Štátu hrozí, že príde o Kúpele Sliač

Výkonný výbor Fondu národného majetku (VV FNM) súhlasil s pôžičkou 1,5 milióna eur pre Kúpele Sliač od ich 13-percentného akcionára - firmy KK Company podnikateľa a bývalého poslanca za HZDS Karola KonárikaToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/8556-statu-hrozi-ze-pride-o-kupele-sliac

Boli sme na návšteve za manželom, ktorý navštevuje pravidelne kúpele Sliač, hoci sme od Bardejova. Je veľmi spokojný aj s personálom, prípadné problémy je ochotný riešiť aj manažment kúpeľov. Prekrásne prostredie, kvetinová výsadba, upravené kry, poriadok, posedenie v chládku pri fontánkach. Možnosti návštevy kúpaliska, soľnej jaskyne aj bazéna pre návštevníkov. Len zatvorené chátrajúce budovy čakajú na svojich záchrancov a najmä peniaze. Prednášky o zdraví pre pacientov s lekármi kúpeľov, či poradenstvo v kardioklube tiež rozšíri vedomosti pacientov, na ktorých veru lekári pri kontrolách veľa času nemajú. Na záver návštevy sme využili kultúrnu ponuku - bezplatné vystúpenie folklórneho súboru Marína, akcie počas kultúrneho leta sú v plnom prúde.

Chodime do kupelov s nasimi detmi zo Zvolena velmi casto. Je tam naozaj krasny kupelny areal, aj v lete chladok, nemusime vzdy len na kupalisko, detom sa paci aj pri fontankach s rybkami, pri pramenoch, ci jazierkach. Radi sa aj prechadzaju po trasach. Uz 3 - krat sme navstivili v ramci kulturneho leta aj tvorive dielne na kolonade, ba deti nas prehovorili aj na vylet vlacikom na Kaskady. Co bude s kupelmi dalej, ked planovana rekonstrukcia sa vraj opat odklada a ci stat najde nejake peniaze do obnovy schatranych budov je velka neznama. Ked sa pozrieme do historie, aj v minulosti boli predsa v kupeloch aj sukromne objekty a o tie sa ich majitelia starali.