Športovci by mali investovať do kvalitných okuliarov, tvrdí optička


(Admin Zzz.sk) #1

Športovci, ktorí trávia vonku dostatočne veľa času, by mali investovať do kvalitných športových okuliarov. Výber na jednotlivé druhy športu určuje stupeň ochrany pred ultrafialovým žiarením a tým aj percento priepustnosti svetlaToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6251-sportovci-by-mali-investovat-do-kvalitnych-okuliarov-tvrdi-opticka

(Miroslav Kotuláč) #2

S článkom sa nedá nesúhlasiť. Zopár doplnkov:
- zrak každého turistu je počas sedem-desaťdňovej slnečnej dovolenky vystavený vyššej “dávke” slnečného žiarenia, ako športovca počas pármesačného tréninku v každom počasí
- t.zn., že nutnosť ochrany zraku kvalitnými protislnečnými okuliarmi je nevyhnutná pre všetkých, či už lyžiarov, alebo “moriakov”, či napr. pre vodičov i stavebných robotníkov.
- vyššia cena neznamená automaticky vyššiu kvalitu - tú na ulici, ani v anonymných hypermarketoch nenájdeš
- “Ať si kdo chce-čo chce říká, ať si mámá slzu utírá”, tak očný optik je ten odborník, ktorý Vám dokáže fundovane poradiť.
- aj s bolesťou zubov idete k dentistovi a nie ku gynekológovi. Síce každý je doktor a zaujíma sa o telesné otvory, ale každý sa akosi nachádza na opačnom konci tela!