Stitna zlaza

Som rok po operaci sz uzivam euthyrox 100.Teraz som tehotna v 4 mesiaci dufam ze bude vsetko ok .mam 36 rokov.Operacia mi pomohla len mam trocha zmeneny hlas.

Chodsím na vyšetrenie pravidelne 2 x do roka. Choď tam ráno na 6,30 na odber krvi a potom k lekárke , keď prídeš neskôr je tam viac ľudí nezávidim ti chorobu mam ju aj ja

Potrebuješ odporučenie od obvodného, že chce, aby si bola vyšetrené práve v ich ústave. Musíš zavolať a objednať sa, ísť na lačno a najlepšie už okola pol siedmej byť tam. Na prízemí sa nahlásiš, že si objennaná, vedľa v dverách berú krv a potom ideš na poschodie na vyšetrenie 1x, potom okolo obeda robia sono a nakoniec môžeš počkať na výsledky a okolo 13tej ťa opäť zavolajú k lekárovi. Ja to ale už robím tak, že okolo pol ôsmej mám hotovo, na sono nechodím zakaždým a výsledky mi pošle aj s receptom poštou. 0444391221 je číslo na spojovateľku. Ústav najdeš aj po slepiačky, je to malá dedinka a poznajú to tam úplne všetci. Ahoj

mala si problemy s otehotnenim alebo nie? ja som tiez uz po operacii…a chcela by som vediet ci ma cakaju nejake problemy, ked budem chciet otehotniet.

je problem s otehotnenim .dnes som bola na kontrolu lekarka mi povedala,ze ak budem mat znizenu hladinu hormonu tak ano.

pripajem sa do diskuzie, som zhrozena ake mlade zeny maju problem so SZ. Ja mam 59 rokov mam hypofunkciu 7 rokov liecenu Euthyroxom 50 a teraz mi zistili 7 mm nadorcek, citologicky nezhubny, tzv adenom a samozrejme zadefinovana autoimunna thyreoditida. Riesenie mi navrhli vyoperovat celu SZ. Som z toho nestastna a preto citam vsetko, co sa na internete s touto temou da najst.Nikde som sa nedocitala, ze pre hypofunkciu sa SZ vyoperuje, lekari sa chcu zazichrovat, ak by to malo zhubny priebeh. Urcite sa ten moj problem neda liecit? Kto by mi vedel odpovedat zo svojich skusenosti? Dakujem a prajem vsetkym vela zdravia a sil znasat problemy.

Elenka, ja mám 53 a tiež tú istú diagnózu . Užívam tiež každý deň euthyrox 50 a mám aj nezhubný nádorček, ale nikto mi operáciu nenavrhoval. Mám to zistené asi 3 roky. Takže zatiaľ sa neplaším. Uvidím čo bude po ďaľšej prav. kontrole.

Zuzka, dakujem za reakciu. Mam trochu strach, ze ked mi vyoperuju SZ, ze to bude zle v mnohych oblastiach. Jasne, ze sa plasit nemusis. Mne uz prihara, lebo termin operacie je dost blizko. Moj nadorcek si tam sedi isto pekne dlho, lebo posledne USG vysetrenie mi robili pre 7 rokmi.Co citam, je vela zhubnych pripadov, ktore sa vyjavia az pocas operacie, tak sa presvedcujem o spravnosti operacie. Pekny den

milí diskutujuci,uz mi neda nepripojit sa k tejto teme-v 96 roku som zbadala na krku maly hrbcek,liecila ma endokrinologicka 1 rok,L-tyroxinom. Nic sa nedialo-som stihla, ani som nechudla, ani nepriberala.Bola som na sono, na punkcii-vsetko dobre.Lekarka sa ma spytala, ci sa mi paci na krku ta mala hrcka, ci-keby bola na prsniku by som nevolila istotu-vyoperovat. Odhodlala som sa. Po operacii-kde mi odstranili jednu stranu SZ ma pustili domov.Po niekolkych dnoch mi telefonicky oznamili, ze sa tam naslo par zhubnych buniek.Po polroku mi vyoperovali celu SZ-tam uz nebolo nic. Absolvovala som 5x liecbu radiojodom. Po kratkodobom uzivani tertroxinu,som zacala 175 Eutyroxu, teraz po 10 rokoch som na 100vke.Co sa tyka vahy-pohybujem sa za ten cely cas tak±3 kg.Blizim sa k 49 rokom,pravdepodobne zacinam menopauzu( som bez maternice. Da sa s touto diagnozou zit, odmietla som invalidny,cely cas som zamestnana-bolo mi aj lepsie aj horsie, ale da sa.Vsetkych povzbudzujem k odvahe, bez zbabelosti. Su aj daleko horsie DG-diabetes,kardiaci-s kazdodennou tabletkou EU sa predsa zit da!

