Spôsobuje rakovinu slnko alebo opaľovací krém?

Som podľa kožnej alergický na slnko, dlho som si na to kupoval Daylong, iný krém bol problém, nakoniec som zistil, že problém nebolo slnko, ale tie krémy, ktoré mi robili zle, nakoniec i ten Daylong mi spôsoboval problémy, tak som prestal používať opaľovacie krémy a už nie som alergický na slnko. Pred začiatkom i počas leta sa z rôznych článkov, PR článkov, od zaplatených lekárov i celých lekárských spoločností z celého sveta dozvedáme už roky, aké nebezpečné to slnko je. Bu bu bu. Pravda je, že tam kde sa reklama dostala, tam opaľovacie krémy už chránia pred rakovinou, ale inde na svete i v rovníkových oblastiach nie, niekde ľudia priam nechápu, prečo si turisti dávajú na seba ten smradľavý… del. Na záver chcem dať skeptikom jedného chrobáka na zamyslenie. Keď sa ponatierate opaľovacím krémom s vysokým faktorom a vystavíte slnečnému žiareniu, tak sa nespálite, lebo krém má v sebe ochranu proti UV žiareniu, ale vaša koža je vystavená nadmernému prehriatiu, bunky kože sa prehrievajú niekoľkonásobne dlhšie, ako by to bolo bez krému. Čo myslíte, že v posledných výskumoch zistili páni vedci? Prehrievanie buniek spôsobuje nie len ich starnutie, ale aj poškodzovanie, čo je prvý krok k rakovine. Stačí len privoňať k takému krému, je jasné, že to je chemikália na chemikálii, uvedomte si, že to všetko sa vstrebe do tela a akurát zaťaží vašu pečeň. Zdravému človeku, ktorý ostane dlho na slnku sa koža prehreje a sám sa prirodzene rozhodne, že mu je už príliš teplo, nedbalým sa spáli koža a dám im jasne najavo, že urobili chybu, nebránte sa prírode, neopaľujte sa na priamom slnku do 15tej hodiny, nerobia to ani domorodci, ktorí žijú celý rok na slnku, ani zvieratá, ani mimozemšťania :slight_smile:

Ja mám s tou alergiou podobnú skúsenosť, vôbec by som sa nečudoval, keď človek pozerá správy a číta noviny, tak sa nestačí čudovať, čo a čoho sú farmaceutické firmy schopné pre zisk. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si knihu Nežiadúci účinok: Smrť - autor: John Virapen, ale je takých viac.