Stenóza spinálneho kanála

Moja mamka má 80 rokov a diagnózu Stenóza spinálneho kanála. Pre stupňujúce sa bolesti nôh je rozhodnutá podstúpiť operáciu chrbtice. Rada by som si prečítala názor odborníka na tento zákrok, prípadne skúsenosti pacientov, ktorí takúto operáciu absolvovali.

Dobrý večer. Ja mám 34 rokov a už pred 4 rokmi mi diagnostikovali stenózu spinálneho kanála a to v dvoch úsekoch chrbtice: krčnej a driekovej chrbtice. Každým rokom podľa MR vyšetrenia, dochádza k zužovaniu kanála, najmä v driekovej oblasti, hrozí mi ochrnutie dolnej časti tela. Operácia v mojom prípade neprichádza do úvahy. Už roky trpím veľmi silnými bolesťami, ktoré sa časom stupňujú, tak že je nutné užívanie ópiátov. Posudzovanie takýchto prípadov, je individuálne, závisí od viacerých faktorov. Možno v niektorých prípadoch je operácia možná a zas v iných je kontraindikovaná. Prajem pekný večer. Dagmar

Dobrý deň. Mám 36 rokov a asi pred 10 rokmi mi diagnostikovali Stenózu spinálneho kanála L5/S1 M48.0. 23.4.tohto roku som absolvoval operáciu a mne osobne to skutočne pomohlo.Mám síce ešte určité problémy, ktoré však postupne ustupujú.

Mám diagnostikovanú stenózu spinálneho kanála v oblasti L4-L5, pri konzultácii s neurochirurgom sme dospeli k jedinému riešeniu- operácia, bojím sa toho, mám 50 rokov, ale bolesti a tŕpnutie nôh mi bráni pri práci a aj pri bežných domácich prácach, poraďte mi svojím názorom, ďakujem. Janka

Váš príspevok je už síce starší, ale ak môžete, popíšte mi pooperačný stav a nasledujúcu rehabilitáciu, ďakujem. Janka

Dobrý deň, mám 29 rokov a zistili mi spinálnu stenozu L3, L4, L5 a 12 mm zúžený kanál. Čo mám robiť?

Dobrý deň, Jano, čítala som Váš príspevok na tému Stenoza spinálneho kanála. Ja ju mám a bolesti zo dňa na deň väčšie. Už mi operovali Herniu medzhi L4L5 a teraz mám problémy na L2L3 - vyzerá to na Stenozu kanála. Vás operovali. Prosím, zlepšilo sa to vôbec. Lebo ja mám denné bolesti a zrejme bude jediným riešením operácia. Pomôže to, alebo len sú to bolesti iného charakteru? Ďakujem. Anka

Dobrý deň. Porebovala by som radu, či poradiť. V r. 2005 mi robili vysetrenie na CT s výsledkom: L5-S1 je minimálna HDI medialne prominujúca 2 mm. Záver: Primárna relatívna stenóza spinálneho kanála L4-S1. Odvtedy mi CT nerobili. Mám bolesti chrbtice a nôh (stehná). Keď idem k neurológovi, dá mi lieky + fyzioterap. mi predpíše masáže, elektriku, parafín atd., čo chvíľku zaberá a potom bolesti sa znovu vracajú. Mám 46 r. a očakáva sa vysoká prac. produktívnosť. Potrebovala by som poradiť, kam sa obrátiť ďalej, aby mi nejak pomohli sa zbaviť bolestí, tuhnutia svalstva. Ďakujem.

Mam 56 rokov a zistili mi absolutnu stenozu spinalneho kanala C3-4 C5-6 C6-7 v tychto 3 segmentoch osteochondroza s prominujucimi zobakovitymi dorzalnymi osterofytmi. Myelopatia C6-7 v dosledku tlaku osteofytov. Medialna herniaC6-7 bez sekvestra. Bolesti su velke, cakama operacia? Co dalej?

Dobrý deň. Mám 61 rokov a a zistili mi tiež stenozu spinálneho kanálu L4-5 zúžený kanál obojstranne 10x6 mm. Po niekoľkých metroch mi stpnu nohy, bolia lýtka až celý zadok. Doporučila mi lekárka rehabilitačná plynové inekcie no žiaľ, ale sa mi zdá, že je to hporie. Mám problém si sadnúť aj na zadok. Snažím sa cvičiť 5 tibeťanov. Prosím poraďte mi či sa mám dať operovať, a ako mi to pomôže, hlavne v práci v záhradke a vôbec pri tpnutí nôh a zadku

Dobry den poradte mam stenotizaciu spinalneho kanala segmentu L3 / 4, velke bolesti od drieku až po členok pri vstavani kym sa nerozchodim poradte trpiet, , alebo operovať s pozdravom Vojjtech

zdravim,mam tolko rokov ako vy a uplne tu istu diagnozu,mozete mi povedat ako ste riesili problem,dakujem za odpoved