Jozef, toto je riadne scestny nazor.Toto ani nesir. Suhlasim s nazorom o strave a rezime-pohybe, dalej su bludy.

pred tyzdnom mi diagnostikovali, za mam stitnu zlazu. lekar mi hovoril ze ked nechcem mat teraz dieta tak m i nepredpise ziadne lieky, ja som si vsimla ze zacinam priberat, stravu si kontrolujem, ale priberam. mam nedostatok jodu? alebo ho mam vela? prosim poradte mi. mam 23 rokov.

Štítnu žľazu si liečim od svojich sestnastich rokov. Teraz mam 21…Ako mlade dievca som sa strasne bala priberania, tak som nebrala lieky alebo menej ako som mala.To trvalo asi tak tri roky.A to pri mojej dennej davke Carbimazolu, 9 tablit, bola dost velka zataz pre organizmus.Potom som sa dostal k panovi prof. Payerovi csc. a začala som poslúchať.Moja diagnoza je zvysena cinnost SZ, ktoru mi pan profesor na rok stabilizoval.Mam difuznu strumu, sono mi robili pred 4 a pol rokom a bolo v pohode.V pondelok rano som bola na krvi a sestricke som povedala ze stav sa mi znova zhorsil a stitna zlaza narastla do velkych rozmerou.Ona ma ihed objednala na sono v stredu.Cele dva dni som preplakala, rakovina sa totiz to castejsie vyskytuje ked je struma(hrvoľ) a ked ste neuzivali lieky tak ako ste mali.Stale som si myslela, ze teraz budem pykat za hriech mladosti.Ale Pan doktor na sone mi povedal, ze uzlik nemam.Cize bez loziskovych zmien.Ale to este stale nie je vyhrate…Mozete ju mat ukrytu vo vnutri, formou zhubnych buniek.Preto by som napriek dvom trom kilam navyse, predisla radsej vo Vasom pripade, vypadavaniu vlasou v dosledku chemoterapii a hlavne straty radosti zo zivota.Toto si mlady ludia neuvedomuju, a prave toto by im mali doktori povedat.

Ahoj ja mám 17 rokov a asi pred pol rokom mi zistili, že mám zväčšenú štítnu žľazu…zistili mi to vlastne na môj podnet, a to je nadmerné potenie v podpazuší…môže mi niečo na to pomôcť? beriem aj Euthyrox 25, a som objednaná do Ľubochne, ale z vlastnej iniciatívy, lebo inak by mi s tým nič nerobli…

ahojte, prosím máte niekto skúsenosť s vystúpením očí alebo jedného oka pri problémoch štítnej žlazy?? existuje na to nejaký liek? dá sa to liečiť aj bez toho, že by bola nutná operácia štítnej žlazy?

Znamená to zvýšenú funkciu ŠŽ, osobne mám zníženú, takže neviem celkom poradiť, ale jedna z možností je odstrániť časť ŠŽ, aby bolo tých vyprodukovaných hormónov menej.

Ahoj Tinka, rada by som sa informovala ohladom Lubochne. Co musi obsahovat ten vymenny listok od obvodnej lekarky? Staci to, co mam od obvodnej, ci musi obsahovat nieco specificke? Lebo ja mam len listok k endokrinologovi (ze sa prosi o vysetrenie) a neviem, ci mi to bude tam stacit (ci potrebujem ze prosi sa o liecenie tam) a pritom som sa uz tam do Lubochne objednala. Dakujem…

stačí

Ahoj Irena,
ja som bola v Lubochni s mojou 10r. dcerou. Mali sme len listok od obvodnej lekarky a nejake vysledky z vysetreni, ktore sme absolvovali predtym. Bola som tam tiez z vlastnej iniciativy. Pocula som na nich same chvaly, ale bola som sklamana. Nespravili nam ziadne ine vysetrenia ako bezne na endokrinologii, ani neporadili. Lekar sa tvaril tak, ako keby ho to obtazovalo, ale ked sme uz tam, tak nas musi vysetrit.

Elena, nemusíš byť zhozená že Ti hrozí odobratie štítnej zľazy. Mne diagnostikovali pred dvomi mesiacmi strumu a patológ radil operačným sposobom strumu odobrať. pri operácii v Ružomberku lekár zistil že mám chronický zápal štítnej žľazy a odobral pre prípad opakovania sa strumy celú. A žijem ďalej, som rada že to mám za sebou.Beriem Euthyrox 75, na radosť manžela začínam strochu priberať , no cítim sa veľmi dobre.

Ahojte, rada by som sa pripojila k teme. V decembri 2007 mi pri vysetreni sono zistili uzliny na SZ. Na pravej strane ich mam niekolko, kazdy o rozmere 4mm, na lavej strane su mensie, ale je ich omnoho viac, … ano nasli mi “nalez”. SZ je vsak normalnej velkosti, nie je zapalena ani zdurena, Neviem, co to pre mna znamena, poradte… . Zatial som absolvovala len odber krvi na zistenie produkcie hormonu. Ako tu citam, caka ma urcite dozivotne uzivanie liekov, na potlacenie rastu uzlin. Nedocitala som sa tu vsak nikde, ci stitna zlaza nejako ovplyvnuje tehotenstvo. V novembri som totiz spontanne potratila. Trochu sa obavam, … mam už 30r.