom píšeš, Ja som fajčil 18 rokov viac menej bez prestania. Vyfajčil som denne skoro celú krabičku cigariet. Tak ako píšeš chcel som aj nechcel prestať ale tak či tak nešlo to. teraz môžem povedať že od 11. 2. 2012 som nevyfajčil ani jednú celú cigaretu. prečo nie celú… ? nakoľko mi to už nechutí, pretože som prešiel na elektronickú cigaretu. relax a posedenie pri káve ostalo, sací reflex funguje aj naďalej, para je to fakt poriadna a hlavne to nesmrdí a má kopec nikotínu ktorý môžeš časom zmenšovať.

Napíš poslancom, možná sa veci pohnú správnym smerom, ale z praxe ti poviem, že pokiaľ si silná povaha a nevadí ti konfrontácia so susedom, tak mu vysvetli situáciu, vynadaj alebo podobrom, ako to len ide, ja som tak eliminoval jedného fajčiara, už chodí fajčiť von pred vchod, ale lepšia ako nič. Druhý si nedal povedať, tak čakám, kým ho zabije rakovina :slight_smile:

Rusko. Noste to celodenne. Dezinfikujte priestory kde sa s tou havedou stretavate a aplikujte si dlhe prechadzky do lesov.